|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 31 32 [33]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.5.2016 15:56:44   
marija23
Здраво на сите....Јас не пишувам редовно, но затоа секогаш ве читам....сакам да го споделам мојот проблем со вас. со мм имаме ќерка која сега во јуни ќе полни 4години. се решивме за 2ро уште лани кога ќерка ми наполни 3год. еве веќе цела година се обидуваме да останам бремена.од секогаш сум имала нередовен мензис и недостаток на естроген при што имамв и полистични јајници. пиев диане 35 ги пиев 9 години и незнам како од прв пат останав бремена user posted image . и до денес имам нередовен мензис на 2-3 месеца, неможам да фатам плодни денови, правев хормонален статус сите хормони се во ред....минатиот месец пиев примолут нор, немав цисти ниту сум бремена а мензис нема. ослабев 10кг во рок од 3месеци, и пак ништо. веќе почнува депресија да ме фаќаuser posted image . ако знаете каде да се обратиме кај кој доктор .....би ви била многу благодарна...

(Одговор на членот ariel91)
Непосредна врска до пораките: 801
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.8.2016 2:42:56   
Maj4e1
Zdravo devojki, jas i decko mi veke 5 meseci se obiduvame da napravime bebence user posted image ginekologot mi kaza deka imam policisticni jajnici no deka toa ne e problem za zabremenuvanje user posted image isto taka pravev mikrobioloski testovi mi pokaza deka imam kandida, koja inaku e mnogu dosadna ja imam veke 1 godina koristam vaginaleti no po 1 mesec pak se pojavuva... bi sakala da prasam dali nekoj od ovie problemi sto gi imam moze da bide pricina sto nemozam da zabremenam veke 5ti mesec ili samo panicam...
Blagodaram user posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 802
   бременост или ... ?!
28.8.2016 21:49:10   
Farina04
девојки/мајки доколку имал некој слична ситуација со мојата ве молам да ми даде некој совет
предходниот месец ми доцнеше менструацијата 5 дена но добив... одкако добив имав јаки болки ...(и предходно имав но сега беа прејаки) менструацијата ми траеше 3 дена ..четвртиот ден немав се до вечерта кога ми се појавија неколку капки крв светла крв и немав обилно крварење (обично ми трае 5 дена и со обилно крварење) ... овој месец повтрно ми се случи истото ...дали се работи за бременост или за некој друг проблем?

(Одговор на членот marija23)
Непосредна врска до пораките: 803
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.8.2016 17:06:12   
Бабуу555
Zdravo na site..Jas sum ovde nova :) Bi sakala pomos so maz mi veke 5-ti mesec se trudime da dobieme nov clen vo familijata ..Doktorot mi rece deka se ee vo red i deka nema potreba od panika no na PAP testot mi izleze deka imam Candida ii mi dadoa Candida -3 lekarstva ..dali mozee od Candidata da nemozam da ostanam bremena

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 804
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.8.2016 18:29:41   
kapina
Ne veruvam oti e od kandidata 5 meseci e malku vreme treba barem 1god da pomine pa da se napravat ispituvanja zasto nemozes da ostanes bremena

(Одговор на членот Бабуу555)
Непосредна врска до пораките: 805
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.8.2016 20:10:02   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Бабуу555

Zdravo na site..Jas sum ovde nova :) Bi sakala pomos so maz mi veke 5-ti mesec se trudime da dobieme nov clen vo familijata ..Doktorot mi rece deka se ee vo red i deka nema potreba od panika no na PAP testot mi izleze deka imam Candida ii mi dadoa Candida -3 lekarstva ..dali mozee od Candidata da nemozam da ostanam bremenaСигурно не е од кандидата.Сите доктори препорачуваат испитувања за неплодност после една година неуспешни обиди.Така да,драга Бабуу555 ,препушти си се на убави моменти и уживање со мажето и ќе си се наредат коцкичките user posted image .
Знам дека секојдневно сме опкружени со парови кои ја водат оваа битка,но не мора да значи дека и вие сте дел од нив.Јас бев,затоа ти велам,не си правете притисоци има време за се.Се надевам дека наскоро ќе те читаме во убавите теми,а во врска со кандидата,лекот што ти го дал докторот ќе ја среди

(Одговор на членот Бабуу555)
Непосредна врска до пораките: 806
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.8.2016 21:35:28   
Бабуу555
Veke 5 Meseci se obiduvame..daj bozee da se izraduvam ❤

< Поракaта ја уредил Бабуу555 -- 30.8.2016 21:36:46 >

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 807
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.10.2016 9:21:08   
laniccc
zdravo zenski!neznaev vo koja tema da go postavam moeto prasanje,pa se resiv za tuka iako neznam dali e soodvetno.Jas i mojot soprug se obidivame veke 8 meseci za bebe.Imam redovna menstruacija od 28 dena,i sekoj mesec si ja cuvstvuvam ovulacijata.Za ovoj period dodeka se obiduvame mnogu dobro gi zapoznav zbacite koi mi gi dava moeto telo.Od ispituvanja gi napravivme site osnovni i kaj mene i nego se e vo red.Edno nesto me maci,posle sekoj odnos imam cuvstvo deka cela sperma izlaga od mene.SE cedi vo tekot na nokta na utresniot den.dali e toa normalno me interesira,.Dali nekoj od vas ke spodeli nekoe takvo iskustvo a sto ostanala bremena i pokraj toa.Ve molam za sovet zasto mnogu se grizam.Pozdrav do site

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 808
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.10.2016 10:56:58   
вераинадеж
Леле се пронајдов,и јас имам впечаток дека се излегува од мене.Ај може некоја рингерајка ќе има некоја информација за ова

(Одговор на членот laniccc)
Непосредна врска до пораките: 809
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.10.2016 15:33:42   
kapina
Normalno e ova nemoze celata sperma da ti ostane da ne istece

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 810
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
23.5.2017 15:24:20   
My_name_is_taken
zdravo,
prvpat pisuvam, pa ne sum sigurna dali ja trefbav temata -za da go postavam prashanjeto :)
Mi treba recepta med, leznici I bademi.. mi kazaa deka e dobro toa da se konzumira, pa, barajkji ja receptata se najdov na site-ov I napraviv profil.

Vi blagodaram za receptata.
Pozdrav,

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 811
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.8.2017 16:34:40   
emaaaa
Aj da se prijavam jas tuka i nie se obiduvame eve skoro godina za vtoro detence ama tesko ni odi ne saka i ne saka. Vase mislenje za nekoi ispituvanja

(Одговор на членот My_name_is_taken)
Непосредна врска до пораките: 812
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.1.2019 22:24:41   
prolett
Zdravo devojki!Da Vi gi cestitam novogodisnite i boziknite praznici so zelbi za poveke rozevi crtickiuser posted image

Nie se obiduvame mnogu vreme da dobieme detence. Neodamna imav praveno hsg na koe nesvesno mi rekoa deka imam malo zatnuvanje koe demek so maloto vbrizguvanje na tecnosta ke se otpusi.Ottogas pominaa skoro 3 godini, i sega bevme na GAK. Mi gi vidoa snimkite i rekoa daka imam zapusuvanje na leviot jajnik, pri sto e potrebno pravenje na laparaskopija. Mi dadoa hormonski apcinja -mikroginon koi se piele 1 vo isto vreme vo tekot na denot. Tie bile za da mi go soprat krvaranjeto, menstruacijata, vsusnost me podgotvuvaat za operacija.
Dal nekoj od Vas ima slicno iskustvo.
Pozdrav do site devojki!

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 813
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 31 32 [33]
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 31 32 [33]
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?