|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.9.2009 13:42:48   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
18.9.2009 14:02:47   
Natasha5
Леле многу тажна тема солзи ми навреа во очите.Јас никогаш нема да си простам што не отидов на последниот концерт на Тоше,бевме дојдени баш тој викенд во Ск.и со мм се двоумевме дали да одиме или не и не отидовме го гледавме од дома на Тв.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2009 17:19:22   
mis.
Мајка ми повеќе не е на овој свет.Ме остави сама без подршката и мајчинската љубов.Поминаа 40 дена и ужасно ужасно ми недосига.user posted image Мамо сакам да ти кажам дека беше најдобрата мајка на целиот свет.Те сакам бескрајно многу и ако ме слушаш сакам да ти кажам дека секогаш си ми во мислите.user posted image user posted image user posted image Продолжувам со животот со радост и смеа заради моите две сонца бидејќи ти така сакаше.Мартин постојано те бара и посакува да се вратиш за да го видиш каков ученик ќе биде.Знам дека си тука и не гледаш од небото.Вечно ќе тагувам по тебе.user posted image ТЕ САКАМ.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2009 19:33:26   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2009 19:54:55   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2009 21:52:54   
Tanja K.
Tato mi nedostigas postojano,no sega koga sme so Elena i Eva kaj tebe doma,a tebe te nema mi e mnogu tesko.No znam deka ne gledas i si radosen poradi svoite vnuki.TE SAKAME user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.10.2009 22:33:45   
Весна
Баба ми. Неверојатно мудра и едноставна жена. Нема ден, а да не помислам на неа. Се радувам кога ја сонувам, преубаво ми е тогаш. Мака ми е што не ја запознав со мм, сакам да ја споделам со неа мојата радост и љубов. Но, преку сонот веќе ги запознав и јадевме овошје.
Те гушкам бабучко моја најдобра на целиот свет! И ми те сакам до небо и назад! Ми недостигаш постојано!
user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
3.10.2009 14:39:35   
Anushka
мила моја мамо и драг мој тато,

Ми недостасувате секој ден, секој час. Си помислувам  - да бевте тука, со мене барем уште малку. Да ги видевте вашите два внука како раснат во прекрасни момци. Да ја видевте вашата малечка внукичка која толку многу ја посакувавте. Тато, да ја заспиваше навечер, како што си го заспиваше својот прв внук... Мамо, да ја „бањкаше“ Мила наутро, како што ги „бањкаше„ твоите внуци за да раснат, како денот што расне. Да и` ги пеете  на Мила сите оние приспивни песнички кои, јас колку и да се трудам, незнам да ги испеам како вие што ги пеевте.
Мамо и тато, да бевте барем уште малку со мене...
Ве гледам на небото, во секој облак, ве чувствувам во секој бран ветер... и знам дека сте тука, дека ја галите Мила со здивот на Бога, дека ги пазите внуците со сјајот на ѕвездите. Ве чувствувам во срцето, ве живеам во спомените.
Многу ве сакам.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
3.10.2009 17:12:39   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ме расплакавте вака попладневно..ве гушкам ситеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
20.1.2010 15:57:22   
Vrdzovska
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
20.1.2010 16:06:28   
caci20
Babo, znam deka se izraduva na pravnuci kako sto sakase, znam deka si so dedo kako sto sakase, ama mozese uste malku da pozivees ako sakase, uste malku da se poraduvas so nas ako sakase.
Doagame da te posetime cesto ama ne na starata adresa. Sega imas nova kade vecno ke te naogame za da si pomuabetime. Jas ke zboruvam a ti ke slusas vprocem kako i sekogas

(Одговор на членот Vrdzovska)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 14:33:15   
Mammy
Оваа песна татко ми ја напишал за неговиот татко, мојот дедо кој умрел на 46 години. Татко ми тогаш бил 17 години.

Неколку години подоцна историјата се повторува.
Умира и мојот татко на 47 години.
Беше тоа далечната 1993 година, јас имав само 15 години.
Колку ми е тешко сеуште.

Еве ја песната, тој ја напишал како и за мене да важи сега..


До гробишта и назад

Синоќа
Одев по патот
Што татко ми
Го избра за свој последен
Отидов на гробиштата
Да го домамам во мислите
Уште еднаш неговиот лик
И бидејќи немаше свеќи
Му ставив цигари
Синоќа си мислев да му се придружам
Но не, не можев.
Седев на каменот до гробот
И свиткан на два дела
Мислев за неговиот живот
Проткаен со плачливи цвеќиња
Тогаш духот негов се појави
Со неговата вечно иста насмевка
Која му остана и последен знак
Од неговиот живот
Стоеше нем без збор
Како сива карпа над провалија
И ме гледаше со своите студени очи
Кои некогаш така чудно светеа
Татко
Ти веќе не си жив
Само твојот дух оживува во ноќта
Твоите некогашни зборови
Се исполнуваат
И јас тонам во провалија
О татко, татко
Повеќе сакам да сум кај тебе
Отколку да бидам понижуван
Синоќа,
Одново се вратив од гробиштата
По патот
Што татко ми го избра за свој последен
Одново ја исполнив студената постела
Со воздишки и плач

Ѓорѓи Мучев

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 14:36:26   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

слава им на починатите

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 14:46:03   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image колку само спомени ми разбуди песнаваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 14:52:11   
Mammy
Убаво е да се сеќаваме на луѓето кои не се повеќе со нас. Така тие продолжуваат да живеат во нас долго, долго..засекогаш.
И често си го поставувам прашањето, што би било кога би било..односно кога тие би биле живи сега...и така полека си го терам животот замислувајќи ги крај мене.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 15:10:16   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 15:30:25   
mis.
мами дури сега видов,прими искрено сочуство за загубата.Плачам и читам и не ми се верува колку е суров животот.user posted image user posted image user posted image Немав интернет 2 недели тогаш и многу ми е жал што не бев со тебе.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 15:32:30   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image

тоа е драга моја..животот продолжува, за жал без некого ама затоа тие што остануваат го спомнуваат па тој продолжува да живее иако само во сеќавањатаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 17:49:49   
Anushka
Тато,
Денес точно пенаесет години како не си тука. Како петнаесет минути да се. Исто недостигаш....
Се прашувам, дали ме слушаш кога на гроб ти кажувам колку внукот кој ти за малку не доживеја да го видиш.... дали ме слушаш кога ти кажувам колку е твој, колку наликува на тебе во се`...? Со право и со чест го носи името твое.
...
Се прашувам, дали таму, од небото, ја гледаш и твојата мала внука? Дали ја препознаваш во неа твојата мудрост?
Дали си горд на мене? Дали чувствуваш како те носам во срцето? Постојано...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
29.1.2010 19:21:09   
tereza
ех мој драг колега,поминаа 5 месеци од твојата прерана смрт,а на никој не ни се верува дека повеќе те нема,а имаше само 26 годиниuser posted image user posted image user posted image   вчера те споменавме колку зрачеше со позитивна енергија и посебна убавина,животот е неправеден,и од сега место да се гледаме само ќе те споменувамеuser posted image user posted image user posted image  Ни недостигаш на сите Стефиuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
11.2.2010 23:02:42   
jana3
sreko moja, pocivaj vo mir...mi nedostigas....sekoj den se poveke i poveke....ednostavno, ne mozam normalno da prodolzam da ziveam, se trudam no ne mozam...nema den da ne se zaprasam zosto???

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
11.2.2010 23:23:42   
delfinka
na denot na mojata svadba imav da mu kazam mnoooogu na mojot mil tatko no ke cekam da se sretnemne na drugiot svet da si kazeme se sto ostana nedokazano!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот jana3)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
12.2.2010 13:23:16   
Adrijana
Dedo samo sakam da ti kazam deka tvojata para vnuka gi ima tvoite oci.
Babicke najmila i posle 3 gotini uste ne mi se veruva deka te nema.
Znam deka vo sekoj moment ste do mene i do Eva, vie ste nasite angeli cuvari.
Ve sakam najmngu, i beskrajno mi trebate.

_____________________________



(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
25.2.2010 1:27:18   
ninushka
уште маклку и 11 години од кога те нема Даце... иако бев премногу мала знај дека никогаш нема да те заборавам...ти знајш дела беше најсаканата моја личност..знајш дека сите кога ќе ме прашаја кој го сакам поќе дали тато или мама јас секогаш велев тетин ми...знам дека и ти мене ме сакаше најмногу...премногу ми недостигаш...да беше покрај мене знам дека би ми давал совети за се....во се ќе ме подржваше...таков беше одсекогаш///душата ја даваше за мене... те сакам најмногу... 

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Те нема, а сакав да ти кажам ...
2.3.2010 23:11:34   
baby mama
Ми го допревте срцето и ме расплакавте пријателки!



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?