|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што јадете на работа?
26.11.2012 9:12:47   
miana
Еве ме и мене
на работа секогаш различно...
Купувам од различни бурекџилници,некогаш носам од дома.. ( некогаш си правам кифлични од дома ,си ставам во замрзнувач и си вадам за на работа)
Зависи што сум јадела дома претходниот ден,знам и од дома да си понесам. Корнфлекс со југурт,кифли,пита,тост,палачинка и сл.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: што јадете на работа?
26.11.2012 12:21:19   
Џесика
Манџички, гравче, зелка леќа, боранија, ужинка :-))))

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: што јадете на работа?
26.11.2012 12:29:09   
Luci
Ауу Џесика па ти сега имаш топ мени на работа user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: што јадете на работа?
30.11.2012 13:20:04   
Mihaela 2010
od denes pocnav so casa jogurt i ovesni snegulki,imam u fioka dve jabolcinja i moram da se stavam malku na dietka...mislam deka se debeleam na rabota,jadam a celo vreme sedam i se se lepi na mene

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: што јадете на работа?
12.2.2013 14:44:30   
Mihaela 2010
denes si kupiv kiselo mleko i malku nutri leb so soncogled,si nadrobiv popara,si lapnav povekje od pola...
sega za pola saat ke kasnam zelena socna kiselkasta jabolka...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: што јадете на работа?
12.2.2013 19:07:58   
Maca25
денес јадев 300 гр. ориз со чаша јогурт.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: што јадете на работа?
28.11.2013 14:05:00   
Mihaela 2010
Obicno gledam da e nesto po lesno,bidejki sedam i se se fakja na mene,ama denes ne mozev da i odoleam na simid pogacata....i ja lapnav za dve sekundiuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 9:31:10   
sandriana RR
Најчесто протеински шејк дур стигнам на работа, па после ужина овошје или јогурт.
Ама ако има некое ѓезме, да сме сите на куп - е тогаш паѓа и некоја скара user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 9:43:37   
miana
Денес веке појадував.. Лиснато вртено со вегета user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 10:32:55   
Mihaela 2010
jas si kupiv lisnato so virsla

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 10:34:04   
Mihaela 2010
lele ama se dupliralo briseteeee

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 11:28:15   
Goddess*
user posted image Mihaela,sigurno si bila mnogu gladnauser posted image ..shala na strana zenceuser posted image da ne bidam off topic ne doruchkuvam,dovolno mi e kafeto i jabolkoto da me drzat do ruchek.




< Поракaта ја уредил Goddess* -- 29.11.2013 11:33:24 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 14:38:53   
vezilka RR
А мене бришејќи ги ме настрви па сега треба да одам и јас да купам лиснато со виршла. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 17:29:25   
Felly RR
Кога сум втора смена, обично дома јадам, па на работа само кафе пијам. А кога сум прва смена нешто полесно, некое печиво,,лиснато...геврек...така нешто

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: што јадете на работа?
29.11.2013 18:23:56   
deluxe
Најчесто јадам тоа што има околу менеuser posted image user posted image Во продавница за храна ,нема што нема.Но јас обично од сабајле појадувам бело пециво,а кога сум попладне , дома си јадам зготвена храна,а на работа може да грицнам нешто

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: што јадете на работа?
10.9.2014 15:38:23   
Mila mamicka
На работа имаме менза и секој ден јадеме готвени јадења со салата, и на крајот десерт. Ни готват од еден ресторан, и многу се вкусни јадењата, исто како дома.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: што јадете на работа?
23.9.2014 13:26:21   
LoveableMe RR
Ѓевреци, кифли, пити, понекогаш салата, претежно работи кои се јадат за доручек, а ручек домаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: што јадете на работа?
23.9.2014 13:50:25   
Felly RR
Исто и јас, нешто купено од пекара.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: што јадете на работа?
24.9.2014 9:50:54   
Snowhite RR
Јас на работа секој ден земав некакво бело пециво, гледав различно да биде, ама последно време ми се здосади од тие бели пецива и сега почнав од продавница да си земам леб и нешто за мачкање, дали топено сирење, паштета, некогаш конзерва туна, зденки, павлака, а некогаш ако имам дома нешто месено кифлички, или мекици си носам од дома, некогаш ако имам време може тост си направам, ова додуша мм ако има желба да ми направи, тој некогаш летово ми правеше и мешана салата и леб ќе си земев и тоа јадев. Е сега летово додека ни работеше шанкот на базен си порачував тост.


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: што јадете на работа?
30.3.2015 9:20:29   
Snowhite RR
Дали некој пробал од Виталија појадок во чаша, мусли во чаша, само да додадеш јогурт, млеко или вода и тоа е тоа. Пред некој ден ги видов во аптека, ама се брзав, а аптекарката не знаше точно да каже која цена се, ама околу 50-65 ден, различни цени имаа, што мислам дека не е многу, зашто јас од прилика толку давам на сабајле за глупости, барем вака имаш избалансиран појадок, само колку заситува не знам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: што јадете на работа?
30.3.2015 9:45:31   
blue_blue
Тие на Виталиа во чашите се ОК, ама мислам дека се прескапи, плаќаш амбалажа и убаво спакувано...
Мој предлог ти е да си купиш од Виталиа во кеиќка 4 житарки (снегулки од овес, рж, јачмен и пченица), а можеш и на кило истиве да си ги земеш од продавница за здрава храна, од секоја од овие 4 земи си по 100 гр. и нека ти ги измешаат. Купи си исто од продавница за здрава храна микс од 4 семки и нека ти го сомелат (интергален сусам, лен, сончоглед и тиква) + чиа семки и купи си некои јаткасти непечени (лешник, орев, бадем, индиски ореви) и црно чоколадо. Јас ова се имам на работа во фиока и си правам свои мусли - неколку лажици од мешаниве житарки, 2 лажици од семките, 1 шака од јаткастите и 1 ред црно чоколадо и преливам со јогурт. Неверојатно вкусно и да...држи многу повеќе од белине пецива кои се полни со адитиви и ништо здраво нема во нив...пробај па кажи

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: што јадете на работа?
30.3.2015 10:19:00   
Snowhite RR
Да ти кажам супер ти е идејава, плус и имам дома некои од овие работи само да си докупам и можам да почнам со забавата хехе

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: што јадете на работа?
30.3.2015 10:51:52   
blond
Јас на работа јадам најнездраво и во огромни количини... Сите колеги ми се мажи и додека јадат они, јадам и јас user posted image .
Затоа кога се вратив од породилно на работа качив 10кг user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: што јадете на работа?
30.3.2015 13:01:51   
Kvisko
Јас обично дома доручкувам и тоа мусли илли овесни снегулки со јогурт и повеќе ме заситува отколку леб или пециво (мислам дека накнадно нараснува во стомак и поспоро се вари). Потоа на работа пијам едно нес кафе со млеко понекогаш кај 12/1 и обавезно јадам овошје од типот банани, портокал, јаболка и слично. Во канцеларија сме три жени па стално имаме овошје плус некои здрави грицки како сончоглед, семки, бадеми и слично и интегрални колачиња. Плус чуваме и од ноие кашите на виталиа штоп се прават само со вода па ако ептен дојде зортuser posted image тоа се јаде.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 49
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?