|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 13:15:45   
Bogdancanka
За тест чекаме:

nataly86 20 октомври ???
Anne^ 24 октомври ???

sonce7 22 ноември
Sajna 1 декември
Нивеа 8 декември
Алаи 8 декември

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 2251
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 13:41:46   
marija/
Здраво Sanja, и јас ти ја пуштам сета среќа за да успеете, инаку сакав да ти кажам дека после секој однос со сопругот јас обавезно лежев 15тина минути ама не со кренати нозе туку ставав под мене една голема перница, и мислам дека кога останав бремена тој месец ние прв пат имавме односи наутро и затоа мислам дека е подобро наутро. Не знам дали ти помогнав ама пробај ништо не губиш user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ти држиме среќа

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2252
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 13:42:29   
alai
casik istoto go primenuvav poslem odnos no sepak spremata izlegova nadvvor sto da pravamm dali e vo red plss za odgovor

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 2253
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 14:50:35   
marija/
здраво alai, и да тоа е сосем нормално спермата да истекува, но всушност еден дел од неа си останува во тебе од кој ќе биде оплодена јајце клетката user posted image . Поздрав

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2254
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 18:03:45   
Sajna
alai eve go oeto iskustvo 2,5 godini zavrsuvavme odnos soprugot vrz mene i odma pernici i lezenje i nisto mnogu mi istekuvase se dodeka ne napraviv HSG proodnost na kanali kade mi rekoa deka matkata mi bila podzavrtena i deka vo takvi slucai treba od pozadi odnosno sto bi rekle misionerska poza eve sega taka probuvame i sosema minimalno mi istekuva sto zanci deka sepak ima nekakvo znacenie se nadevam ovoj pat ke bidne
uste ednas ve guskam site za podrskata i jas vas vi prakam sila i sreka i mesec dekemvri da go slav

(Одговор на членот marija/)
Непосредна врска до пораките: 2255
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.11.2012 23:15:34   
alai
fala mn za odgovorot sanja daj boze da se izraduvamee ve pozdravuvammm

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2256
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.11.2012 1:04:24   
nataly86
Zdravo devojki, me nemase nekoe vreme, ama koga mozev podcitnuvav sto e i kako euser posted image , gledam uste stojam na spisok..ama nisto mi dojde tocno kako svajcarski saat na 20 oktomvri.. eve sega cekam nekade kaj petok da mi dojdi..pa ke vidime pozdravinja do site sto cekaatt

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2257
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.11.2012 7:26:10   
Sajna
uste ova ke zamaram sega i posle me nema 2 nedeli raat ve ostavam user posted image sabajlevo merev bazalna so ziven toplomer vo usta mi bese 36,2 a dole koga merev 36,5 merev tocno 4 min sega sum zbunka koja e validna temperatura, imam uste bolki desno dole a sabajlevo konecno vidov iscedok bel kako jajce toa znaci deka puknal folikulot ili ne?

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2258
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.11.2012 10:08:12   
Melanija RR
Сајна аха гледај да те нема 2 недели и ќе тепам user posted image какво замарање ич не замараш уживај си
Базална колку што знам најдобро и најточно се мери доле,а исцедокот тоа е тоа ,на работа на труд user posted image
nataly86 мило ми е што ни се врати user posted image пуштаме среќа за петок user posted image

За тест чекаме:

Anne^ 24 октомври ???

nataly86 17 ноември
sonce7 22 ноември
Sajna 1 декември
Нивеа 8 декември
Алаи 8 декември



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2259
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.11.2012 12:35:52   
alai
melanija ima edno prsanje prosliot mesec kogaa se potrudivme da pocnime na slucajot znaci od koga mi zavrsi mensis jas sekojdndvno imav nekakov bel iscedok i toa me zacuduvase pls odgovor

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2260
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.11.2012 22:29:21   
Melanija RR
Алаи мој совет е да си направиш микробиолошки тестови ,ако ги имаш направено, најдобро појди на лекар ќе те советува може за некои вагиналети,но немој ова да го занемариш,договорено?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2261
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.11.2012 16:55:46   
alai
Fala mn melanija no sepak mn me zagrizuva ovaj nie. Vtor mesec sto probuvame. Ppa daj boze da bite kaj site i kaj. Mene. Poz.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2262
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.11.2012 21:00:38   
Bogdancanka
Алај мила мој совет опуштете се со мт водете љубов кога најмалку очекувате ќе си ги видишuser posted image цртки...само опуштено мила не се оптеретувај...нема место за паника..поз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2263
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
16.11.2012 16:30:09   
Melanija RR
cacisk јас испитав скриен шеќер пред 1,5 година.
Ти треба упут од матичен гинеколог до центарот за дијабетис точниот назив го пишува за извештајот ама да не те збуни.
Тоа ти е една барака кај рампата на излез во Државна кај кафиќот мислам беше Хипократ баш пред кафичотuser posted image
Ако најдам број од таму ќе ти пишам зошто треба некој ден однапред и по телефон ќе ти кажат што и како треба да јадеш.
Рано сабајле ти зимаат крв од прст и пиеш сахароза растворена во стаклена чаша ,ако ги памтиш оние од еурокрем со лик user posted image , искрено по благо и тмурно во животот не сум пиелеа ама не е крај на свет user posted image
па ти викаат оди шетај 2-3 саати без да каснеш ,па кога ќе се вратиш те боцкаат пак во прст и после чекаш резулати ,и тоа е тоа.
Ништо страшно и трудници има таму што ги праќаат
Ако те интересира уште нешто прашај

Го најдов бројот ќе ти го пратам во пп

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2264
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
16.11.2012 16:50:01   
alai
fala mn za sovet duso pa daj bozeee da bidi deneska nekakov bel iscedok imav no mislam deka e rano zosto na 8 dobiv mensis mi trAESE 5 DENA PA DA SE RACUNA NE SUM USTE VO PLODNI DENOVI KAKO STO MISLAM JAS TE MOLAM ZA TVOE MISLENJE AKO MOZE ODNAPRED BLAGODARAM POZZ NA SITEEE VE SAKAM

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2265
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.11.2012 20:20:36   
ena3
Zdravo drustvo , na sajtov sum nova . Vo brak sum veke edna godina i seuste nemame deca . Imam edno prasanje . Minatiot mesec pa i ovoj mesec po dva dena otkako mi zavrsi menzisot dobiv bolki vo leviot jajnik koi traeja okolu 5 min. Dali e mozno da e toa znak na plodni denovi ? Inaku imam redoven mesecen ciklus . Ve molam za odgovor .

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2266
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.11.2012 20:34:50   
Melanija RR
ena3 може да се плодни денови но сигурност нема освет тогаш кога ќе осетиш да одиш на ехо,ако не тогаш оди околу 12 ден.
Што поскоро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 2267
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.11.2012 22:21:39   
alai
ve molam za odgovor

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2268
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.11.2012 22:44:46   
ena3
blagodaram za sovetot . Jas veke zakazav na ginekolog vo ponedelnik i edvaj cekam da pojdam , ama imam nekoj strav vo mene da ne mi rece nesto drugo ( a neznam zosto mi se javuva toj strtav )

Pozdrav

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2269
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.11.2012 23:32:50   
Melanija RR
alai денес ти е 10 ден за 2-3 дена појди најсигурно на ехо да видиш вака неможеш за сигурно да знаеш
Па пиши user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 2270
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.11.2012 10:18:49   
Sajna
Mora li temperturata da mi bide 37 i nad za da znam dali ima bremenost??? meram sekoe sabajle cim stanam vaginalno i mi se pokacuva eve denes mi bese 36,9 - 37 .... vo ponedelnikot mi stavija pregnil, vtornik i sreda po 2 pati user posted image pisuvavme domasna cetvrtok 1 i sega odmarame tie denovi vaginalno mi bese 36,7- 36, 8 e sega mnogu malce e pokacena... kade najtocno pokazuva bazalna bidejki pod usta ponisko dava .... ako slucajno nema bremenost odma treba da spusti i kolku bi bila od prilika ima li nekoj iskustvo... ????

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2271
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.11.2012 10:38:58   
cacisk
Jas meram baz tem. veke 3-4 meseci, se sto e od 36.8-37.2 moze da se smeta kako znak na ovulacija. Mene sekogas pred ovulacija mi e od 36.2-36.5 i stom se pokaci znam deka sum imala ovulacija. A ako ti padne 2-3 stepeni se ocekuva da dojde ciklusot vo narednite 2 dena. Barem za mene e sekogas taka.
Pozdrav

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2272
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.11.2012 13:18:57   
Sajna
Caci znaci ova sto mi e 37 neznaci nisto.?!.. Bidejki ovulacija imav pred 5 dena mislev deka ako nema zacnuvanj treba postepeno da paga a gledam kaj mene se pojacuva I imam grcevi vo stomak non stop ... Ti kade meris? Jas vaginalno smetam deka e podobro .. Ajde do petok zdravje pa ke pravime testovi :)

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 2273
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.11.2012 18:42:11   
Melanija RR
Sajna колку што ја разбрав цациск и што сум чула треба базалната да остане иста, а ако опаѓа за некој ден -два настанува циклус.Прати до среда сега нема ни да паѓа.
Најубаво петок тестче ,базалната ако ја мериш само неколку месеци наназад е померодавна.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2274
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.11.2012 18:42:40   
Sajna
Za kolku vreme inekcija pregnil od 5000 go napusta organizmot odnosno posle kolku dena veke domasen test moze da dade verodostoen rezultat???

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2275
Страница:   <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?