|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2011 12:16:56   
Natuska85
Мене сабајле брат ми ми донесе од мајка ми правен ајвар и кисели краставички,прсти да излижеш е ајваротuser posted image .Јас пак правев деновиве компот од сливи и праски,ќе ми се најде за кашички на user posted image .Обезбедени сме,за нас нема зимаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2011 16:35:51   
dzigimigi
Edno nesto sto sum naucila od sveki a i pametno od nejzina strana "STO SI BUDALA DA PRAVIS ZIMNICI DA SE MACIS CUVAJ SI GI RACETE KE TI TREBAAT,BAREM SEGA IMA SE GOTOVO" ne pravam zimnici no sepak domasno si e domasno neliiii............

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2011 18:28:36   
Octavia

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas znam recept za kecap ama ne kako kupeckiot tuku kako pizza kecap i mnogu go jademe i mnogu e poubav od kupeckiot...Samo patlidzan melen,sol,seker,zejtin,origano i niseste..Ako te interesira ke ti go kazam tocno da go vidam samo




Ако можеш да таа добрина да ја направиш user posted image . Навистина многу ќе ми завршиш работа, барем да знам што ќе му давам на син ми, да нема конзерванси, домашно... Ептен фала user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2011 19:27:33   
Annet
daa eve se napravi,ama jas so malata si sedev doma,dali malku pomognav,inaku mnogu mrazam koga se pravi zimnica.............a i ne ja jadam mnogu;-)

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 13:22:45   
miana
vcera bidna lutenicama...MMMMmmm preubavo nesto :)

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 13:45:24   
AnnaMolly RR
Пред две недели направивме мармалад од црни сливи и малиџано, а викендов лутеница и кечап. Тоа е тоа за оваа година, доста ни е. Инаку, ставив и 6 кеси за турлитава и замрзнав клавчиња user posted image .


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 13:51:58   
miana
Sega vidov deka go sakas receptot...Momentalno sum na rabota,doma ke dojdam ke go zapisam i ke go pisam tuka za site...Nema da se kaete..Za se e ubav i za ruceci i za lazanji i za pizzi..Mnogu ubav..ke vi go pisam utre

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 14:18:42   
mamamoni
јас сеуште се гребам од кај мајка ми и од кај свеќи, некако не ми се прави зимница а и немам време user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 14:35:11   
anedespo
Ne jademe i ne pravam. Zemam od kaj majka mi samo za da probame. Vo princip jademe samo sveza hrana. Sreka e sega sto i vo zima mozam site produkti da gi najdam vo sveza sostojba. 

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 14:53:59   
kuklica
produktite kako produkti gi ima no lutenicata kako sto si ja zgotvivne so majkami vcera nikade nemozam da ja najdam se inamakav luge user posted image i sega edvaj cekam da si odam doma da prodolzam mmmm

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 18:10:53   
Snowhite RR
Не правам, ако имам време само помагам, а во зима земам од кај мајка ми и од кај свекрва ми. Е кога тие нема да ми прават не знам дали јас би застанала цел ден, цела недела и да правам нешто што на крај нема ни грам витамини (ајвар, лутица и сл.), а вкусни ми се за јадење, ама сепак, тогаш можеби ќе си купам или ќе платам некој да ми направ. А туршии и други салати, можеби би правела, не знам, сеуште немам потреба да размислувам за тоаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 23:01:58   
Тања РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Не правам, ако имам време само помагам, а во зима земам од кај мајка ми и од кај свекрва ми. Е кога тие нема да ми прават не знам дали јас би застанала цел ден, цела недела и да правам нешто што на крај нема ни грам витамини (ајвар, лутица и сл.), а вкусни ми се за јадење, ама сепак, тогаш можеби ќе си купам или ќе платам некој да ми направ. А туршии и други салати, можеби би правела, не знам, сеуште немам потреба да размислувам за тоаuser posted image


Исто!user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Подготвувате ли зимница?
19.9.2011 23:17:20   
mila mama
Леле каков ајвар сум си купила денес, абе прсти да излижеш user posted image user posted image user posted image
Не правам, и не би правела, но правењето зимници на моите додека бев мала сеуште е спомен што ми го грее срцето. Тогаш целото семејство се собира околу печката, бабата е главна, младите помагаат кој со што може user posted image Сите собрани, муабети, ти си среќен гледајќи ги најблиските дека се среќни, здружени и сложни, те викаат додека играш брканица со другарчињата прв да го пробаш ајварот додека е уште топол, мммм...
ДЕТСТВО ВРАТИ СЕЕЕЕ!!!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Подготвувате ли зимница?
23.9.2011 11:28:56   
temjana
вчера отидовме на гости кај свекорот и свекрвата и седнати двајцата лупат пиперки, му викам на мм ајде ќе им помогнеме за греота се. Иако свекрва ми уште пред неколку дена кога се спремаа рече никако да доаѓате и да помагате, ние сме пензионери што ни е работа. Ама вчера души кога не видоа среќни пресреќни беа и рака на срце за некои 40-тина минути се излупивме и завршивме. Абе цел комшилук дозна дека сме дошле да им помогнеме се испофалија на ситеuser posted image . А многу беше јако ние идеме и свекорот одма трча да ми земе пивоuser posted image како пијаница некој да сум и они ми го имаат стравотuser posted image user posted image user posted image Како и да е мило ми беше што отидовме бидејќи за неколку минути што изгубивме од нашиот ден, нивниот го направивме да им биде најубав ден

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Подготвувате ли зимница?
27.9.2011 9:18:56   
Felly RR
Ние вчера спремавме ајвар и лутица, затоа не немаше на РР.user posted image Цел ден печевме, лупевме, пржевме, и на крај толку бев уморена, не го ни пробав ајваротuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Подготвувате ли зимница?
29.9.2011 7:41:35   
kopriva
Период на зимници....го подготвивме списокот што треба да се прави за зимница и сега мајка ми и свекрва ми почнаа со пдготовките. Браво за нивuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Подготвувате ли зимница?
29.9.2011 8:49:14   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

вчера отидовме на гости кај свекорот и свекрвата и седнати двајцата лупат пиперки, му викам на мм ајде ќе им помогнеме за греота се. Иако свекрва ми уште пред неколку дена кога се спремаа рече никако да доаѓате и да помагате, ние сме пензионери што ни е работа. Ама вчера души кога не видоа среќни пресреќни беа и рака на срце за некои 40-тина минути се излупивме и завршивме. Абе цел комшилук дозна дека сме дошле да им помогнеме се испофалија на ситеuser posted image . А многу беше јако ние идеме и свекорот одма трча да ми земе пивоuser posted image како пијаница некој да сум и они ми го имаат стравотuser posted image user posted image user posted image Како и да е мило ми беше што отидовме бидејќи за неколку минути што изгубивме од нашиот ден, нивниот го направивме да им биде најубав ден


Браво Темјана user posted image  Јас не правам зимници,ако имам слободно време ќе одам да помогнам

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Подготвувате ли зимница?
29.9.2011 9:39:23   
temjana
ма и јас ниту правам ниту пак ги јадам. Ајварот ми е убав само кога е топол значи првите неколку часа, дома кај нас мајка ми има двапати од мерак направено ајвар и толку. Ама влегов во куќа ептен домаќинска со сите зимници по редuser posted image а за волја на вистината и сеуште немаме дете, работиме до 16 часот така да горе долу време имаме, па колку можеме помагамеuser posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Подготвувате ли зимница?
4.10.2011 13:42:13   
penelopa
Зимница не подготвувам, си нарачувам некоја тегла ајвар од МК купечка ептен некогаш кога ќе ми се пријаде инаку не сум голем обожавател на зимници.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Подготвувате ли зимница?
4.10.2011 13:51:18   
Mihaela 2010
Posle nekolku godini pauza resivme da si napraime ajvarce,taka da naredniov vikend planirame zdravje boze..Inaku majka mi pravi zimnici,i naracuvam vezeni piperki za mene i tursija.drugo i ne jademe

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Подготвувате ли зимница?
4.10.2011 14:01:57   
JovanaJ
Ne pravam zimnica ni jas. Nikakva. Ako nesto ni se prijade od ajvar, tursija i sl....si kupuvame.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Подготвувате ли зимница?
4.10.2011 15:15:30   
miana
lele kolku mi se jade tursijaaaaa,ke puknammmm,.mi se ade karfiol,morkovcinja kiseli a nemame staveno seuste user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Подготвувате ли зимница?
4.10.2011 15:20:39   
Maca25
Јас не правам, а и никој не се понудил да ми прави. Така да ќе си јадеме и оваа година купечка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 12:58:32   
zelba
devojki ,
od 10kg piperki kolku tegli ajvar ke mi izleze

jas pravam ajvar samo od piperki pa se prasuvam bas da ne bide dzabe mesanje pored sporet za 2-3 tegli user posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 13:02:11   
@Mila@
A jas sum vredna domakjinka si naracav 8 tegli od edna zena sto veke 3 godina ni pravi i top go pravi bolej od majka mi :) koga i kazuvam na nea se vadi a nie ne sme pravele ajvar klasicen demek zatoa ovoj samo so piperki bil,ama top e denes ke si go zememe se nadevam deka lutinata ja pogodila.

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?