|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Непожелни гости
4.11.2013 13:10:40   
miana
ЕЕ навремето кога ке се сетам, мајками не примеше ненајавени гости и сите и се чудеа,ама полека полека, ги научи дека не треба да си дојдат кога ке им текне. Па можеби во моментот се бањам, можеби ручам, можеби гола си седам и зошто некој да ми ја ремети приветноста? Патем им било,абе ајдеее..Кај бабами сеуште е хотел промаја,кој кога сака си оди на гости, а тоа мене не ми се допаѓа. 21 век,ке се најават и ако сум во можност ке им речам да дојдат. Сме имале и ние ваква непријатност, да ми дојде другарка со сопругот и нашите сопрузи да немаат заедничка тема за муабет и се наоѓаме во ситуација кога нема што да разговараме, и на сите ни е непријатно. Од тогаш јас си се гледам само со другарками почесто,а мажите си бркаат работа.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Непожелни гости
4.11.2013 21:55:58   
bucko mal
Nepozelni gosti se onie gosti sto ke mi dojdat nenajaveni ili ke mi se javat 5 min. pred da dojdat.Imav edni takvi,isto taka sto sakaa sekoj vikend da se gledame I gozbi da prajme do polnok.Ama brzo gi srediv,prvo mm go opomenav da ne mi kani non-stop gosti.A na niv vo muabet im kazav deka nie za vikendi izleguvame so decava da setame,rano si legnuvame I imame I drugi prijateli sto treba da se vidime.
A sto muabet da se pravi I koga ke se vididimeuser posted image
nikakvi zaednicki temi,dva razlicni sveta sme.Smaceno mi da trosam vreme na prazni muabeti.
Zatoa sega se gledame za nekoj povod Ili mnogu retko da ni dojdat ili da odime na kafe.
Si imam edna drugarka I mi e dovolna,ona moze da ide I nenajavena I da sedi so saati kaj mene.
Nemozam a I ne sakam veke da pravam nesto sto ne sakam,pa makar bilo I edno kafe pienje.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Непожелни гости
5.11.2013 7:37:57   
mommy_angels RR
Е минатата недела имав едни вакви,ненајавени и се изнервирав,. Блиску живеат па да сме се виделе user posted image
А јас од работа,со забоболка,па на забар ,па пазарење за дома и со тапан глава си идам дома,а тие ме пречекуваат user posted image
Колку што сакам луѓе и дружење толку мразам ненајавени гости
Додуша скоро сите си го фатија редот user posted image ,да се јават пред да дојдат,ама тоа може дека стално повторувам дека така сакам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Непожелни гости
19.1.2014 2:00:19   
Defne90 RR
Jas mrazam nenajaveni gosti pa tokmu od taa pricina sekogas se najavuvam koga ke pojdam nekade i ocekuvam istoto da go pravat i drugite.Ziveeme vo takvo vreme koga se se pravi nabrzina,vreme koga sekoj e prezafaten i mnogu pati se slucuva da ne mozes da primis gosti od pricina sto mozebi si izmoren,mozebi imas nekoja obvrska,mozebi ti si najaven nekade kako gostin.Mi se slucuvalo da mi dojdat nenajaveni gosti,sum se odnesuvala najkulturno i sum bila primorana da gi prekinam site aktivnosti,no taka uz muabet im imam kazano deka sakam gosti sto se najavuvaat pred da me posetat.Maz mi posebno se nervira koga ke ni dojdat nenajaveni gosti,duri se slucuvalo i da si prodolzi so ona sto go pravi ili da si izleze od doma i da si vrsi planiranata rabota.Toj bas i ne e od tie sto gi otkazuvaat planovite zaradi nepozelni gosti.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Непожелни гости
19.1.2014 12:03:43   
bucko mal
Vcera imav nepozelni gosti,prv pat idaa kaj nas.se sretnavme ednas na slava i mm onaka aj da se vidime i oni si go vrzale vo krpce, vcera si javija i dojdoa na kafe.Ne gnaveja mnogu na kratko pominaa ama jas stvarno nemam sto muabet so niv da pravam.
A mm ko nekoj humanitarec kogo sretni pokani go na kafe,kako bozem da e covek bes rabota ili pa malku imame prijateli pa uste novi ni falatuser posted image

p.s.Definitivno otkago mm ima nova zena pa uste i pomlada,epten novi prijateli imaameuser posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Непожелни гости
30.11.2014 14:43:18   
caciana
Nemam nisto protiv gosti.. Taka da kaj mene nema NEPOZELNI gosti.. Jas sum si bliznak i so sekogo mozam da si napravam muabet.. Zatoa ima drustvu od segde sekade , pismeni ne pismeni heheh ... Stvarno nemam nisto protiv sakam druzba user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Непожелни гости
30.11.2014 15:14:36   
scared RR
Пошто не сум многу по гостите, богами често непожелни гости имам user posted image Не сакам гужви низ дома искрено повеќе си сакам мир и тишина , и највеќе ме нервираат кога некои ненајавени ќе ми дојдат user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Непожелни гости
18.6.2015 23:31:13   
lukajana RR
Вчера имав непожелни гости,додуша секогаш ми се непожелни кога ке дојдатuser posted image ,тој му е колега на мм и знае да дојде кога ке му текне и тоа со жена две деца па и мајка на жена му што секаде ја носат и мене ми е многу несватливо и чудно.
Вчера му се јави на мм во десет ноќе и му вика тури кафе доаѓам а јас во пижами деца во кревет,значи стварно има луѓе без осет

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Непожелни гости
18.6.2015 23:59:00   
kapina
jas mnogu se nerviram od na svekrvata sestra i zenata znaci stvarno nema oset_ doaga preku den ke dojde vo 17 casot si ode vo 22 casot mnogu ja mrazam ke dojde samo i snaata i ja ozboruva kakva bila pa covece pogledni se ti kakva si prvo posle zbori za drugite dosada edna

ednas duri se soblekov na pidzami pred nea ee vika pa ti ke si legnuvas epa vikam jas ne sum slobodna kako tebe utre vo 5 i pol treba da stanam na rabota


< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 20.6.2015 22:13:35 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Непожелни гости
19.6.2015 0:06:16   
Bella28
Ima luge bez oset na poveketo I imam staveno do znaenje deka sakam gosti so predhodna najava so iskycok na nekoj bluski sto mozam da se javat i 5 min pred da dojdat imam komsika 40 god postara od mene koja mi doagase vo 3 popladne i mi sedese po 3-4 casa se dodeka ne stavila kluco na vrata i ne i otvorav a znaese deka sum doma I vide kolku e casot pa prekina da me voznemiruvauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 60
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?