|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
13.1.2012 13:04:34   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Не се толку битни зборовите со кои ќе ме разбудат, туку само да ме разбудат, за промена. Јас да бидам понекогаш таа што последна станува.user posted image


ехе и јас би сакала а ме буди едно мило МАМА user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
13.1.2012 13:56:13   
Felly RR
А мене, кога не се будам сама, ме буди алармот - или мојот или на мм.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
5.11.2014 0:07:56   
Defne90 RR
Тешко се будам така да маж ми најчесто ме буди со штипење и "Ајде станувај доцна е".A би сакала да ме буди со "Злато,кафето е готово и те чека на тераса".И секако со еден убав бакнеж.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
7.11.2014 15:17:22   
Палешка РР
Не дозволувам никој да ме разбуди, најпрва станувам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
10.11.2014 23:47:24   
deluxe
Vo posledno vreme (poslednive 2god,)me budi sinko,bez zbor,ama so kemkanje.Inaku mene ne sakam da me budat so zbor,ama bas nisto,sakam sama da se razbudam,togas sum OK,.Kolku i da e nezno,mene mi e stresno budenje so zbor.Skoknuvam bukvalno od krevet. Dovolno mi e da se razbudam,samo dopir,bez glas user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
11.11.2014 9:49:23   
miana
Речиси секоја вечер ме буди зборчето - мама, мама, мама ( на бебифон ја слушам ) и баш не сакам така да ме будат user posted image
Најубаво е кога сум речиси наспана, да дојде мм и да ми рече - маци, кафето е готово, ајде станувај user posted image - а ова и често ми се случува user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
11.11.2014 17:14:51   
Bethany
Ајде станувај, скоро е пладне !
Тогаш сигурно би била наспана user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
12.11.2014 10:12:40   
mamicki
Не сакам да ме разбудат. Сакам сама да се разбудам, откако уууууууубаво сум се наспала.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
27.11.2014 7:33:20   
caciana
Sakam DA me ostavat da se naspijam ubavo,a potoa moze tivko so sepotenje da mi recat:ajde stanuvaj!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
1.12.2014 22:40:01   
scared RR
Леле мајка ми како лошо ме будеше додека одев на школо, секое утро со штрекање станував user posted image Сега мм ретко ме буди ме остава сама да се наспијам . А, би сакала да ме буди со зборовите " стани ајде хани, спремив доручек" user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат?
30.11.2015 16:33:40   
Sunshine88
Ако веќе бирам како да ме разбудат нека биде..Станувај женооо добивме на лото/ми покачија плата...
Како и да е, бакнеж и добро утро ми се доволни. Бакнежот го добивам секое утре кога трга на работа, само за добро утро продужувам со спиење.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?