|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што ја одбележа изминатава година?
29.12.2010 20:11:44   
Snowhite RR
Што за вас ја одбележа оваа година што помина, по што ќе ја паметите(приватно)?
Кои промени се случија во државава што ќе ја одбележат 2010 година?

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 16.1.2013 8:45:06 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
29.12.2010 21:20:43   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Што за вас ја одбележа оваа година што помина, по што ќе ја паметите(приватно)?



во оваа година урадив докторат, бев најблиску до тога да бидем мама, сазнав најлошите луѓе и најдобрите луѓе до сега, оваа година ќе ја памтим засекогаш ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 12:44:37   
*miki mami*
Ова година ке ја паметам засекогаш бидејки се роди моето најубаво злато се  исполни мојата најголема желба добив здраво дете за тоа се молев цела бременост,го реновиравме домот,купивме кола за мене,и други ситници кој не се споредливи со рагањето на моето синче.
Му посакувам на секого да му биде оваа 2011 успешна како мене што ми беше изминатава и секој што нема да си го добие своето сонце што засекогаш ке го грееuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 12:44:40   
denicka
ovaa godina definitivno ke ja pametam do krajot na zivotot zasto si go dobiv najposakuvanoto nesto na svetot. Mojata kerkicka, najmilata mamina pronceza i sonce ogreano user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 12:56:26   
Martins mom
user posted image 2010 - Може ли да не ја запаметамuser posted image Станав МАМА !!!
Ама ќе ја паметам и по тоа што ја изгубив најголемата поткрепа во мојот живот, најдобрата пријателка, соговорничка, човекот кој најдобро ме познаваше, немав тајни единствено пред неа - мојата бабичкаuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 12:58:36   
negla
rabota,rabota i samo rabota

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 13:04:45   
srcence_25
docekot na 31(docek za 2010) go pominav so pregolema vozbuda, otkriv deka sum bremena, ah kolku golema sreka bese toa....
no nisto ne e sporedlivo so momentot koga mojata malecka dojde na svet...
2010 mi gi donese najubavite, najvozbudlivite, najprekrasnite, najedinstvenite i posebni momenti vo mojt zivot, zosto donesov na svet uste eden zivot koj mi znaci najmnogu, poveke od SE

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 13:06:01   
majka 79
jas ovaa 2010 god. ke ja pamtam po toa sto pocnavme da ja  gradime nasata kuka, pa da se nadevame deka 2011 ke ja pametam po toa sto ke se vselimeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 13:09:47   
arh_diz
Ovaa godina ke ja pametam po raganjeto na moeto since ,koe mi ja donese najgolemata radost vo zivotot.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 13:17:40   
Pepelaska *
Годината ми започна убаво, на стара нова дознав дека сум бремена, веридба, свадба а шлагот беше моето синче кое ми го разубави и исполни животот, се надевам следната ќе биде уште поубава заедно со него


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 13:28:37   
Џесика
На почетокот на 2010 се преселивме во куќава, цела година работевме на нејзино опремување... меѓутоа повеќе ми преовладуваа неубави моменти, така да посакувам да не ми се повтори баш...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 14:34:55   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

user posted image 2010 - Може ли да не ја запаметамuser posted image Станав МАМА !!!


Ова е дефинитивно број еден по што ќе ја паметам 2010 година.
Покај тоа годинава беше успешна за мене и на други полиња- ги завршив испитите сега ме чека уште магистерскиот труд, да не го заборавам незаборавниот одмор во Хрватска и многу, многу прекрасни моменти поминати со најблискитеuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 16:10:23   
Maca25
оваа година за мене не беше баш година за паметење. имав повеќе падови, но за среќа се враќав брзо горе user posted image . единствено нешто убаво што ми се случи беше дипломирањето. другото не е за паметење баш многу. се надевам дека следната ќе биде подобра.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
30.12.2010 16:49:05   
petra27
Ovaa godina 2010 ke ja pametam po raganjeto na moeto angelce Stefan koe tri godini go ocekuvavme.....

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
31.12.2010 1:37:21   
Тања РР
По тоа што на своја кожа почувствував дека човек може да издржи мнооооогу повеќе отколку што некогаш претпоставувал. Ќе ја паметам како година која ме научи дека тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
31.12.2010 10:20:02   
denim
Mila si gi dobi bratcinjata Gorjan i Davor. Ovaa godina ni bese navistina plodna i prekrasna.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
31.12.2010 10:22:47   
mama26
ovaa godina ke ja pametam po toa sto stanav del od rr, drugi raboti nekoi posebni ne mi se slucija.

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
31.12.2010 11:29:21   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања
Ќе ја паметам како година која ме научи дека тоа што нема да ме убие, ќе ме направи посилна.


Ах колку убава порака...ова нека важи за ситеuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
1.1.2011 23:28:58   
mila mama
Mojata svadba i radjanjeto na mojata najmila Elena user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
2.1.2011 1:04:05   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ovaa godina ke ja pametam po toa sto stanav del od rr, drugi raboti nekoi posebni ne mi se slucija.


Еј мама26 царица сиuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што ја одбележа изминатава 2010 година?
2.1.2011 10:01:30   
Палешка РР
Мнооооогу случувања user posted image

Син ми стана полуматурант, па се запиша во Гимназија. Сега е важен и не ме рецка user posted image

Ќерка ми ни донесе многу радости и многу премиери, прва насмевка, прво запче, прво изедено лажиче храна, прв збор, прв чекор, прв роденден user posted image

Соработка со Рингераја, нови пријателства, дружби, можност за креативен развој user posted image

Најнегативно - во зима се преселував во нов дом user posted image

Унапредување на работа.


Се на се, успешна година user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
16.3.2011 21:00:04   
mamamoni
2010 прекрасна, 10 годишната врска крунисана со брак и раѓањето на моето злато, 2011 се надевам уште поуспешна

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 16.1.2013 8:48:21 >


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
17.3.2011 17:32:06   
skorpijana
raganjeto na darijan i dario toa najmnogu i mislam deka e dovolno user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 16.1.2013 8:45:30 >


_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
16.1.2013 8:42:51   
Ikana
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да напишеме што е тоа по кое ке ја паметиме изминатата година.
Која е случката која што ке ви ја обележи поминатата година? Има и убави и неубаво работи.
Јас на пример изминатата година ке ја памтам по дипломирањето- тоа е најзначајното нешто што ми е случи од убавите работи а неубави срека - немаше.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Јас ќе ја памтам по едно и единствено, и најубаво на цел свет- станав Мајка!




ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

ja izminatata godina ke ja pametam po raganjeto na mojata kerkicka,po nejzinoto prvo zapce,prvo zborce i se sto e povrzano so Eva i ubaviot leten odmor,drugo ne mi teknuva,a losi nesta nema brzo gi zaboravam.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Po moeto diplomiranje definitivno.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Дефинитивно ќе ја памтам по тоа што сменив 7 работни места, сменив 7 гарнитури на колешки и претпоставени, тоа направи да имам "плодна " година, со многу работа, вложувања, докажувања, стрес, прилагодувања и жртвувања. Сепак на крај се најдов онаму кајшто навистина припаѓам, она што цел живот го мечтаам и дајбоже оваа новава година да ја памтам по уште поубаво нешто...



ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

По сите патешествија со ќерка ми. 2012 година ми помина во знакот на Јована и беше мошне интереснаuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Е 2012 ќе ја памтам по тоа што имавме најмногу свадби user posted image . Се утепавме од играње и пиење user posted image
Ќе ја памтам по дипломирањето и по тоа што снаа ми и золва ми ме израдуваа со убави вестиuser posted image



< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 16.1.2013 8:45:52 >

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
16.1.2013 8:55:51   
Нивеа
Дефинитивно 2012 и јас како и Кикичка РР ќе ја паметам по најмногу свадби,крштевки и веридби. Од јануари до декември секој месец имавме свадби,дури во јули имавме 3 user posted image и мислам дека го достигнавме врвот во изминатава 2012 user posted image .Оваа 2013 година посакувам да биде бебешка user posted image .
Само по убави работи да си ги паметиме годините,лошото да го заборавиме!

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?