|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 13:03:29   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

A jas sum vredna domakjinka si naracav 8 tegli od edna zena sto veke 3 godina ni pravi i top go pravi bolej od majka mi :) koga i kazuvam na nea se vadi a nie ne sme pravele ajvar klasicen demek zatoa ovoj samo so piperki bil,ama top e denes ke si go zememe se nadevam deka lutinata ja pogodila.

Која цена е тегла ако не е тајна?user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 13:05:34   
@Mila@
250 den ama top e, ne moze da se sporeduva so onoj od tegli kupeckiot ne znam kolku e toj,ama ovoj e gust ubav mmmmmm odvaj cekam da si kasnam ajvarce

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 13:06:53   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

250 den ama top e, ne moze da se sporeduva so onoj od tegli kupeckiot ne znam kolku e toj,ama ovoj e gust ubav mmmmmm odvaj cekam da si kasnam ajvarce

Уфф лиги ќе ми потечат, доста го фалишuser posted image Ај бројче во ПП од жената прати ми

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 13:51:46   
Mihaela 2010
Od koga sum mazena doma ne sme pravele,majka mi ima praveno i za nas...ovaa godina planiram da pravam ajvar,i eventualno vezeni pipercinja lutki u tegla...se drugo bi kupuvala..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Подготвувате ли зимница?
17.9.2012 15:16:59   
Natuska85
Скапо бе мила 250 тегла,јас знам жена за 130-150 што прави ајвар ма прсти да изедешuser posted image ,ако сака некој да нарачува еве може преку мене user posted image или ќе му дадам дирекно бројче user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 10:20:40   
zelba
ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

devojki ,
od 10kg piperki kolku tegli ajvar ke mi izleze

jas pravam ajvar samo od piperki pa se prasuvam bas da ne bide dzabe mesanje pored sporet za 2-3 tegli user posted image



sambadi , enibadi user posted image

< Поракaта ја уредил zelba -- 18.9.2012 10:21:15 >

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 10:28:56   
belabela
Ako e samo so piperki 3 - 4 maksimum ic ne se prljaj za tolku malku barem 30 kg kupi stavi i malku morkov malku modri patlidzani ke si dobies poveke tegli

< Поракaта ја уредил belabela -- 18.9.2012 10:29:41 >

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 11:42:49   
mila28
Obicno sveki pravi ajvar, a jas napraviv salsa od patlidjan za bebusko, samo svariv patlidjani so malku seker i sol i vo vreli teglicki, takla da ke imam za cela zima.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 11:57:26   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

devojki ,
od 10kg piperki kolku tegli ajvar ke mi izleze

jas pravam ajvar samo od piperki pa se prasuvam bas da ne bide dzabe mesanje pored sporet za 2-3 tegli user posted image



sambadi , enibadi user posted image

Dodadi uste nekoj modar patlidzan..Od 10 kg piper- ke ti ispadnat KAMSIMUM 4- 5 tegli ...

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 12:45:22   
rina13
jas ic ne pravam zimnici za toa e zadolzena majka mi ona pravi pa mi poddava nekoe teglice ajvar i kecap domasen(go obozavam)jas posto sum sama nema so kogo da pravam,neznam da pravam a i da se obidam ke napravam nekoj lom.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 13:57:34   
kikicka
АУуууу едвај чекам да си одам дома и да се изнајадам Ајвар мејд бај свеки и свкор ми user posted image
Јас во тоа не се мешам,кој што даде не враќам!user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 15:08:42   
mama toci
Јас во тоа не се мешам,кој што даде не враќам!

Potpis!user posted image
Za mene temava poveke bi odgovarala-PRIBIRATE li zimnica?user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Подготвувате ли зимница?
18.9.2012 15:49:45   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Јас во тоа не се мешам,кој што даде не враќам!

Potpis!user posted image
Za mene temava poveke bi odgovarala-PRIBIRATE li zimnica?user posted image


user posted image user posted image user posted image Ич да не се мачам да повторувам user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Подготвувате ли зимница?
21.9.2012 20:01:27   
zelba
fala vi zenskina odgovorite

ja si go sakam ajvarot samo od piperki user posted image kako od nekogas user posted image

ali sepak se odluciv deka za 2-3-4 tegli ne bi se macela user posted image ke si kupam

pozdrav na siteuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Подготвувате ли зимница?
21.9.2012 21:33:38   
Bogdancanka
seta zimnica si ja pravam zaedno so majka mi i ajvar i peglani pipergi bukvalno se,domasnoto mi e mnogu poubavo,da kupam moze samo kiseli krastavicki, koga ke ni zavrsat nasite sto sme gi pravele drugo nisto

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Подготвувате ли зимница?
23.10.2012 12:41:00   
Melanija RR
Ако може брз одговор user posted image
Ставам везенки во тегна,печи гмечи,ама сега гледам дека од лани во солилото сум пишала оцет,шечер,сол и зејтин.
Се супер ама нели треба и вода или грешам??????
Итно user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Подготвувате ли зимница?
23.10.2012 12:46:23   
Luci
Не треба вода, барем мајка ми не ставала (сооднос 2 чаши оцет, 1 чаша зејтин 1 третина од истата чаша шекер и 1 рака сол)

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Подготвувате ли зимница?
23.10.2012 12:53:52   
Melanija RR
Луци user posted image user posted image user posted image
Фала ти срцка си одам сега да правам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 13:41:10   
vezilka RR
Хе, хе се ближи времето за ајвари и зимници. Вчера како прошетравме низ маало, ми замириса на ајварче. Почна ли некој, или спремни се порачките до мами и свекрви user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 14:20:02   
Tanjat7880
Aham Vezilka,eve jas I go napraviv AJVAROT.Kako shto "najaviv"go pravev cel vo stantot na el.shporet.
20 kg.piperki gi zamiv im izvadov semkite I pocnav da gi pecam na 200 stepeni I taka pecev od 7 nautro do docna popladneto,crknaFuser posted image ,no piperkite fino ispeceni I mnogu ubavo se luipes.Istoto go napraviv I so modriot patlidzan I koga se beshe peceno go somlev I turiv na golemo tendzere na dve ringli da se przi.Koga ispari vodata pocnav da dodavam zejtin malku po malku na kraj mu staviv sol,malo lazice senf,isto tolku sheker I isto tolku jabolkov ocet.Vo topli tegle go napolniv I staviv pak vo topla reran I iskluciv do drugiot den si bea vo rernata.Se namaciv ko greshen gjavol no ne izleze losho,moram da si priznaam.Edinstveno bi gi pecela na kjumbe,toa e stvarno maka vo reran a se drugo mi odgovara da e na shporet!
Pravev I jufki a I domashna taranauser posted image
Planiram meshan "zarzavat"da stavam vo tegli so ocet I pak vo reran I ziva turshija I tolku od mene ovaa esen!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 14:31:39   
Палешка РР
Јас вчера направив џем од црни сливи - 12 тегли user posted image и јуфки 2 дози user posted image
Море вреднааааааааааааааааа user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 15:03:19   
Mihaela 2010
Uf i jas vcera go osetiv mirisot na ajvarot od komsiive i ligi mi potekoa...kaj i da oktomrvi ke zasukam rakavi i ke pravam i jas..lani mi se pogodi epten,niedna piperka ne sum frlila alal parite da mu se na toj sto mi go prodade,ovaa god pak ke go baram istiot,se nadevam ke go najdam so ist kvalitet na piperki

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 15:03:35   
Felly RR
Море вредни рингерајкииииииии!!!!!!!!! Ајде и другите да се пофалат што зимница направиле. Кај нас годинава свеки ќе не ослободи од ајвар правење.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 18:53:06   
Hunny
Направивме ајварче лутко и мармалад од сливи. Тоа сега за сега.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Подготвувате ли зимница?
16.9.2013 20:03:54   
AnnaMolly RR
Мармалад од сливи вчера направивме. Ајвар нема да правиме и годинава, не сме големи јадачи, си купуваме од продавница.
Ќе правиме уште малиџано, пиперки со оцет, лук и магдонос во тегла и туршија. Ставаме и 5-6 ќеси за турлитава. Толку :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?