|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вашата потсвест
21.4.2012 13:44:22   
Ikana
Не се алармирај, добро е што мозокот ги преработува и своевидно решава и трга тие работи преку соништата, здраво е така, отколку потиснати да останат. user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вашата потсвест
21.4.2012 13:46:32   
Ikana
Сакав да кажам само, имаше во мојот пост од Википедија извадокот дека одредени групи на Њу ејџ луѓе ги користат свеста и потсвеста за сугестивно или автосугестивно да влијаат врз некои органски или мисловни процеси и сакав да кажам дека не верувам во тие книги за самопомош или рецепти за успех или штотијазнам, за тоа постои наука што се вика психологија и психијатрија.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вашата потсвест
21.4.2012 14:15:24   
annabela
Подсвеста е многу моќно оружје за самопомош меѓутоа треба да сме свесни во нејзината моќ и треба да знаеме како да ја канализираме и употребиме правилно. Подсвеста како пасивен дел на нашиот мозок свеста е активниот може многу да ни помогне да си помогнеме себеси.
Подсвесните процеси се секогаш коструктивни и свртени кон животот. Подсвеста го создава човечкото тело и ги одржува сите негови витални функции. Таа никогаш не спие на работа е 24/7
Како што реков две се нивоа на човечкиот ум свесното или рационалното и несвесното (подсвеста ) или ирационалното.Подсвеста значи е местото на сите чуства но и на творечкиот дел на личноста. Размислувајте за нешто добро, ќе ви се случи добро, меѓутоа ако имате лоши мисли ќе следуваат и лоши настани.
И јас имав аверзија од книги за самопомош од книги кои преку ноќ ветуваат среќа и којзнаешто, меѓутоа топло ви ја препорачувам книгата МОЌТА НА ПОДСВЕСТА од Џозеф Марфи.
Не е книга за самопомош меѓутоа е книга која опишува едно учење кое станува начин на живот. Мене ми го смени животот (на подобро) и ми помогна да победам една фобија(имав старв од височина)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вашата потсвест
22.1.2013 3:49:25   
Anne^
МОЌТА НА ПОДСВЕСТА од Џозеф Марфи и јас ја имам прочитано, навистина многу работи ми се смениа одкако ја прочитав.. Ја препорачувам на сите да си ја прочитаат

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вашата потсвест
27.12.2015 12:22:31   
marchi
od kaj gi iskopavte ovie fori??? user posted image za vas ne mi pobodi bas ama me iznasmea user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?