|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:40:37   
ikipp
primi socustvo ripce,bidi silna,tesko e da zagubis roditel,tebe uste potesko deka ti si ja nasla...bidi silna

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:41:52   
caci20
Moe socustvo ripce. Golema e zagubata na roditel

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:45:59   
zapce
ripce navistina zalosno primi socuvstvo, navistina golema e bolkata koga ke izgubis roditel posebno koga go znaeme cuvstvoto kako e da si roditel, navistina golema bolka.
Ne mozeme da ti kazeme nisto sto ki ti ja zaleci bolkata no barem neka tvoeto angelceuser posted image bide tvoja uteha i bidi silna zaradi neg.


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:47:17   
mis.
рипче прими сочуство,знам како ти е мила,и јас мојата мајка ја изгубив август минатата година еве 8 месеци поминаа и не можам да се помирам со судбината дека ја немам повеќе.Да ти кажам да не се секираш знам дека нема да ти помогне бидејќи тоа се јаки чуства кои ние  за жал неможеме да го конролираме.Биди јака мораш да мислиш на зоки сега и ти си некому мајка.исплачисе да ти олесни макар што никогаш нема да чуствуваш олеснение кога ќе се сетиш на неа.И мене ми недостига ужасно,не поминува ни за момент а да не се сетам на неа дури и кога сум среќна дури и кога сум тажна.За жал еден дел од нашето срце отиде со неа.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Многу ми недостига и ја барам во секој момент да е со менеuser posted image user posted image user posted image Откако почна постојано барав да се врати дури и сонував 3-4 пати како се вратила од умрените и ми вика тоа го направила за да ме смири за да не бидам вознемирена и повторно се враќа кај умрените.Тогаш го изгубив млекото и престанав да го дојам стефанuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:50:55   
mother 29
леле аман беuser posted image user posted image user posted image лел сега си идам и јас од погреб(го закопавме таткото на една моја другарка)user posted image
и отварам ШОК...........леле бе рипче,какко така........user posted image ох сирота ти,додека со Зоки те мислев со осипот што/како ,сега ова.....е аман веке,ЖИВОТЕ НЕ СИ ФЕР..........
бог нека ја прости ,да почива во мир.вие да сте живи и здрави.биди силна мила,најмногу заради Зокиuser posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 15:58:18   
ripce
Тешко ми е заради самата, себе заради тато, заради брат ми, заради Зоки, кој се научи со баба да оди, најмногу јадеше, со баба, шетаа, ни доаѓаше на пауза од работа, сега нема да има ништо од тоа. НИШТОuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 16:03:08   
mis.
ах рипчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 16:25:34   
elle
прими сочувство и од мене и не плачи иако боли биди силна синчето нека ти е утеха и рр е едно рамо за плачењеuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 16:43:37   
Adrijana
Anice mnogu mi e zal, ako bilo sto vo bilo koj moment ti zatreba, pa duri i ako ti treba ramo za placenje, tuka sum za sto i da e. Ti go ostavam mojot broj vo pp.

Neka i e lesna zemjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 17:31:24   
Enika
Леле Рибче, читам и не ми се верува...прими сочиство Мила...многу ама многу ми е жалuser posted image user posted image user posted image Биди силнаuser posted image user posted image user posted image

Неделава само лоши вести слушам...на еден поранешен другар мајка му почина во Вторникот, налошото е што пред 6 год почина татко му...нема ни брака ни сестри...на 25 години самuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 18:14:38   
Еца
user posted image user posted image user posted image Рипче, мила Рипчеuser posted image user posted image user posted image
Прими го моето сочувство, плачи додека имаш сила, исплачи се душо мила. Не можам да ја замислам твојата загуба, не можам ниту да замислам колку ти е тешко, ех да можам силно би те гушнала и би ти рекла Зоки доби ангел чувар на небото. Плачи, милаuser posted image user posted image user posted image Животот навистина не е ферuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 18:21:05   
BILE.F
Прими го моето сочуство!
Колку време ти треба, толку, исплачи се и тагувај, но знај дека пред тебе е синчето и сопругот, за кои треба да бидеш силна и добра.
А сигурно мајка ти најмногу би сакала ти да бидеш среќна!
user posted image user posted image user posted image Со тебе сме миличка!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 19:01:09   
pacuvce
Драга рипче,прими го моето најдлабоко сочуство...Знам како ти е...И јас пред неполна година ја изгубив мајка ми и тоа во седмиот месец од бременоста...Ех,колку солзи останаа закопани длабоко во мене,заради желбата да му покажам на светот колку сум јас јака...Ама попусто....Солзите не стигнуваат кога тогаш во животот...Болката е преголема...Се заклучува дел од тебе...Дел од животот,срцето душата...Останува голема празнина...Ама децата секогаш треба да ни бидат водилки во животот...Така би сакале нашите мајки...Ние да бидеме како нив т.е да бидеме најдобри мајки на светот...Затоа,храбро и главата горе...А секоја твоја прегратка со твоето синче нека биде прегратка и до твојата мајка...Има некоја сила...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 19:18:38   
Maca25
мило рипче, прими сочуство мила. многу ми е жал user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 22:14:58   
ripce
Kazete im na lugeto koi gi sakate deka gi sakate, pravete go toa cesto i vo sekoja prilika bidejki nikogas nema da znaete koga e poslednata moznost da go storite toa.

barem da imav uste edna prilika da ti kazam kolku mnogu te sakam... barem da znaev deka toa bese nasiot posleden razgovor user posted image user posted image ME NAPUSTI KOGA NAJMNOGU MI TREBASE

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 22:21:44   
Julie1
Драга Рипче прими искрено сочуство! Болката е голема но споделија во секој момент со нас, тука сме плачеме со тебе и воедно се тешиме со тебе. Цела Рингераја е со тебе, издржи драга во овие болни моменти!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
23.4.2010 22:31:00   
fantom
Ripce primi go moeto socustvo.Znam deka ti e tesko,ama bidi silna i izdrzi go ovoj period.Site sme so tebe so i da ti treba pomos samo kazuvaj.Zivotot e takov nepredvidliv,ispolnet so vozdignuvanja i padovi,mora takov i da go prifatime.Raduvaj se na ubavite raboti okolu tebe a tagata spodeli ja so prijatelite so nas,i samo napred.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
24.4.2010 8:48:10   
profesorica
леле Рипче читам и не ми се верува-user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image прими го моето сочувствоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
24.4.2010 8:54:24   
jovanka
Socustvo do ripce user posted image bidi hrabra kako sto si!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
26.4.2010 15:03:54   
Rossana
Ah ripce... primi go moeto socuvstvo mila, na nekoj nacin znam kako ti e, ne sum go oset_ila toa na moja koza, no vo 5 oddelenie pocina majkai na mojata najdobra drugarka, toa i go smeni zivotot na celo, pa duri i ja oddaleci od mene za nekoe vreme. Ako ona izdrza na 11 godini samo so tatko i brat, bez edna baba, a drugata baba vo Srbija koja sto dojde samo prvite dva meseci kaj nea, ti itekako ke izdrzis na 19 godini, so soprug, sin, brat, tatko. Znam deka majkata ne ja zamenuva nisto na svetot, no i ti si majka, Cuvaj se, mu trebas no tvojot prekrasen sin go znaes toa neli. Mila znam deka ne e lesno, jas se utepav placejki samo koga se staviv na tvoe mesto, samo koga pomisliv kako bi izgledalo toa. Znam deka ni site nasi zborovi ovde na forumov, ni site pregratki na svetot ne bi ja popolnile tvojata praznina, nisto na svetot nema da ja popolni taa praznina,no moras da bides silna, moras... Bidi silna i nemoj da gi zapostavuvas sinceto i soprugot. Ti pregrnuvam silno

< Поракaта ја уредил Rossana -- 26.4.2010 15:05:55 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
26.4.2010 15:19:48   
mami
Дури сега прочитав..Рипче мила...моето најискрено сочувство..нема збор што може да те утеши сега, тоа знам...само ќе ти повторам тоа што веќе сите го напишале- плачеме и ние со тебе и тука сме за се што ќе ти затреба, само кажи...Држи се мила, мораш, заради Зокиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
27.4.2010 22:54:25   
delfinka
Sakam preku forumov da mu kazam na mojot pokoen svekor,deka mi bese kako zamena za mojot tatko koj prerano me napusti,se nadevav deka ke me doceka zaedno da go gledame dvd od svadbata no za zal za 5dena ne ne doceka:(
Kade izbrza?
Se nadevam deka go pronajde vistinskoto spokojno mesto megu angelite smireno pokraj svojata sopruga i pokraj mojot tatko:(
Neka pocivaat vo mir

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
27.4.2010 23:09:11   
ananikol
Draga RIPCE primigo moeto iskreno socuvstvo

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
27.4.2010 23:58:54   
Тања РР
Рипче многу ми е жал. Прими го моето сочувство. Нека почива во мир.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
28.4.2010 10:24:15   
Cacko
Ripce,duri sega vidov.Primi socuvstvo i od mene,mnogu mi e zal za tvojata zaguba, znaj deka sme so tebe i bidi jakauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali vi se dopaga imeto Emilija
kik@

Dali vi se dopaga imeto Emilija?

da (41%)

ne (59%)


Број на сите гласови: 44

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!