|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.10.2009 1:11:54   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


нема зборови кои ќе ја ублажат болката од прерано згаснатиот живот

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.10.2009 7:57:44   
profesorica
http://www.youtube.com/watch?v=GKZWtNAZE_s

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
6.10.2009 10:31:33   
mami
Ние вчера бевме на плоштад, Лука, мм, Еника и јас, преполно беше, мислам дека направија огромна грешка што го откажаа концертот. Се слушаа песните на Тоше, се зборуваше за него, се плачеше, се смееше. Имаше голем број на дечиња- најголемата радост на Тоше... не останавме до крај за ѕвезденото небо и ми е криво ама немав шанса, му се спиеше на Лука и моравме дома...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.10.2009 13:24:28   
Julie1
http://www.youtube.com/watch?v=VEjZIOp_QFU&feature=related 


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.10.2009 13:28:03   
Julie1
http://www.youtube.com/watch?v=5_DzjUuzGIo&feature=related

Тоше во училишни денови! Каков глас!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.10.2009 13:34:38   
ostoun
Se uste e golema bolkata po tebe. Ne mozam da gledam ni edna tvoja pesna bez solziuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.10.2009 13:36:28   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: ostoun

Se uste e golema bolkata po tebe. Ne mozam da gledam ni edna tvoja pesna bez solziuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


isto...user posted image nemozam da igram na pesnite kako porano...a megu najomilenite mi e"Po tebe"

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
7.10.2009 14:21:21   
mami
по цел ден на работа ја слушам компилацијата со сите негови досега објјавени песни, со исклучок на новиот албум нели...тој немам сила да го слушам, ми се плаче одма

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
14.10.2009 18:12:45   
Палешка РР
На иницијатива на фановите

Една ѕвезда на небото го носи името на Тоше

Од Меѓународниот Тоше Проески Фан Клуб Форум, добивме известување за сите нивни активности во спомен на нивниот миленик, а по повод две години од трагичната несреќа која се случи на 16-ти октомври 2007-та година.
Еве го нивниот допис, во интегрална верзија:

5.10.2009.

user posted image

Денот кога Тоше го имаше за жал својот последен концерт, а ние фановите заедно со Вашата помош успеавме да го исполниме неговиот аманет да го види своето звездено небо. На име на Тоше Проески е регистрирана звезда, сертификатот со координатите е предаден на  неговото семејството на 9.10.2009 во Крушево. Така да од овој октомври една од звездите и службено го носи неговото име Тоше Проески.

user posted image  user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 14.10.2009 18:13:50 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
14.10.2009 18:18:12   
Natasha5
Тоше Тоше Тоше никогаш нема да те заборава ,а да ви кажам дека песната Игри без граници уште не можам да ја слушам и мислам дека никогаш нема да можам да ја слушам одма морници ме лазат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
14.10.2009 19:35:53   
none
jas bev na koncertot na 5  oktomvri  i mnogu mi e drago sto bev ete posleden  i sekogas ke go pametam tose te sakameeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
15.10.2009 15:17:12   
mami
http://www.youtube.com/watch?v=GQkV-mpRMsM

за тебе Ангелу...не те забораваме никогашuser posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
15.10.2009 15:20:48   
ostoun
Slusnav deka ti kupile zvezda koja go nosi tvoeto ime bidejki ti go sakase mnogu zvezdenoto nebo. Blesna na zemjata a sega bleskaj na nebotouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
15.10.2009 23:29:32   
nadica
http://www.youtube.com/watch?v=13Ks4UIxM7M&feature=related


те сакам ТОШЕ мој ангел си ти кој не чуваш сите нас user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 0:03:50   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=2DwhcibLAkg


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 8:44:46   
mami
http://www.youtube.com/watch?v=Ms_2rbS4A-Y&feature=related

се навраќаат сеќавањата на овој кобен ден, колку не сакав да верувам во она што го гледав на вести, она што ми го кажуваа, не сакав да прифатам дека те нема, дека моето сонце кое тогаш почнуваше да расте во мешето- нема да те запознае..но те запозна, ги слуша твоите песни, некогаш само со нив се смирува, лебдиш над сите нас, не чуваш, твоите песни се насекаде околу нас...и знаеме- секогаш ќе бидеш тукаuser posted image user posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=mt45HFWsmoU&NR=1&feature=fvwp


< Поракaта ја уредил mami -- 16.10.2009 8:46:38 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:15:45   
Палешка РР
Почивај во мир анѓелу user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=8rvaef3huUs

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:20:16   
bibi
да. со тага во душава се разбудив утрово сеќавајки се на тој ден. Моето сонце Сара имаше само 3 мес., ама ја чувствуваше тагата на мама. Сега, иако не те запознала, твоите песни и се најомилените и само твојот глас го препознава и му се радува кога ќе го чуе на телевизија. Беше АНГЕЛ и навистина имаше нешто натприродно во тебе. Затоа Господ и те зема.и, мислам како одмибнува времето се потешко и потешко станува, иако велат дека времето лекува се. Мислам, дека оваа тага за секогаш ќе ми остане во душава. И колку си поприсутен во медиумите, а СЕКАДЕ ТЕ ИМА, се потешко е човек да поверува дека те нема. А, и така е ти и бесмртен за сите нас и ќе продолжиш да живееш засекогаш, само твојот лик нема да го гледаме.Арно ама, јас верувам дека ти ќе не гледаш и чуваш сите нас зошто ти си АНГЕЛ ОД НЕБОТО.

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:26:00   
steci
Samoto vreme kazuva se.Sekogas ke te ima vo moeto srce,neprebol i vecno sekavnje na idealniot covek na ovoj prostor,koj za zal prerano zgasna.POCIVAJ VO MIR VECNO KE TE PAMETIME I KE GI SLUSAME TVOITE PESNI

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:26:37   
bibi
СО ГОЛЕМА ТАГА СЕ РАЗБУДИВ УТРово сеќавајќи се на тој ден. Моето сонце Сара имаше само 3 мес., ама ја чувствуваше тагата на мама. И. иако не те запозна никогаш твоите песни и се најомилените, само твојот глас го препознава викајќи Тоше. Велат дека времето лечи се, ама мислам како одминува времето ми станува се потешко и потешко и оваа тага ќе остане засекогаш во душава. Но, ти си АНГел и ќе не чуваш и гледаш засекогаш од небото.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:29:17   
bibi
http://www.youtube.com/watch?v=Uxwu6fsTigQ

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:31:05   
ostoun
Pocivaj vi mir Angelu nasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:34:08   
lilit
      Denes i neboto zaedno so nas place po TEBE!!!!!Pocivaj vo mir TI COVEKU megu lugeto!!!!!user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:39:50   
mis.
Тоа кобно утро кога загина тошка бев кај комшивката и таа ми кажа.Прво нешто што си помислив е леле колку се само луѓето злобни.Вадат муабети и не бираат личности.Си кажав кога посегнале да вадат муабети и кон тоше,најсовршеното човечко суштество,тогаш што да се очекува друго.Сеуште не ми се верува,го барам да се врати и да не развесели со уште некој негов хит.
Жално е навистина,колку е само животот суров.
Тошка те сакам,вечно ќе бидеш длабоко во моите мисли.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Тоше! Рингераја ТЕ САКА
16.10.2009 9:46:13   
ripce
Го молам ноќва небото да ми те врати  http://www.youtube.com/watch?v=NPuxswsXdB4&feature=related

< Поракaта ја уредил Еца -- 16.10.2009 11:22:06 >

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?