|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
6.12.2013 15:31:13   
Hunny
Овој месец добро се подновив: чизми, пантолони, сукња, џемперче, мобилен (стариот ми се расипа).

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
16.12.2013 22:47:52   
mommy_angels RR
Денес user posted image user posted image user posted image Ренде на струја user posted image user posted image user posted image фала богу ми заврши ерата на рендање прсти,се спасив user posted image
А да и чизми минатата недела,ама не им се радував како на рендетоuser posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
20.12.2013 13:28:29   
Bethany
Денеска си купив од тие топлинки, како чизмички што се, оф колку се убави и топли, маскара и книга од Пауло Коељо: Ракописот од Акра user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.12.2013 13:31:35   
amelbebe
od pred nashata era ne sum podnovila ,sum zaboravila koga posleden pat si kupiv neshtouser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.12.2013 19:52:52   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

od pred nashata era ne sum podnovila ,sum zaboravila koga posleden pat si kupiv neshtouser posted image


Сега Дедо Мраз ќе ти донесе се што сакаш user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.12.2013 23:58:15   
Defne90 RR
Jas ovoj mesec dobro si se podnoviv si kupiv cizmi,crni pantaloni a najveke im se raduvam na visokoite potpetici sto si gi kupiv vo petokot.Sega se nadevam maz mi ke me izraduva so edna prekrasna canta sto si ja bendisav uste pred dva meseci.Belkim ke mi ja ispolni novogodisnata zelba.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
18.1.2014 23:55:51   
elenak
Женички попусти насекаде а вие нешто слабо се фалите.user posted image Ајде тука на рапорт, сигурно сте се подновиле троа.
Јас вчера си купив црно палто а денес една туника, џемперче, фармерки и јакна.user posted image Ах попусти!

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
19.1.2014 0:04:35   
nataly86
Денес, две блузи туники подолги и поширочки user posted image па нели ќе растам...онака ме фати кеиф да си се почастам за user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
19.1.2014 0:25:00   
Defne90 RR
Si kupiv nov telefon pred edna nedela stariot bese dotrajan i istrosen veke.Mnogu mu se raduvam,celiot e na tac mislev deka nema nikogas da mu se snajdam no bilo gola voda.Go obozavam posebno sto si se prefrliv na post pejd pa sega na razgovorite so prijatelite ke im nema kraj.Ajde se nadevam novata godina ke bide beriketna pa pocesto ke se podnovuvame i ke ja polnime temava.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
19.1.2014 12:15:42   
bucko mal
Defne90 so zdravje da si go koristis noviot telefon.I jas pred nekolku meseci vlegov vo shemata tacuser posted image
A posledno sto kupiv za mene bese pred NG fustance,tashna-za na skolo ucenicka bre zeni,ne se sekavam drugo ama vo ovoj mesec nisto nemam kupeno.
A nemam nisto vo plan za kupuvanje vo skoro vreme,neznam moze da dobijam nekoja ideauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
19.1.2014 15:23:22   
Mihaela 2010
Vcera si kupiv trenerkiuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
19.1.2014 15:36:08   
Felly RR
Сега ме потсети, и јас да се пофалам. user posted image И јас си купив тренерки последно, а исто и пред празниците се подновив со туника.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
30.1.2014 23:50:17   
Felly RR
Леле, никој не пишал после мене, сега срам ме фати, да ме испадне дека само јас се фалам. user posted image Ама ќе си пишам пак - денес си купив чизми и фармерки, и си велам доста е за до 8-ми Март.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 9:35:54   
princessa
jas stalno kupuvam nesto samo sto ne se prijavuvamuser posted image user posted image user posted image . Eve pred edna nedela si kupiv zimska jakna od mango , i se vadi vnatresniot del i se pravi ko proletna ili esenska. Toa e nesto kako 2in1user posted image . Prethodno suknja i termo hulahopki i plus rolka za da mi odgovara so suknjatauser posted image user posted image user posted image . Si kupiv i kafeavi kozni cizmi do gluzdot (obrnata koza)...Plus nesto kozmetika sto retko koristam toa mi se djabe frleni pariuser posted image . Sega sum vo plan da si kupam uste farmerki posto site mi stanaa golemiuser posted image , so dve deca bogami dieta nema, taka se smgnuva kilazauser posted image . Ako uspeam da najdam ke se pofalam.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 9:38:43   
princessa
toa maz mi stalno go slusa od meneuser posted image user posted image user posted image . Nasite zelbeni spisoci nikogas nemaat kraj, na zenata koga stanuva zbor kupuvanje ne moze bas da i se veruvauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

и си велам доста е за до 8-ми Март.


< Поракaта ја уредил princessa -- 31.1.2014 9:39:30 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 10:04:02   
Martins mom
Јас ништо немав купено во последно време, ама кога ќе се одлучам, знам и да претерам user posted image Е тоа ми се случи пред два дена. Излеговме , влегов во еден бутик и си купив пантолони, две блузи, фустанче, туника,тренерки, еден пар патики и чевли. Мм се чудеше што ми е user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 10:22:53   
miana
Јас последно што си купив беше пудра за коса од фризерот мој и толку user posted image
Сега барем не ја мијам косата секој ден user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 14:09:31   
Mihaela 2010
Si naracav 8 bojna senka od Oriflejm,so dusa ja cekam,valjda ponedelnik ke ja dobijamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 15:02:09   
Hunny
Почнав да претерувам со трошење, мора да се приберам малкуuser posted image Последно е џемперче и сукња и дневна и ноќна крема на Еуцерин. А имам веќе нов список што ми треба. Ах женски мозокuser posted image размислувам подолго време да ги одбегнувам продавниците, ама тешко ми одиuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
31.1.2014 15:10:57   
Felly RR
Ах, жени, жени, ви требаше значи само малку поттик за да пишете на темава.А не дека немате што да пишете.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
3.2.2014 20:38:02   
princessa
jas konecno vo petokot si kupiv farmerki i toa super eftino, gi najdov 70%poeftini i mi izlegoa 20evrauser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
6.3.2014 0:08:27   
Defne90 RR
Јас вчера си се подновив со ново црно фустанче, нови високи потпетици и две синџирчиња за на врат.Па нели иде 8 Март троа да се подновам и подотерам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
6.3.2014 9:21:24   
Felly RR
Така е Дефне, сега ќе се активира темата пак user posted image И јас се подновив за 8-ми Март, со кошула и блуза. Си достоив на зборот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
6.3.2014 10:38:11   
princessa
Lele luge jas ako pisuvam sto kupuvam sekoj den ke snema prostor vo tematauser posted image . Posledno sto si kupiv bese: crni klasicni pantaloni, bela pletena bluza so 3/4 rakavi, plus uste dni farmerki i patiki. Ama popustite zavrsija, sega poslabo ke kupuvam VETUVAM.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.3.2014 9:09:31   
elenak
Е за 8-ми Март се подновив оти ќе славам годинава, инаку немаше. Си купив зелени панталони,бела кошула и шарено цветно сако. Само комбинацијата е баш пролетна а времево никакво.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?