|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 19:09:39   
Еца
Ноне, а да баталиш тоа цигарите, мила?user posted image Тешко е, ама нема потреба да ти попувам зашто user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 19:33:43   
none
elence sega se tusirav i vidov nesto kako ne belo ama sosema malku iscedok kako kafejavo ,e znaci prvpat mi kasni tolku i ako pak dobijam jas neznam sto e ova vise,klomifen po 3 ti pat mi bese ajde da cekame uste moze li da e onaka iscedok nekojuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 19:45:53   
Еца
Ноне да не ти давам лажна надеж мила, но јас бев бремена(без да знам еден месев веќе)и чекав да ми дојде, и ми се појави така кафеав исцедок, два дена и бев на лекар, ми кажа дека сум трудна но дека крварам и примав инекции и потоа таблети утрогестан, така да не знам што да ти кажамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 22:11:48   
mami
Престани да пушиш и во понеделник земај тест...ако толку многу го посакуваш тоа бебе сигурно не му го олеснуваш патот со цигарите...Иако јас не би издржала до понеделник, уште утре би земала тест, ама сепак, во понеделник најубаво да си одиш и на гинеколог, за секој случај

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.8.2009 10:28:50   
none
sto da vi kazam eve za prvpat mi kasni 5 dena i sega osekam ke dobijam ima kafejavo neznam sto e ova da ne e od klomifenot reakcija,kaj mene ostana uste proverka na jajovodi a kaj mm spermograv veke neznam stouser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.8.2009 17:21:43   
sandra83
jas deneska bev na kontrola zasto mi rece doktorkata da odam ako dobijam me vide na eho mi rece deka sve e vo red so jajnicite i matkata i mi rece pak da [ijam dobreston ali i rekov da ne pijam veke hormoni da vidime sto e rabtoata i mi dade uput da gi ispitam horminite, se nerviram veke neznam sto da pravam do koga vaka user posted image  

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.8.2009 17:29:44   
Еца
Без нервози Сандра, така само ја влошуваш ситуацијата.Гледај на ова како обично испитување за твоето здравје и опушти се, не мисли на правење дете, и како што многу имаа спомнато препушти се на убавите моменти со сопругот и водете љубов, потсети се како ви беше на почетокот кога почнавте и уживај.Верувај ќе останеш трудна, само верувај силно, како што веруваме сите ние дека во најскоро време ќе ни соопштиш дека си наша среќна user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот sandra83)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.9.2009 14:27:29   
Bogdancanka
Zdr jas sum vo brak veke 6 god sum bila u beograd na invitro i pak nisto imame problem so slab spermogram pievme razni terapii pak nisto ve molam za nekoj sovet

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.9.2009 14:37:59   
Bogdancanka
a i isto taka gledam tuka bas ste mi pozitivni pa zatoa sakam da se druzime malku pozitivno da razmisluvamuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.9.2009 14:49:53   
mami
миличка..тука сме за секоја една од вас која посакува бебенце...секако дека ја имаш нашата поддршка и ведринаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

а нешто повеќе околу спермограмите имаме нешто повеќе овде коментирано па погледни  http://www.ringeraja.mk/forum/m_2532/mpage_1/key_/tm.htm#2532

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.9.2009 14:51:35   
Палешка РР
Добро ни дојде Богданчанка, сега си веќе дел од нашето семејство user posted image .
Тука сме за да те поддржиме во намерата и желбата да си добиеш бебенце. Ти само дружи се со нас и секако дека ќе размислуваш позитивно. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.9.2009 15:07:14   
Bogdancanka
Fala mnogu za podrskata veruvaj i mi treba dovolno sum razocarana

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
8.9.2009 19:52:29   
sandra83
me interesira ako moze nekoj da mi kaze kade se vrsi ispituvanjeto za maz mi odnosno spermogramot i kolku cini toa dali se plaka

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
8.9.2009 21:04:47   
Еца
Овој пост е превземен од мецана:

"jas bev preku fondot , koga ke se javis vo remedika ke te povrzat so dr.ana ona gi sprema site dokumenti sto vi se potrebni, znaci delumno ti ne se zamaras so nisto, nema ziro smetki i takvi slicni maltretiranja( megu drugoto ona gi popolnuva dokumentite) ke ti dadat lista sto treba da ispatas ( krv, hormonski status, spermogram so spermokultura, sedimentacija, krvna grupa fotokopija od dvata partnera i uste nesto, ) seto toa mozes da si go napravis tamu ili kaj  maticniot lekar so kartonce kade tebe ti odgovara. nisto ne plakas se do denot na vadenje na jajce kletkite , jas za inekciite i za ivf se na se plativ vo remedika 18000 denari ili 300 evra, a ispituvanjata si gi napraviv  vo klinika i me cinea okolu 3-4000 denari moze i pomalku. spermogramot so sprermokulturata ja pravese soprugot vo remedika i oni taka nalagaat ama e okolu 2400 denari. na tret den od menstruacija ti vadat tamu krv za hormon i toa se plaka 700 denari, se drugo (pregledite na eho oddeka te sledat koga ke pocnes so inekciite ne se naplaka) se sto te interesira prasaj  i opustise. najdobra preporaka pred invitro e da odis na masazi ili na akupuntura posto toa najmnogu pomaga. timot vo remedika e prekrasen  i jas zatoa pocnuvam so masazi i odam pak tamu.
pozdrav i so sreka


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот sandra83)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.9.2009 14:16:44   
Bogdancanka
девојки дали некој може да ми каже кога идеш у систина или ремедика се чека ред за инвитро или одман ти закажуваат па почнуват подготовки?

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 9.9.2009 14:21:39 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.9.2009 14:21:20   
mother 29
jas mislam deka vo remedika odma ti zakazuvaat i pocnuvaat so podgotovki,ako sakas ke ti dadam br.od re-medika.(jas nemam iskustvo so in-vitro,ama gi imam br. oti tamu se poragav i plus bev kaj dr.Petanovski-toj sega go vodi odelot za in-vitro)pozzzzzzzz

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.9.2009 14:24:58   
Bogdancanka
може да добијам број?би сакала да се јавам и да се распитам лично а исто така ке побарам мислејне од мојот гинеколог за која болница е подобра зашто веке имав лошо искуство со инвиро.фала мноу mother 29user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.9.2009 14:34:13   
mother 29
Ti prativ privatna poraka.
nisto,zatoa sme tuka da si pomagame

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.9.2009 22:06:25   
Lela29
Dragi ucesnicki na ovoj forum, kako nov clen bi sakala da se konsultiram so vas dali i nekoj drug kako i mene konzumiral bromergon veke 3ti mesec kako i klomifen ? Dali ima nekakva reakcija od tabletite i dali na ovoj nacin nekoj stignal do mnoguposakuvaniteuser posted image Vo brak sum 1.5 no nasite obidi bea neuspeshni. Vo konsultacija so ginekolog napraviv niza testiranja i rezultatite se svedoa na hormonska terapija so bromergon
Ve molam spodelete isto ili slicno iskustvo

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.9.2009 22:20:14   
Еца
Добредојде Лела29, јас се надевам дека наскоро и некој друг ќе сподели искуство како твоеот, исто како што ти посакувам што побрзо да ни соопштиш тука на рр дека конечно си наша user posted image па да те впишеме во списокот.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lela29)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.10.2009 16:40:29   
dani85
и јас пиев кломифен од третиот ден од циклусот, докторот бесе задоволен и сега работиме на случајот

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.11.2009 21:03:03   
cika
ZDRAVO NA SITE JAS SUM VO BRAK 10 GODINI I NEMOZAM DA DOJDAM DO POSAKUVANOTO BEBE SUM BILA TRI PATI NA INVITRO AMA NISTO SEGA IMAM 31GODINA I NEKAKO SUM RAZOCARANA PA CITAKI VE VAS KOLKU STE POZITIVNI RESIV DA VI SE PRIDRUZAM VE POZDRAVUVAM SITE

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.11.2009 21:08:30   
mis.
Цика добредојде на рр.Се надевам дека позитивните вибрации наскоро и тебе ќе те опфатат и во рацете ќе го имаш долго очекуваното бебенцеuser posted image .Може со рр ќе фати мајатаuser posted image
И ќе те молам да пишуваш со мали букви.По правилата на рр големите букви означуваат викање.Ти благодарам.

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.11.2009 16:51:02   
cika
ve pozdravuvam site a posebno mis . i blagodaram za predupreduvanjeto za golemite bukvi  se najubavo i fala za ubavite zborovi

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.11.2009 17:10:43   
Еца
user posted image user posted image user posted image Чика еве денес сум посебно расположена, не знам зошто најискрено, ама веднаш ти пуштам од мојата енергијаuser posted image user posted image user posted image и вечер фрли му се на сопругот. Уживајте максимално и не мислете на ништо друго освен дека живото е убав и некои работи ни се случуваат со причина...и кој знае може ќе ви се случи чудоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?