|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
30.11.2011 12:51:32   
nadica
неможам да ги извадам држачите за масичката user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Столче за хранење
30.11.2011 22:17:40   
mami2
Надица ако не го склопи до сега, еве ја постапката зашто по сликата мислам дека имаме ист модел
- послужавникот се вади со ширење према надвор на двете рачки што се наоѓаат одоздола и се влече нанапред
- за да се склопи столчето треба да се притиснат страничните жолти рачки. Тие се онаму кај што се спојуваат двете шипки, под ракофатите. Тогаш се ослободува седишниот дел и истиот оди наназад и се преклопува.
Вака лесно изгледа, ама станав да проверам како беше, и ми успеа по неколку обиди.
Можеш да ја извадиш и облогата на седиштето, што е како мушама, таа е најлесна за вадење.
Се надевам дека нема да го склопиш засекогаш, ќе ти потреба за некое време пакuser posted image


< Поракaта ја уредил mami2 -- 30.11.2011 22:24:29 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Столче за хранење
1.12.2011 11:47:59   
Felly RR
Леле Надица, супер што и до сега седела. Еве и нашето така стои неискористено повеќе од месец. Кога сме сите дома најчесто ручаме долу кај свеки, а не може на секое да го преносуваме само горе-долу, а за вечера вечераме на една ниска масичка, и си седнува на мало столче.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Столче за хранење
1.12.2011 12:24:44   
Maca25
Ние го спакувавме столчето и го однесовме кај моите - за внукот кога ќе почне да седи. Нина е веќе голема, сака со нас на стол за големи user posted image да седи.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Столче за хранење
1.12.2011 16:36:05   
stela
Nie stolceto go zemavme kaj sedmi mesec negde, na pocetok go koristev na sekoe jadenje bilo sto, a sega samo za rucek. Ne doseduva vo nego poveke od 10-tina - 15 min i posle toa se izm'knuva od kaisite gi kacuva nozete na nego kaj sto sedi i si stanuva, kolku pati me ima preplaseno taka koga sum stanala nesto da zemam ili ostavam, ili pak se navednuva skroz ako sum mu go stavila samo ednoto kaivce preku ramo, au lugje veke dusa nemam od sekodnevni stresovi i od toj stres sekoj den po stopati vikam "iiiiii" i srceto mi zastanuva pa duri i za ne tolku strasni raboti ama dodeka ocenam strasna li e ili ne ja veke sum se ispoplasila :))))))mm mi vika de be so samo "ikas"????ja vikam e nema za sto:)))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Столче за хранење
1.12.2011 17:54:17   
nadica
mami2 мила до таму ми успеа ама незнам како да ги извадам држачите за послужавникот од главниот дел на столчето user posted image  за да ми го собере во кутијата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Столче за хранење
1.12.2011 21:59:02   
mami2
Ок Надица сега те сфатив, го видов упатството за монтирање, таму е нацртано само дека се кликнува кога столчето е склопено. Пробав и не успеав да ги извадам.
Те молам откога ќе успееш пиши описно, зашто ќе ми треба за некое времеuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Столче за хранење
11.3.2012 16:43:04   
bombica
Пред 3 дена купивме столче како на сликава само плаво.Сега за сега јадеме во него па ќе видиме понатаму
user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Столче за хранење
11.3.2012 16:58:28   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Пред 3 дена купивме столче како на сликава само плаво.Сега за сега јадеме во него па ќе видиме понатаму
user posted image


Bombica, a kolku go plativte i kade zemavte. I na nas ni treba stolce da zememe kaj i da e, pa bas da mozam da se orjentiram. Inaku , ubavo e. Neka si rucka deteto ubavo. user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Столче за хранење
11.3.2012 17:04:39   
bombica
Од Бебе Супермаркет го купивме 4950ден. им беше намалено од 6800ден. Убав попуст начекавмеuser posted image

< Поракaта ја уредил bombica -- 11.3.2012 17:05:26 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Столче за хранење
11.3.2012 17:09:39   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Од Бебе Супермаркет го купивме 4950ден. им беше намалено од 6800ден. Убав попуст начекавмеuser posted image


Fala. e imam gi i jas na Fb i gi vidov stolcinjata, ama mi se cinea skapi, a propustiv deka imaat popust. Pozz

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Столче за хранење
11.3.2012 23:57:20   
miana
Nie dobivme za povojnica nekoe stolce BERTONI i seuste sme mali da go koristime ,ama da vi kazam kakvo-takvo ke vrsi rabota.Za prvata kerkicka imavme stolce od mm drveno sto se pravi i kako stolce za na masa i se raskolpuva i se dobiva stolce i masicka so trkalva i mnogu ni zavrsi rabota ( takvo imase i bratmi i epten e top )

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Столче за хранење
12.3.2012 12:39:28   
*Elena*
I nie dobivme na poklon. Mnogu e ubavo, ima tri pozicii na naslon, od sedecka do polu lezecka(45 stepeni), samo neznam koga ke pocneme da sedime.
Od koga najrano go stavivte vaset__o da sedi vo hranilka?

Eve go naset_o:

user posted image

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 12.3.2012 12:54:43 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Столче за хранење
12.3.2012 13:08:25   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

I nie dobivme na poklon. Mnogu e ubavo, ima tri pozicii na naslon, od sedecka do polu lezecka(45 stepeni), samo neznam koga ke pocneme da sedime.
Od koga najrano go stavivte vaset__o da sedi vo hranilka?

Eve go naset_o:

user posted image


Spored stavot na Vidoevski mozes na naslon od 45 stepeni mislam deka odma shtom posne eshto da jade..prethodno ne bi imalo poenta

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Столче за хранење
12.3.2012 13:13:52   
*Elena*
user posted image Da, Vidoevski i za relaksatorot zborese da go stavame na 45 stepeniuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Столче за хранење
25.5.2012 22:42:52   
elenak
user posted image
Еве вакво сакам јас. Го има во Енци Менци 7580 така нешто му е цената, малку скапичко нели user posted image
Да не го има некој да ми каже како го служи?

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Столче за хранење
25.5.2012 23:13:27   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

user posted image
Еве вакво сакам јас. Го има во Енци Менци 7580 така нешто му е цената, малку скапичко нели user posted image
Да не го има некој да ми каже како го служи?



ja smetam deka vredi..jas licno imam na chicco ..cini 5000 i odlicen e...ama vredi da se iznvestira vo stolce ( posebno ako user posted image go naucis kade se sedi dodeka se jade ) zasto za razlik od drugite rekviziti koi gi koristime po nekolku meseci ova moze da bide od korist i do 3g

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Столче за хранење
25.5.2012 23:13:37   
AndreaS
Iskreno, mnogu e skapo. I jas se imav zaleteno da go kupam toa stolce, koga citav za karalteristiki kako space shuttle mi zvucese. Ama vo meguvreme slucajno od edna prijatelka dobiv stolce na staro po simbolicna cena od 1000 den. Masta mu ja vadime, prekrasno e. Poveketo stolcinja ke ti ja vrsat istata funkcija i nisto poveke, smao ke dades edno 4-5000 denari poveke. Toa ti e moj sovet. No, ako toa ti e ednostavno merak, pak kupete si go...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Столче за хранење
25.5.2012 23:41:25   
elenak
Па скапо ми се чини и мене ама ептен ми фати око, кога ги прочитав карактеристиките посакав утре да тргнам да го купам user posted image Ќе размислам, ќе видиме и во Бебе Супермаркет има некои убави а поефтини.

(Одговор на членот AndreaS)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Столче за хранење
26.5.2012 19:09:39   
Kockicka
Elena ako te nosi patot nakaj jumbo ( zboram za vo Solun neznam kakvi ima vo skopje no tamu bile 18. 30 i najskapoto 50 evra mislam deka toa od 30 bilo na chicco so tri pozicii )

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Столче за хранење
4.6.2012 16:36:36   
MarilynMonroe
Луѓе да ве прашам, дали ви се практични дрвените столчиња за хранење за тие што имате такви? Јас имам такво добиено на подарок,детето ми има 6 месеци, ама искрено не ми е многу практично барем засега, нема како да го врзеш детето и е на 90 степени скоро...

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Столче за хранење
4.6.2012 21:40:20   
elenak
Луѓе да ве прашам, дали ви се практични дрвените столчиња за хранење за тие што имате такви? Јас имам такво добиено на подарок,детето ми има 6 месеци, ама искрено не ми е многу практично барем засега, нема како да го врзеш детето и е на 90 степени скоро...

Нели е многу 90 степени за 6 месециuser posted image Ние имаме 5 месеци и 10 дена, денес бевме на ортопед и ни препорача седење во столче на 45 степени и обавезно врзување на детето во количка, транспортер или столче заради неможноста за стабилно седење.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Столче за хранење
4.6.2012 23:42:30   
Џесика
дрвените столчиња со масичка се многу практични, син ми има 3 и пол и уште го користиме, онака му се наместени во детската, комплет, па и чаршавче му послав, ко дневна соба да си има посебна. а додека беше бепче го хранев во релаксатор, додека не седеше сам, па после на столчето. едино што не ми се допадна е тоа што се раскрцка и разлабави, ама сепак е функционално уште.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 12:53:22   
anaana
nie za edna nedela ke pravime 5 meseci. me interesira od kolku meseci moze da se stavi bebeto vo stolce za hranenje. jas gledav edno na chipolino nekako grande comfort li se vikase

user posted image
ova e na linkot posto ne znam slika kako da stavam. prasav vo andrej kompani bese nekoj 6000den. verojatno im e nov model isto e so 3 pozicii na sedisteto isto taka moze i gore dolu da se podesuva. samo me interesira od koga mozeme da sedime vo nego, ne mora odma od 5 meseci ama da znam dali sega da si kupam ili da cekam. i taka nikade ne vidov nesto na popust. isto moze da mi predlozite nekoj model ama sakam so pozicii na stolceto.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.8.2012 14:02:06 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 13:13:34   
*Elena*
Ako ima 3 pozicii na naslon, uste odma mozes da go stavis na najniskata t.e taa so naslon od 45 stepeni...

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Која болница ја препорачувате за пораѓај?
Dilina

Која болница ја препорачувате за пораѓај?

ГАК (61%)

Чаир (39%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!