|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 11:47:34   
Dreamline
Melanija samo ti siri go spisoceto user posted image ... site sto ovoj mesec ne uspejaa neka se pisat za naredniot mesec, a na Duffy the duck i Bella80 im stiskame palci zauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1301
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 11:56:48   
elenak
user posted image aj jas ke si se raduvam se nadevam deka e taka bebusot ke mi pravi 6 meseci dobiv samo ednas i mi docni edna nedela ama pretcustvuvav deka sum oti imav znaci deka ke dobijam a i mi se gadi nautro
p.s.
inaku linijata odma se pojavi

Таиса честитки, баш ме изненади знам дека беше во делот за трудници заедно со мене. Секоја чест за храброста мила, јас мислам дека ќе ми треба многу подолг период за ги заборавам првите неколку недели со user posted image дома. Имај си лесна бременостuser posted image
Со среќа и на сите други нови user posted image и нека се множат user posted image

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 1302
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 13:05:49   
new york
devojki jas denes gi vidov moite user posted image Taman cekav da dobijam ciklus i da pocnam so terapija za invitro. Se raduvam ama uste ne mozam nekako da opustam. napraviv dva testa i eden preku krv vo sistina i site se pozitivni. Nemam nikakvi simptomi osven sto me bolat gradite isto kako pred dobivanje...ne znam dali e normalno da ne osekam nisto?? pozdrav i se nadevam deka ke bide se ok do kraj, i site vaka da se raduvte na user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1303
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 13:17:53   
DuffytheDuck
New york user posted image Честики. Имај убава и лесна бременост. Уф, уф ама е убав овој месец Мај, најплоден. Секој ден има по некоја нова мамичка user posted image

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 1304
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 18:09:44   
Melanija RR
new york user posted image user posted image user posted image леле убавини од нови труднички и сите за некој ден разлика леле па бебчињата во исто време па еден тон мекици

Девојки ова е фантастичен месец user posted image user posted image user posted image

За тест чекаме:
marko 3 ???
DuffytheDuck 14мај
bella80 4 јуни
Elence3 26 мај


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 12.5.2012 18:17:46 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 1305
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 18:58:01   
Dreamline
CESTITKI new yorkuser posted image user posted image imaj lesna i skolska bremenost user posted image ete sto ubava vest...koga covek najmalce ocekuvauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1306
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 19:28:24   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: new york

devojki jas denes gi vidov moite user posted image Taman cekav da dobijam ciklus i da pocnam so terapija za invitro. Se raduvam ama uste ne mozam nekako da opustam. napraviv dva testa i eden preku krv vo sistina i site se pozitivni. Nemam nikakvi simptomi osven sto me bolat gradite isto kako pred dobivanje...ne znam dali e normalno da ne osekam nisto?? pozdrav i se nadevam deka ke bide se ok do kraj, i site vaka da se raduvte na user posted image

user posted image user posted image user posted image ovde srana mnoooguu interesno!Cestitki od se srce New York,da imas najubavi devet meseci,ova tvoevo e ramno na cudouser posted image

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 1307
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 20:32:32   
new york
fala decki, kaj site da se vraka user posted image Definitivno e ramno na cudo..samo cekam da go vidam na eho i da znam deka e se ok.

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 1308
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.5.2012 21:22:45   
Anne^
Лелеее new york user posted image user posted image user posted image честитки и од менее имај си убава и лесна бременост! Уфф колку се израдував... исто како јас да сум видела user posted image баш ми е мило!

Дај боже сите што се во очекување на тие user posted image во нај нај најј скоро време да си ги видат, па се надевам и јас ќе си ги видам, мислам дека е редно веќе после година и 1 месец user posted image .

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 1309
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.5.2012 10:35:50   
cleo
user posted image user posted image user posted image New york, cestitki i od mene! Mnogu se izraduvav koga procitav! Uzivaj si vo tvoeto "cudo" i imaj lesna bremenost i zivo i zdravo bebule!

P.S. Ti prativ pp

< Поракaта ја уредил cleo -- 13.5.2012 10:36:47 >

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 1310
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.5.2012 11:10:20   
new york
devojcinja fala vi mnogu..uste ne mozam da se opustam dodeka ne mi kaze doktorot deka se e ok. No vi posakuvam na site da vi se ispolni najgolemata zelba, i sigurna sum deka ke vi se ispolni. Stom jas vidov user posted image so trista dijagnozi, site ke vidite. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 1311
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.5.2012 12:39:55   
trust
user posted image Cestitki new york i od mene dasi ima lesna bremenost, a ova so dijagnozive so go kaza na kraj i mene me ohabri , i jas sum ist slucaj so miljon dijagnozi i eve se spremam za prvo INVITRO vo oktomvri zdravje ako nesto ne se promeni do togas..pozdrav i sekoe dobrouser posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1312
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 8:14:03   
bebence19
new york bravooooooooo cestitki od mene a ringerajki dodajte me i mene pak na spisokot ke probame i ovoj mesec iaku mi rekoa deka imam policisticni jajnici ako ne e pak nisto sledniot mesec ke zemam terapija pozdrav do site i ajde samo da se zgolemuva brojot na user posted image

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 1313
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 8:59:24   
Luci
Честитки и од мене за сите нови труднициuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1314
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 9:25:32   
Melanija RR
bebence19 кажи само која дата и те додавам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1315
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 9:32:51   
Mihaela 2010
Imajte site trudnicki lesna bremenosta,da vi bide ko pesna..lele sto mekici ke se iznajademe do godinauser posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1316
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 11:32:44   
bebence19
04.06.2012 bi bila datata stavaj me na listata user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1317
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 11:42:33   
sunshine0704
Zdravo na site, mnogu uspeh i site si vidime user posted image user posted image mesecov. Ete jas da se prijavam za cekanje user posted image user posted image , ne treba da dobijam na 26 maj, mesecov imav ubavi rezultati od folikulite gi iskoristivme denovite vredno user posted image pa se nadevam deka ke se izraduvame konecno posle 2,5 godini

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1318
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 18:10:37   
sonce7
Zdravo na site :)) dolgo vreme vreme ve sledam i se resiv da pisam :)), pa ajde i mene piseteme na spisokot za nedobivanje na 29.5. :)) pozzce za site i cekameuser posted image user posted image

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 1319
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.5.2012 18:15:33   
Melanija RR
За тест чекаме:
marko 3 /???
DuffytheDuck /14мај
Elence3 /26 мај
sunshine0704 /26 мај
sonce7 /29 мај
bella80 /4 јуни
bebence19 / 4 јуни



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonce7)
Непосредна врска до пораките: 1320
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.5.2012 15:17:07   
ljubicica
ете и јас денес се решив да пишам на оваа тема, иако секој ден следам шо има ново user posted image
на сите идни мамички им посакувам лесна бременост, а оние кои чекаат што побрзо да си ги видат двете цртичкиuser posted image
денес и јас после речиси една година видов user posted image иако едната е малку побледа, ама сепак се нели две?хехе
како и да е уште неможам да му се изнагледам на тестот user posted image
инаку требаше да ми дојди на 3 мај, ама ете 12 дена ја нема, направив тест минатата недела и излезе негативен, и си реков и овај месец ништо, ама како што не ми идеше денес бев на гинеколог, си реков да видам и таа ми вели, матката е задебелена, можно е да има несшто, ама не се гледа уште ништо, да отидам за една недела, и да бидам трпелива, да не правам тест преку крв, да не давам пари за џабе, скап бил, хехе ама каква трпеливост, си купив пак тест од аптека и ете ги двете цртичкиuser posted image user posted image
е сега се мислам дали да чекам навистина до другата недела или пак да и појдам побрзо, хехех

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1321
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.5.2012 15:48:14   
temjana
user posted image user posted image Честитки милаа ти посакувам лесна бременост и најубавиuser posted image Штом ти рекла докторката наредна недела послушај ја, најверојатно кај тебе дошло многу подоцна оплодувањето па затоа сеуште не можела да види, но двете цртки штом се тука биди спокојнаuser posted image Мене ми доцнеше 1 ден направив тест веднаш излезе позитивен, отидов наредниот ден на гинеколог и веќе можеше да се види плодот односно ембрионот. Но јас бев претходно на следење на фоликули и точно знам кога се фатиuser posted image биди безгрижна и се ќе биде во ред и со тебе и со твоето мало зрнцеuser posted image user posted image

(Одговор на членот ljubicica)
Непосредна врска до пораките: 1322
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.5.2012 16:05:03   
ljubicica

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

user posted image user posted image Честитки милаа ти посакувам лесна бременост и најубавиuser posted image Штом ти рекла докторката наредна недела послушај ја, најверојатно кај тебе дошло многу подоцна оплодувањето па затоа сеуште не можела да види, но двете цртки штом се тука биди спокојнаuser posted image Мене ми доцнеше 1 ден направив тест веднаш излезе позитивен, отидов наредниот ден на гинеколог и веќе можеше да се види плодот односно ембрионот. Но јас бев претходно на следење на фоликули и точно знам кога се фатиuser posted image биди безгрижна и се ќе биде во ред и со тебе и со твоето мало зрнцеuser posted image user posted image


ти благодарам многу, дај боже кај сите да биде се најнајдобро :)
и тие малечки зрнценце да бидат најубави дечиња, а ние горди со нив user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1323
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.5.2012 16:10:13   
Dreamline
Cestito Ljubicica.. user posted image imaj lesna i skolska bremenostuser posted image  

(Одговор на членот ljubicica)
Непосредна врска до пораките: 1324
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.5.2012 18:20:36   
Melanija RR
ljubicica user posted image user posted image user posted image честитки
Јави и се на докторката па ќе видиш кога ќе ти каже да одиш.
Леле колку трудници user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1325
Страница:   <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?