|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
22.9.2010 15:27:00   
maripoza
сакам да ти кажам дека иако поминаа 19 години од твојата прерана смрт те сакам мила мамичке и секој ден мислам на тебе и многу ни недостигашuser posted image user posted image user posted image сакам да ти кажам дека бевме деца кои мораше да да живеат и растат без мајчинска љубов а денес ете веке и ние сме мајки и им го пружаме максималното од нас на нашите деца, и се надевам дека не гледаш и си горда на нас user posted image user posted image

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2010 17:53:23   
amelbebe
deneska polnite 29 god otkako zaminavte i dvajcata ,a imam mnogu da vi kazam

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2010 18:25:44   
Idna mamica
Несудено мое деверче,почивај во мир!Како да те знам цел живот а сум те гледала само на слики,според кажувањата од двете твои братчиња,денес уште еден човек ке го наречев БАТО. Ми лежиш во срцето и до крајот на мојот живот КЕ ТЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ДЕЛ ОД МЕНЕ.До крајот на мојот живот во црква и за тебе ке палам свеќа,твоето име постојано ке го имам во мислите!Сакам да знаеш дека со твоето братче-близначе сме многу среќни,само пушти ни среќа да ни се оствари желбата да си имаме детенце,да си имаш внуче од братчето близначе твое кое и ден денес те спомнува и плаче за тебе .Те сакамеuser posted image user posted image user posted image   Ти си нашиот user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
3.10.2010 20:01:53   
soncogled
Mi fali tetka mi, pocina lani na 45 god. vozrast. Usste potesko mi e stoposlednata godina i bev luta, a bevme mnogu bliski user posted image
mislam deka nemam dziveano pogolem shok od toa koga mi kaza majka mi deka ja nema, ne mozev da prestanam da placam i ne mozam da si prostam sto ne i kazav deka ja sakam pred da umre user posted image user posted image user posted image . Koga na pogrebot svekrva i  mi kaza "tebe najmnogu te sakase" srceto ke mi puknese...ja sonuvav 2 pati do 40 dena, prviot paat na 7 dena od smrtta, bese tazna i samo kutese, vtoriot pat nestoo pred 40 dena ja sonuvav kako mi kazuva da ne bidam tazna, deka tamu i e ubavo i site se srekni i se postojano so nas, veruvam deka navistina mi dojde vo son!
tetic pocivaj vo mir!

mi fali i dedo mi iako go  izgubiv koga imav samo 6 godini, go obozavav i znam deka me cuva od tamu nege!


_____________________________

Svetot moj minus tebe vo nego ona sto ke ostane malku e!

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.11.2010 10:17:50   
Martins mom
Иако сјајот во твоите очи згасна пред два дена, твоето тело не напушти, но твојата душа живее во насuser posted image user posted image Твоите деца ќе го продолжат твоето дело...ти си бесмртна...Во секој од нас има дел од тебе...Сакам да си среќна таму, биди весела исто како што беше тука со нас...Не грижи се, ти ќе постоиш засекогаш !!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот soncogled)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.11.2010 10:58:49   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Иако сјајот во твоите очи згасна пред два дена, твоето тело не напушти, но твојата душа живее во насuser posted image user posted image
martins mom za kogo pisuvas?user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.11.2010 15:26:34   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Иако сјајот во твоите очи згасна пред два дена, твоето тело не напушти, но твојата душа живее во насuser posted image user posted image
martins mom za kogo pisuvas?user posted image



за мојата мила бабичкаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.11.2010 23:01:15   
AnnaMolly RR
Досега среќа не сум осетила како е да ме напушти некој близок освен прадедо ми, татко на баба ми од страна на мајка ми. Човекот беше тооолку мил, мравка не газеше. Дочека многу внуци и правнуци, а за малку ќе го дочекаше и Филип, пра правнуче!
Почина еден месец пред нашата свадба и мислам дека не сум плачела за никого толку како за него, иако си изживеа прекрасен живот цели 94 години.
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.11.2010 23:29:50   
lukas
osekam gradite me bolat od toa sto ostanaa zborovi nedoreceni i kaenje sto ne dojdov da te vidam.denes gospod ja zede tvojata dusa a ne stignav da ti se zablagodaram za site onie prikazni igri sto mi gi pokazuvase i preraskazuvase...
mil dedo pocivaj mi vo mir...te sakam najmnogu...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
15.12.2010 21:51:42   
Contesa
Se obidov da pisam, mi se izgubi porakata, izgleda i Bog ne mi dava da ti se obratam, mil moj....

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
15.12.2010 21:59:30   
Contesa
Mil moj Richar,
Covek premnogu kasno i skapo gi plaka zborovite koi ne gi kazal vo prav moment i/ili nestata koi ne gi storil koga trebalo-Leos Carax.
Eve kako i sekogas, mrtva sum na denesniov den, na denot na tvoeto radjanje, ne sum doma da go posetam tvojot grob kako i sekogas i me nema doma za da ti objavam eve i eden nekrolog. Sepak te spomnuvam, drag moj, veke sedum godini po red te nema, pusto e, prepusto e se bez tebe, a so tebe vo mene, zivees jako svezo, kako da nikogas ne se desilo toa sto se desi i te odnese viorot, te dematerijalizira, sega veruvam me citas, veruvam postroi nekoja kosmicka konekcija, medju site nas.
Edinstven koj mozebi seuste te cuvstvuva i nosi dlaboko vo sebe, e tvojot duhoven brat H, toe e se.....se sto ostana od ovoj ovozemen svet...porazitelno, a tolku mnogu gi zadolzi ludjeto i im pomagase svesrdno, a site te zaboravija, neverojatno, kako i da ne si postoel. Koj ke prezivee nakon se, ke vidi i cue, pa taka i jas, nie....

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
15.12.2010 22:14:32   
Contesa
Zivotot, ili toa sto se narekuva zivot i sto ostana nakon se, e jako promenet, odkoga te nema, jas ne sum istata, izlitena e frazata, vremeto leci se, ne e taka voopsto. Pogresno e sto se veli, zivotot prodolzuva ponatamu, da ama zavisi za kogo kako, doadjaat jaki zivotni cehovi da se platat i svoi i necii, se nekako poprima podruga dimenzija, mojot zivot e promenet od koren i ne e nisto poveke isto.
Kako sto veli Fedro kaj Pirsig, metafizicki ti si tuka, kako i sekogas. Zivotniot nadrealizam si tece neometano, i prokleto boli ona sto veli Toro, deka koga covek ke umre, togas i diga prasina zad  sebe, da, no taa duhovna prasina sekogas lebdi i tesko e da se razotkrie bilo sto, koga niz seto toa treba da go pronajdes svojot zivoten pat.
Jas i ti zaedno i sekoj posebno, veruvam deka go izodevme svojot del od pekolot, ostavam na drugite da si go izodat svojot pat, ili neka si ziveat vo nekoi svoi nebulozi polni so prezir.
Prezir, se sekavas moj Richar, toa e tvojot omilen zbor, kolku nasi likovi, zaednicki poznanici se prezreni.....sekogas bese tudja sreka i sekogas pomagase na ludje, kade si da stanes da gi vidis site tie kvazi likovi i nivnite nedela. Mi velese deka ke patam vo zivotot, bidejki ne veruvam nikomu, a ti go plati cehot, bidejki veruvase premnogu vo se i vo sekogo.
Suma sumarum, ne trebalo taka, no ete se sluci, ostanaa samo spomenite po tebe, ostana tagata golema, siroka i dlaboka kolku eden Atlantik, koj ne deli, sega i ovde.
Jako, jako e tazno, leden den e, duva od okeanot, nosi od lutina snegulki, kako sto Gojs veli vo Dablinci, vee, provejuva, ladno ni e na dusava, preladno, prejako.....cist nadrealizam, pojak od filmovite na L. Bunjuel.
Mil moj, mestoto na sredbata ne treba da se menuva, ke se vidime pak vo godinata na 13 mesecevi meni, krugot uste ne e zatvoren, Herman te ceka, te cekam i jas......
Neka te cuvaat site beli angeli so site mozni snegulki vecerva, moj Richar,
Vecno Tvoja, H.

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
16.3.2011 18:00:51   
ole2004
Te nema,a sakav da ti kazam SREKEN RODENDEN MAMICKE.Sekoj den se poveke mi nedostasuvas,se pogolema e prazninata sto ja cuvstvuvam vo dusata.Zosto mamo,zosto si otite,zosto ne poceka 2,5meseci da ja vidis dolgo ocekuvanata vnukauser posted image user posted image user posted image .Toa ti bese najgolema zelba poslednite 6godini,znaese deka sum bremena,no ne uspea da ja vidis i da ja gusnesuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
16.3.2011 18:35:11   
Pepelaska *
moja mila babicke pred 3 godini zamina od ovoj svet na denesen den, te sakam i mi nedostigas

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.3.2011 12:35:20   
annie
..........и денес е еден од многуте денови кога нон стоп мислам на ТЕБЕ и многу,многу ми недостасуваш,ТАТО!сакам само да ти кажам едно големо БЛАГОДАРАМ за сета грижа и љубов што ја имаше за нас!!!кога би можела само еднаш да те гушнам силннннооооо и да ти кажам колку ТЕ САКАМuser posted image .

сакам да ти кажам дека твојата галеница сега е мама на 3 прекрасни дечиња кои сите имаат нешто твое:
СИМОНА која толку многу ја очекувавме и ти имаше среќа  еднаш да ја видиш и да ја земеш во прегратка и да ја погалиш по главчето и нежно да ја бакнеш го носи вечно твоето ИМЕ.се сеќавам колку плачеше од среќа кога ти кажав дека е твоја имењачка,
ЛЕОН тоа е моето злато и на неговиот роденден секогаш имам помешани чувства бидејки тој ден е негов роденден и сите славиме и сме среќни,но за мене тој ден исто е тажен бидејќи на тој ДЕН 31 август ти засекогаш не напушти и не остави вечно да тагуваме по ТЕБЕ,
и БЕЛЛА е редно да ја запознаеш твојата трета внука која секогаш кога
е ја погледнам во нејзините окциња исто како да ги гледам твоите ОЧИ,таа го има оној совршен облик и боја што ти ги имаше!

ТЕ САКАМ ТАТО!!!


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.3.2011 12:39:45   
Julie1
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2011 23:10:48   
baby mama
Se sto trebase da se kaze zavrsi pred 2 nedeli!
Hrabro se borese 9 meseci.Mnogu tezok period bese ova.Sekoj den te gledavme kako tivko umiras,a uteha nema.

Te sakam moj najpocituvan tato!


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2011 23:15:45   
humana
Se sto trebase da se kaze zavrsi pred 2 nedeli!
Hrabro se borese 9 meseci.Mnogu tezok period bese ova.Sekoj den te gledavme kako tivko umiras,a uteha nema.

Te sakam moj najpocituvan tato!


_____________________________
user posted image user posted image ,si me rasplakala na glas

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2011 23:21:51   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Se sto trebase da se kaze zavrsi pred 2 nedeli!
Hrabro se borese 9 meseci.Mnogu tezok period bese ova.Sekoj den te gledavme kako tivko umiras,a uteha nema.

Te sakam moj najpocituvan tato!



baby mama многу ми е жал... user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2011 9:13:49   
anedespo
Socustvouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2011 10:14:47   
kuklica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za site me rsaplakavte

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
31.5.2011 12:42:35   
Џесика
Поминаа точно 7 години, тато, а толку многу сакам да ти кажам!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
22.7.2011 0:17:24   
Nate79
Имав баби коишто ги обожавав...посебно таа на мајка ми мајка,не од други причини туку зошто беше тука во Скопје и почесто ја гледав ...ме чувала и секогаш сакав да идам кај неа...спиев таму...убаво ми беше....само ја прашував "' А ти кога ке дојдеш кај нас да спиеш? Тие 4 дена бев нон стоп на работа ( како за малер)...знаев дека не и е добро, а мајка ми викаше дека е подобра, зошто знаеше дека имам многу битна работа тие  денови...БАШ ТИЕ....user posted image ...Дојдов дома и ми кажа дека починала...неможев да верувам, како нешто да се скрши во мене, како да се откина дел од мене....изгубив, баба, мајка, другарка, пријател...СЕ....се осеќав изгубено...неможев да поверувам, неможев да поверувам дека не ми кажаа колку е критична состојбата...сега одам нон стоп на гробишта ..ама не е исто...сеуште се окривувам зошто гио послушав другите и не отидов да ја видам жива за последен пат....Поминаа 4,5 години, а јас сеуште мислам на неа...секој ден....ми фали многу....user posted image ...Таа беше жена борец....би сакала да сум иста како неа....но со посрекна судбина малце....

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
22.7.2011 12:42:10   
kuklica
Te nema . a sakam da ti kazam deka tvojot sin e sega veke vistinski maz koj za kratko vreme ke stane i tatko.Se trudam da mu ja ublazam i zalecam ranata sto ti ja ostavi vo negovata dusa so tvojata prerana smrt.Pocivaj vo mir i bidi sekogas medju nas so tvojot duh raduvajse na nasata sreka.Uste ednas ti blagodaram sto go rodi najubaviot sin user posted image

(Одговор на членот Nate79)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
8.8.2011 14:46:38   
dostickage
Te nema a da znaes samo kolku mnogu sakam da ti kazam samo edno te sakam!
Te sakam i mi trebas.Sakam da mozese da dojdes od nkade i da me gusnes onaka od zad grb i da mi kazes deka se ke pomine deka se ke bide vo reduser posted image
Se nadevam deka tamu od neboto ke mozes da go vidis tvoeto vnuce koe neverojatno mnogu lici na tebe.user posted image




(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?