|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 10:37:11   
arh_diz
Da da sekako sakam site da ve zapoznam.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 10:40:41   
Bogdancanka
Dobro utro!

lukas mila zal mi e za babati neka i e lesna zemjata





_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 10:51:06   
mama26
lukas mnogu mi e zal neka i e lesna zemja na babati

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 13:43:15   
lukas
fala za socuvstvoto na site neka i e lesna zemja denes nemozam da odam,pa utre ke e pogreot lukas samo kasla..

bev na pedijatar denes pa mi dadoja dva surupi edniot se vika loratadan na 8 saati a ovaj drugiot cefaclor navecer pred spienje od dvata po poovina  lazicka,nastinat bil i grloto glasnite zici mu bile malku v crveneti i mi gi dade ovie i mi rece na kontrola v vtornik,i bilo strav bronhit da ne javi..sega spie ama kasla kako pusac da e 30 god.pa sega ajde belkim ke ozdravi od ovie surupi ..se kako mi dojde prvo dedo mi sega baba mi ,pa i lukas se razboli..kapar imame dadeno za bugarija pa edna nova godina sto ke mi se vidi..ama ajde da mi e zdravo i zivo deteto za drugoto to e to..pozz do vas ne ke mozam mnogu da ve druzam ovie dena e vaka koga spie samo...pozdravce...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 15:09:26   
jovanka
ОД КАТОЛИЧКИОТ КАЛЕНДАР
Денеска е Божик - Раѓањето Христово.
Со овој празник го славиме раѓањето на Синот Божји, неговото доаѓање на земјата и љубовта која го принудила да го земе човековото тело, да ги живее на земјата сите несреќи на човековата судбина и да го даде својот живот за нас. Затоа човечкиот род го слави Божик веќе со векови. Секој ден со нас и по нас, расте бројот на оние кои молат и пеат: "Слава му на Господ за мирот на луѓето со добра волја на земјата". Среќен Божик!!!


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 15:28:53   
mila mama
Lukas, da pociva vo mir baba ti user posted image

Se nadevam Lukas e podobro!user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 16:17:03   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

ОД КАТОЛИЧКИОТ КАЛЕНДАР
Денеска е Божик - Раѓањето Христово.
Со овој празник го славиме раѓањето на Синот Божји, неговото доаѓање на земјата и љубовта која го принудила да го земе човековото тело, да ги живее на земјата сите несреќи на човековата судбина и да го даде својот живот за нас. Затоа човечкиот род го слави Божик веќе со векови. Секој ден со нас и по нас, расте бројот на оние кои молат и пеат: "Слава му на Господ за мирот на луѓето со добра волја на земјата". Среќен Божик!!!



Јованка да те поправам. Не е католички Божиќот, туку е по Грегоријански календар! user posted image user posted image user posted image Грегоријанскиот календар го имаат прифатено Романската, Грчката, Бугарската и не знам уште која православна црква...+ сите Протестантски. user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 25.12.2010 16:54:00 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 16:47:36   
Martins mom
Како поминавте на собиранката бе девојчиња...не се пофаливте ништо

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 16:54:24   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Како поминавте на собиранката бе девојчиња...не се пофаливте ништо

Читни на темата за дружбата, само што пишав user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 16:59:44   
Viktori
user posted image Повелете пица, слична како во Ања!!!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 17:21:48   
Olivia
Ajde eve me i mene se vrakam vo forma za prisutnost iako me nemase 2dena , po impresii od denesnata druzba uste sum na gosti pa nemozev da izdrzam da ne pisam i od tuka....Mi  bese mnogu prijana druzbata denes i sakam paaaaak...jeee... ve guskam site!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 18:22:41   
Bogdancanka
mmmmmmm bas dobro ke mi dojde edno parce pica...i jas sega samo sto zamesiv cekam da mi ftasa testotouser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 19:24:48   
Natuska85
Богданчанка ајде па можеме ние заедно да си јадеме пица во енџоиuser posted image кога ќе доаѓам на кај Гевгелија и да се запознаеме конечно. Супер си поминавме денес еве и јас сега пишав во темата,спиев до сега кома трансuser posted image user posted image user posted image .Ќе гледате и слики само ги чекаме Ана моли и Беатрис кај нив се.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 19:45:37   
Beatris
Ќе бидат и сликите, тешко ми се даунлдираат ради големината (читај мојата), не ме збира у кадар, многу големи излегоа user posted image user posted image user posted image  Ќе имам гости вечерва ако си отидат порано ќе ги ставам после да ми се поднаполни батеријава на апаратов, не можам да го уклучам сега да ги ставам. Бацки и гушки до сите user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 21:17:19   
nadica
жени како сте?што си правите?
јас еве по дома надица заспа порано бидејќи пак го прескокна попладневното спиење user posted image  ве читам ама пишувањето тешко ми оди месецов порано ни е поминат лимитот за интернет па мн е бавно

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 21:42:18   
agnes77
здраво од мене, како сте ... дедо Мраз бев добар самном али не доволјноuser posted image user posted image user posted image user posted image  ... чекам првославен Божиќ, то е 8. 1. нели ... моја најголема желба е во МК, можеби треба да чекам 8. 1. а не 25. 12. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 21:44:47   
baby mama
Zdravo! Eve i jas si uzivam otkako,baby zaspa.Cel den so nea sama vekje se umoriv.Mm e na pat 2 dena.Ama izgleda ke si legnam porano,mnooogu sum umorna 

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:52:17   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

fala za socuvstvoto na site neka i e lesna zemja denes nemozam da odam,pa utre ke e pogreot lukas samo kasla..

bev na pedijatar denes pa mi dadoja dva surupi edniot se vika loratadan na 8 saati a ovaj drugiot cefaclor navecer pred spienje od dvata po poovina  lazicka,nastinat bil i grloto glasnite zici mu bile malku v crveneti i mi gi dade ovie i mi rece na kontrola v vtornik,i bilo strav bronhit da ne javi..sega spie ama kasla kako pusac da e 30 god.pa sega ajde belkim ke ozdravi od ovie surupi ..se kako mi dojde prvo dedo mi sega baba mi ,pa i lukas se razboli..kapar imame dadeno za bugarija pa edna nova godina sto ke mi se vidi..ama ajde da mi e zdravo i zivo deteto za drugoto to e to..pozz do vas ne ke mozam mnogu da ve druzam ovie dena e vaka koga spie samo...pozdravce...



Леле Лукас, ГРЕШКА ги даваш сирупите. Лоратидинот се дава само навечер а цефаклорот на 8 или на 12 часа. Те молам провери уште еднаш!!!

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:52:28   
Viktori
Жени, кај сте бе???

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:55:30   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

fala za socuvstvoto na site neka i e lesna zemja denes nemozam da odam,pa utre ke e pogreot lukas samo kasla..

bev na pedijatar denes pa mi dadoja dva surupi edniot se vika loratadan na 8 saati a ovaj drugiot cefaclor navecer pred spienje od dvata po poovina  lazicka,nastinat bil i grloto glasnite zici mu bile malku v crveneti i mi gi dade ovie i mi rece na kontrola v vtornik,i bilo strav bronhit da ne javi..sega spie ama kasla kako pusac da e 30 god.pa sega ajde belkim ke ozdravi od ovie surupi ..se kako mi dojde prvo dedo mi sega baba mi ,pa i lukas se razboli..kapar imame dadeno za bugarija pa edna nova godina sto ke mi se vidi..ama ajde da mi e zdravo i zivo deteto za drugoto to e to..pozz do vas ne ke mozam mnogu da ve druzam ovie dena e vaka koga spie samo...pozdravce...



Леле Лукас, ГРЕШКА ги даваш сирупите. Лоратидинот се дава само навечер а цефаклорот на 8 или на 12 часа. Те молам провери уште еднаш!!!


Лукас, Тања е во право! Лоратадинот се дава само еднаш на ден! гарант! Бобо мој има 8 години и го пие еднаш на ден кога ќе го фати алергијата!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:56:57   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


Леле Лукас, ГРЕШКА ги даваш сирупите. Лоратидинот се дава само навечер а цефаклорот на 8 или на 12 часа. Те молам провери уште еднаш!!!



tanja fala ti mnogu za vnimanieto pree procitav i nemav vreme da prepravam oti lukas edvaj go zaspav,da taka gi davam,ama pree se javiv kaj mojata doktorka i prasav za ova loratadin i mi rece ako ne e zaripnat da ne mu davam a lukas voopsto ne bese zaripnat i edna drugarka moja medicinska sestra se cudese zosto mu go prepisa...fala ti mnogu...

a da te prasam tanja dali mzoi da mu dadam bel slez na lukas od good nature..za slajmcijata?


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:58:50   
nadica
еве сум ама за џабе сум кога 2 партии солитаре ќе изиграм додека да ја отвори/испрати пораката а како шлаг може и ерор да покаже user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 22:59:55   
Тања РР
Докторката ти го препишала лоратидинот во случај да кашла од некаква алергија.  А ако има шлајмчиња слободно давај му сируп или чај од бел слез но внимавај чајот да го спремаш со ладна вода.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:01:19   
Viktori
и мене кај и да е ќе ми почнат маките..веќе имам 15 гига... аххх овој адсл....а пусто-галичанско, не ми се плаќа повеќе...user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 25.12.2010 23:07:41 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:03:30   
lukas
mislam deka pisi upatstvo na tie caevi no ke mozis da mi kazis ako ne te ti e macno kako da go pripremam..posto tamu mozi da pisi samo za vozrasni..




_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?