|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
5.10.2010 15:10:35   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Едвај чекам мојата ќеркичка Мила да порасне, па да и` ги пуштам песните на Тоше. Кога ќе ме праша кој е тој згоден дечко, ќе и` речам:
„Тоше е човекот заради кој треба да си горда што си Македонка, човек заради кој секојдневно треба да ја бараш добрината во себе, човек заради кој треба да им простуваш на луѓето. Тоше е пејач, заради чии песни треба да веруваш во Љубовта. Кога го слушаш, тој сеуште живее!“ 
Тошка мој, RIP!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
5.10.2010 15:23:50   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Едвај чекам мојата ќеркичка Мила да порасне, па да и` ги пуштам песните на Тоше. Кога ќе ме праша кој е тој згоден дечко, ќе и` речам:
„Тоше е човекот заради кој треба да си горда што си Македонка, човек заради кој секојдневно треба да ја бараш добрината во себе, човек заради кој треба да им простуваш на луѓето. Тоше е пејач, заради чии песни треба да веруваш во Љубовта. Кога го слушаш, тој сеуште живее!“
Тошка мој, RIP!



potpis


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.10.2010 0:21:15   
Julie1
Тоше те сакам! КЛИК

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.10.2010 2:38:51   
ikki
uste nemozam da prifatam deka veke go nema megu nas... :( :( :( :( :(
sekogas ke te sakame angel4e nase <3

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 8:59:34   
Палешка РР
  Тоше те сакам! 

< Поракaта ја уредил Палешка -- 16.10.2010 9:00:01 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 9:38:02   
Julie1
Ми недостасува твојата насмевка Тоше, user posted image секогаш во моето срце... КЛИК

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 9:56:33   
Natasa981
Тоше, веке ништо не е исто без тебе. Сеуште неможам да разберам дека те нема. Почивај во мир,бескрајно ни недостасуваш!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 10:52:59   
Martins mom
Засекогаш ќе бидеш во моето срце user posted image RIP

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 11:41:35   
Anushka
нема сум од јад. Освен тоа сто веќе го пишав погоре за Тошка... само несовладива горчина останува....user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 12:37:55   
Idna mamica
Неможам сеуште да верувам дека го нема единствениот бисер на ова поднебје!!! Тоше,секогаш во нашите срца user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 13:04:16   
ostoun
Многу ни недостигашuser posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 13:58:17   
Тања РР
user posted image

Тоше, почивај во мир.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 20:25:17   
nadica
почивај во мир ангелу мој user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 20:49:14   
agnes77
Тоше беше навистина голем човек. Нјегова Псна Моја на Сло. јазик ме многу имепресионирала као и све друге али најгоилем дојам је на мене урадио со нјегова хуманост. Таа навистина немаше граници.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2010 21:29:31   
beki RR
Дојде, не остави без здив , си замина не остави без зборови.
Велат , се што е убаво кратко трае. Беше нешто повеќе од убаво, можеби затоа толку брзо си замина. Човек ли беше,ангел божји ли беше, не знам. Но добро име ти дадоа, тодор- божји дар.Во тоа сум најсигурна,да , Божји дар беше.Голема чест ми е што те познавав. Почивај во мир.Вечноста е твоја.

< Поракaта ја уредил beki -- 16.10.2010 21:30:37 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
9.3.2011 21:50:18   
mama11
Tose te sakam od se srce...i mnogu mi nedostigasuser posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
11.10.2011 12:22:18   
Luci
Душичка најмила   user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 11.10.2011 12:23:33 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama11)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
15.10.2011 23:12:52   
nadica
user posted image user posted image
Неговиот глас и неговата насмевка ги растопуваа и најстудените срца.Неговото срце беше широко и  имаше љубов за сите.Секогаш успеваше да пподаде рака и да не сплоти сите во едно.Да му покажеме на Тоше дека засекогаш ќе живее во нашите срца.За жал тие што ги сакаме најмногу не успеваме да ги сочуваме од смртта, но успеваме да ги сочуваме од заборав...
...таму каде што престануваат зборовите, живее музиката и спомените!!!
4 години откако те нема user posted image user posted image user posted image  МИ НЕДОСТИГАШ

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2011 11:52:35   
kikicka
Секогаш когаќе ја слушнам песната солзи ми навираат!!! Тошка почивај во мир и споменот на тебе нека трае вечно!!!

http://www.youtube.com/watch?v=poy2WkxBbcw&feature=share

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
18.4.2012 0:43:54   
Snow Queen
Тоше во ЧИЈА СИ сега близина,КОЈ ЛИ ТИ ГРИЗЕ ОБРАЗИ,кој УСНИ ТИ БАКНУВА,Ти си единствената МОРСКА ЅВЕЗДА на овој свет! АНГЕЛ СИ ТИ пратен од бога да не водиш низ ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ,ти си ПОЛСКО ЦВЕКЕ кое цветеше и кое ке цвета во градините на нашите срца ЗАСЕКОГАШ! Каква ли МАГИЈА носеше што не водеше сите ПО ТЕБЕ. АКО МЕ ПОГЛЕДНЕШ ВО ОЧИ ке видиш само НЕМИР и гнев.Во нив го нема веке оној сјај кој го имаше додека пеевме со тебе. Сонцето кое што грееше над нас сега го покри мрачна МЕСЕЧИНА. Ти знаеше ДЕКА СРЦЕТО НЕ Е КАМЕН кое ништо не осека,зошто не остана да живееш во СОНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ заедно со нас,туку одлета 1200милји над нас,кога овие поминати 26год.не беа твое КРАЈНО ВРЕМЕ. Зошто остави ГРОМОВИ НА ДУША да удрат во нашите срца кои сега ке бидат вечно затворени во СОБА ЗА ТАГА. Не СЛУШАШ ЛИ Господи дај барем ИЗЛАЖИ НЕ УШТЕ ЕДНАШ дека тоа не е вистина,бидејки сега сите се прашуваме ИМА ЛИ ДЕН ЗА НАС откако замина тој.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
18.4.2012 9:13:13   
meU87
Само што ја прочитав веста за ’најновата’ добрина која овој голем човек ја има. http://www.bezpardon.mk/toshe-ne-mozham-da-te-gledam-kako-kisnesh-eve-ti-500-denari-odi-doma/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=toshe-ne-mozham-da-te-gledam-kako-kisnesh-eve-ti-500-denari-odi-doma
Којзнае уште колку ли само вакви дела има направено. Ми измами насмевка, топлина во душата и една мисла “ Колку голем човек имаме меѓу нас“ !!! ДА, меѓу нас, зошто луѓето кои се сакани, никогаш не се забораваат, ниту пак не напуштаат.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2012 0:20:37   
Pepelaska *
5 години, може ли некој да го заборави оној проклет 16 октомври?

Како врви времето ми се чини се повеќе се гледа кој беше ТОше и што значеше иако многумина го заборавија веќе.
МАртин пред некое време го пронајде последното цд ХАрдест тинг се загледа и праша кој бил чичкото.Му кажав и сега сегде го препознава.Слушаме и песни.

Секогаш ќе живееш во нашите срца , user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2012 0:30:11   
Natuska85
Почивај во мир Тоше!

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2012 1:05:14   
Cvekelencule
Почивај во мир Душо мила никогаш нема да те заборавиме user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
22.10.2012 23:36:20   
Andriance
Еве и јас во чест на тој ден редовно си ја ставам за профајл оваа слика...ми вреди за цел живот!!!

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?