|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 10:26:11   
Mila na mama
Primi socuvstvo i od mene

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 10:28:01   
mamasane
Рипче, навистина ми е многу жал за твојата голема загуба. Прими го моето најдлабоко сочувство и мораш да бидеш силна ако за ништо друго тогаш заради твоето синче

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 10:32:25   
nataly_13215
ah ripce a jas se cudev sto te nema da mi pises , bog da ja prosti znam kako ti e mene tatko mi mi pocina na 18 godini bas koa se zapisav na medicina ah kolku mi fali cel zivottttttttttttttt ama znaj deka ne treba da places zatoa sto majka ti ne saka da te gleda kako tazis uku da se msees bidejki nosi eden del od neauser posted image user posted image

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 10:38:47   
April
Сочувство рипче...

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 12:31:27   
arh_diz
Socustvo ripceuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:23:04   
ripce
She was the first to touch,
the softness of my skin.
Wrap me in her innocence,
in a world with so much sin.
Sooth me with her kind,
and gentle loving hands.
As I grew to wonder,
of far off distant lands.
The times that I would tremble,
at the world that caused me fear,
she'd take those gentle hands
and wipe away tears.
This woman that I speak of,
is an angel from above.
She spreads her wings and flys,
like a beautiful morning dove.
So, this I say to you Mom...
Today and everyday.
You are always in my user posted image ,
that's where you'll always stay.

I miss youuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:25:41   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image плачи си рипче, само така донекаде поминува user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:26:21   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

She was the first to touch,
the softness of my skin.
Wrap me in her innocence,
in a world with so much sin.
Sooth me with her kind,
and gentle loving hands.
As I grew to wonder,
of far off distant lands.
The times that I would tremble,
at the world that caused me fear,
she'd take those gentle hands
and wipe away tears.
This woman that I speak of,
is an angel from above.
She spreads her wings and flys,
like a beautiful morning dove.
So, this I say to you Mom...
Today and everyday.
You are always in my user posted image ,
that's where you'll always stay.

I miss youuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

За наша рипче милион прегратки

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:26:56   
ripce
Палешка,
Зарем друго ми остануваuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:32:55   
amelbebe
kako sum polna cel den me rasplaka i mene mi nedostasuvaat moite roditeli zaginaa vo soobrakajka koga imav samo 6 god

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:35:12   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

kako sum polna cel den me rasplaka i mene mi nedostasuvaat moite roditeli zaginaa vo soobrakajka koga imav samo 6 god



Прегратки драга и за тебе. Животот е навистина суров!


user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
17.5.2010 18:37:18   
amelbebe
toa e toa mora da se ziveeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2010 9:59:58   
nadica
бабо зошто мораше да заминеш сега...?
те сакам и многу ми недостасуваш
почивај во мирuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2010 10:03:52   
amelbebe
nadica primi go moeto socustvo,i slobodno iznaplaci se site sme so tebeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2010 10:11:01   
Палешка РР
Нека почива во мир надица user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.5.2010 11:59:23   
Палешка РР
Толку многу сакам да ти кажам...но те нема...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
3.6.2010 23:48:36   
Палешка РР
Камо да можеше да го видиш во колкаво умно момче порасна! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
3.6.2010 23:54:38   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Камо да можеше да го видиш во колкаво умно момче порасна! user posted image



верувај дека го гледа user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
4.8.2010 0:39:49   
Џесика
Ме расплакавте искрено со темава... ми фали татко ми, бескрајно... бев „мачето на тато“... не дочека да ја славиме дипломската, не дочека да ме испрати невеста, и не дочека покрај две ќерки да доживее со внук да си игра... толку многу ќе беше поинаку... син ми нема на кого да каже „дедо“ user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
4.8.2010 0:43:33   
Julie1
user posted image user posted image user posted image За тебе драга, прегратки. Животот не е фер многу пати! Уште безброј прегратки за Јасминче user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .................

< Поракaта ја уредил Julie -- 4.8.2010 0:44:21 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
4.8.2010 7:48:10   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

И татко ми замина многу млад Јасмина, со сознанието за само еден внук-мојот Марио. Среќна сум што барем ете, Марио проживеа девет години со него..и тоа квалитетни. Но Миа не знае за својот прекрасен дедо user posted image
Ние со Марио заедно плачеме по него, лично мене многу, најмногу ми недостасува..но животот е таков и продолжува понатаму. user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
4.8.2010 12:52:48   
vesna1
Mene mnogu mi nedostasuva majka mi. Pocina rano i neuspea da si gi vidi vnukite. Nekogas koga gi gledam slikite placam, placam da mi pomine toa taznoto. Idam na gorbista i kazuvam kolkavi se vnukite, sto napravile. Veruvam ke bese mnogu srekna da gi  gleda i cuva. Koga nema koj da mi gi pricuva decata osobeno mi nedostasuva zosto bese prekrasna licnost koja nikogas ne bi me odbila za cuvanje na decata, a ne kako mojata svekrva( koja pocina i taa skoro) vo devet godini pola saat gi nemase pricuvano decata.
Isto taka mnogu mi nedostasuva i dedo mi. Se vikase Ilija i sega na 2 avgust bev da mu zapalam sveka. Tolku mnogu ne cuvase i mazese nas vnucite nemozam da opisam. Neka im e lesna zemja.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
5.8.2010 0:12:10   
Pregnant
Многу ме растажи темава и морав да напишам тоа што ми лежи на душа. Моите родители фала му на Господа се здрави и живи, туку свекор ми беше тој што прерано си замина,  месец и пол по нашата свадба онака баш изненадно. Знам вечерта си легнував и му реков Добра Ноќ и утредента маж ми се јавува на работа и ми вели тате почина од срцев удар. Дознав дека сум бремена еден ден по погребот, а цело време чувствував дека сум бремена, но чекавме со сигурност да се потврди па да им соопштиме на посебен начин, да ги израдуваме. Ептен ми беше тешко што не почека барем да му кажев дека ќе стане дедо и несфатливо како може во еден момент да те има и веќе во следен да те нема. Дури некои пријателки ми велеа зошто толку плачеше, јас неможев да се смирам, а не смеев ни седатив да се напијам заради бременоста. Беше тоа тежок период за мене, морав да внимавам на бебето, да го тешам маж ми, во нова средина дојдена и имав чувство на вина дека сум донела некој малер во куќата некако сите така ме гледаа. Не можев да се радувам на бременоста како што сум си замислувала цел живот. Но го пребродивме тој период иако беше тешко и јасно ми е дека мм изгуби родител. Мака ми е што беше многу краток периодот и немав доволно време да го запознаам иако и тоа време беше доволно да сфатам дека беше душа човек и знам дека многу работи ќе беа поинакви доколку беше жив. Нека му е лесна земјата и знам дека не чува сите...user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
26.8.2010 19:05:21   
Палешка РР
...сакав се' да ти кажам...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
26.8.2010 23:04:00   
lukas
izgubiv drugarka pred 10 god,se ugusi v kola,koja se naogase v garaza...den denes pomisluvam na nea,i si vikam eh sega zaedno trebase da si gi gledame decinjata,bese polna so zivot a na 21 god nejzinito zivot zgasna...ostana majka i sama a bese edninica,bi sakala sega da se vrati vremeto i ke otkazvav bilo sto za koga ke me viknese na kafe jas samo nesto se godese da imam rabota...sega da mi se vrati vremeto nema da se oddelam od nea...srceto me boli no ete,toa e sudbina...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?