|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Земање лекови за време на доење
3.9.2012 13:12:09   
arh_diz
Kleksanot podobro deluva,(kaj mene tromb stopinja) taka da primaj gi i doj go bebeto.Pobaraj mislenje od drg doktor ke vidis.Steta e ako imas mleko da ne go dois
Koga sin mi imase 1.5 godinq mi se pokacija D dimerite mi ponudija druga terapija poradi toa sto Kleksanot e skap.Jas ne go odbiv primav20 kleksana i se se sredi
Sigurno uste dolgi nema da gi primas inekciite

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 3.9.2012 13:19:34 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Земање лекови за време на доење
3.9.2012 13:24:52   
mmbucko
Mama_sk HEPARINOT NE PREMINUVA NIZ PLACENTA I NE SE IZLACUVA VO MLEKO!!!!!!! Slobodno doj go bebco. Provereno !!!! Ako ti e sube proguglaj i ke vidis. Pozdrav i so sreka :)))

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Земање лекови за време на доење
18.9.2014 14:46:27   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: renka

imam 6 mesecno bebence i sea pak sum bremena no poradi finansiskata sostojba so soprugot resivme da abortiram kazete mi dali posle anestezijata pri abortusot sto ja stavaat ke mozam da si go dojam bebenceto :) pozz


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Земање лекови за време на доење
19.9.2014 15:28:35   
Felly RR
Драга Ренка, добредојде на форумот. Во темава има пишувано искуства за локална анестезија при доење, но доколку некоја рингерајка се соочила со ситуација како твојата, се надевам дека ќе пише. Најдобро консултирај се со лекар.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 11:38:55   
Felly RR
РИнгерајки, нешто за грло - стрепсилс, септолете - дозволени се мислам, ама пак да си побарам потврда.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 11:42:23   
Hopeful RR
Фели, неверојатно ама ништо од тоа не е дозволено... сега кога имав проблеми со грло, ми дозволија само прополис и еден спреј со морска вода, кој мене ич не ми помогна, си кашлав недела дена. Пробај со прополис спреј, знае да олесни симптоми...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 12:58:20   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

РИнгерајки, нешто за грло - стрепсилс, септолете - дозволени се мислам, ама пак да си побарам потврда.user posted image

Бронхи бомбони само user posted image . Дражеите за грло не се за доилки. И што вели Хопфул - прополисот за деца што е, без алкохол.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 13:42:00   
lolla RR
Propolis forte moze ako ima alkohol toa e minimalwn procent. Tie za grlo ne se za doilki mnogu go namaluvaat mlekoto.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 16:17:03   
lukajana RR
Felly RR јас редовно користам детски дражеи од прополис и боровница за грло или бонбони Бронхи или ментол како и мед и лимон.
Пробај да зовриеш вода и во неа да ставиш десетина ментол бонбони и да го испиеш ,мене тоа најмногу ми помага

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Земање лекови за време на доење
14.1.2016 17:34:32   
Neurotoxin RR
Или биосепт пастилите за деца, исто имаат убав ефект, намалуваат и кашлица ако е сува и непродуктивна и болката ја намалуваат.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Земање лекови за време на доење
18.1.2016 21:46:52   
Felly RR
Како ми тргна мене, едно лечам, друго расипувам . Се напив чај демек за настинкава и ме искина желудников. Кажувајте сега што можам да земам, имам ужасни болки.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Земање лекови за време на доење
18.1.2016 23:56:10   
Hopeful RR
Можеш Спазмекс да земеш, помага без последици на доењето, мислам. Го земам кога јас имам проблем со желудник и ок се.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Земање лекови за време на доење
19.1.2016 0:01:35   
Neurotoxin RR
За желудник во вакви ситуации, можеш да си земеш едни таблетки за џвакање на Esi, со анасон и останати билки, јаки се делуваат одма, ама малце ми се гаднички, имаат вкус на Узо :) тие се наменети за било каков проблем со желудникот, од киселини до тегоби од лошо варење на храна и сл.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?