|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.7.2009 22:26:57   
Еца
Лола еве тука можеш да прочиташ повеќе за базалната температура и само опуштено, знам дека е лесно ние од страна да кажеме, опушти се...но мораш да го потиснеш тој страв и само да уживаш во водењето љубов со маж тиuser posted image

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%91%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/m_976/tm.htm


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.7.2009 22:21:27   
DuffytheDuck
Добро ве најдов , женски user posted image . Мене ми е мн драго што постои ваков форум каде што сите жени можеме да дискутираме за наши работи без непријатности.
Во брак сме година и пол и престанавме со заштита некаде пред 10 месеци. Сакаме детенце неизмерно и се надевам дека за скоро ке се израдуваме.Не мислам дека кај нас е проблем , нели user posted image пошто одам редовно на гинеколог и се е во ред, а искрено и трудењето не ни е баш константно. Во секој случај на сите пријателки од рингераја им посакувам успеси па ке се радуваме заедно. Поздрав до сите

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.7.2009 22:38:02   
hristijana
dobre dojde DuffytheDuck se nadevam ke ti se dopadne ringeraja i ti posakuvam pobrza da castis za bebence.

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 12:50:51   
sandra83
zdravo jas se obiduvam da zabremenamveke 10 meseci i nema nikakov rezultat.mojot ginekolog mi vika deka sve e vo red so jajnicite pa mi dade da primam terapija cikloproginova,posle taa terapija nemase rezultat,sledniot mesec mi dade dobreston eve pri kraj sum so terapijata a vcera pravev test pak pokazuva negativen.neznam sto e rabotata samo se nerviram vaka poveke se istruv so hormonski apcinja i pak nema rezultat.ako moze nekoj da mi kaze sto da pravam pozz

_____________________________

LILIPUT

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 13:54:18   
Палешка РР
Изврши ги сите испитувања Сандра, ти и твојот сопруг направете се што е во ваши раце, водете љубов што почесто.
Читај ги нашите теми и дружи се со нашите мамички, не се секирај и ќе видиш дека бебето ќе дојде. Ти посакувам што пократок пат и се најубаво ! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandra83)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 15:07:10   
Еца
Сандра, а да баталиш на некое време секакви лекови, да се опуштиш малку, да се дружиш повеќе со нас и со маж ти.Да одат работите спонтано и ќе видиш како 'бебето ќе си дојде.Обиди се неколку месеци вака, па потоа почнувај испитувања и се што е потребно, но до тогаш ајде потруди се да уживаш малку.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 17:20:46   
sandra83
sega do petok ke gi zavrsam apcinjava i gotovo ke odam ad vidam kakva mi e ovulacijata a ako e vo red ke mu recam na maz mi da odi on da se proveri i posel toa da vidime sto e.ako e vo red da ne se sekiram barem tolku.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 17:22:25   
sandra83
inace mnogu mi se sviga ovoj forum dobro e sto ima vakov i mozeme site da si komuncirame i da si delime mislenja.user posted image user posted image

(Одговор на членот sandra83)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 17:39:45   
dani85
i nie se obiduvame veke godina i nekoj mesec ama i kaj nas e besuspesno. pred nekoja nedela bev na pregled i togas doktorot mi rece deka mi se plodni denovi. ne se pazevme i vo vtornikot na 4 mi dojde. tolku bev razocarana ama sakam da odime i on da se proveri da znaeme sto e problemot

(Одговор на членот sandra83)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.8.2009 21:55:46   
Aleksandra
Jas za prvoto dete ne ni znam deka sum zatrudnela a se pazevme bidejki bevme decko i devojka, dodeka za vtoroto dete probuvavme bez pazenje 3 meseci i ostanav trudna a imav 26 god. Treba samo pozitivna misla i energija, da se opustis i sto e tvoe ke si dojde samo nekogas brzo a nekogas malku pobavno ama sekogas e so pozitivna vest

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.8.2009 18:33:59   
ljouba
zdr na site jas sum nova na forumot ,vo brak sum veke 3 godini no imam ostanato bremena tocno pred edna godina i imav spontan i od togas gi izvrsivme site ispituvanja i se e vo red no ete se uste nisto no se nadevam deka ke bide naskoro

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.8.2009 18:50:30   
milijana
Ljouba..a da probate da odite na banja.Moja drugarka taka ostana trudna.Pozz

(Одговор на членот ljouba)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 10:38:47   
none
dobro ima nekoj da mi kaze mi kasni veke 4 dena a ne me bolat gradite pa ima li nekoj so takvo iskustvo da ostanala bremena  a gradite ne ja bolele osven pozadi me boli kicmata
,cekam pisete mi ve molam

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 10:59:31   
mother 29
jas koga ostanav trudna ,nisto ne me bolese,ni gradi, ni kicma, nisto.......nemora da znazi deka site mora da gi imaat simptomite,kaj sekogo e razlicno...ti predlagam da napravis test,mene mi kasnese tri dena i na testot pokaza...Ajde samo napredi izraduvaj ne i nas i tebe....Ti drzam sreka
pozzz

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 11:06:50   
none
ti blagodaram mnogu i daj boze da e taka kako kazuvas ke pocekam do ponedelnik i trcam po test pozdrav i se najubavo  user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 13:38:35   
mami
мене не ме болеше ништо, никави знаци немав..така што чекаме во понеделник резултат од тестотuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 17:45:56   
none
mami  ne si mi jasna vikas ne mi bese nisto ,pa posle cekas rezultat?kolku ti kasni inaku mene i e 30 den a dobivav na 26.27 dena najveke n 29 a kako sega ne  mi kasnelo nikogas ako i utre ne dobiam se znam znaci  sum bremena daj bozeuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 17:54:26   
Еца
Ноне, мами чека резултат од твојот тест мила, збунка ти направиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 17:59:58   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image леле извини те збунив...убаво ти рече Елена, чекам резултати од твојот тест. тоа што немаш никакви знаци не е знак дека не си бремена user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:00:10   
caci8
da i mene ne mebolese nisto neni osetiv deka sum trudna praviv test ne pokaza nisto na 4den po 16 dena pokaza na krv pa nemora da znaci se nesto da boli pa da ima nesto a so gospot napret ke bide hahahauser posted image user posted image zamisli 2 bepcina da imas kako mene hahah ti stiskam palci

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:01:32   
mami
цаци мила, како си ни ти на топлово? со две сигурно е потешко?

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:05:25   
caci8
oh mami  mnogu e tesko kicma me isece celo vreme legam i nisto drugo nemozam e mnogu jadam i me nervira sto se jada i pak sum gladna luge neznajev deka e tolku tesko

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:17:36   
Еца
user posted image user posted image user posted image Ех Цаци мила, дали гледаш дека во животот никогаш нема да бидеме 100 % задоволни.Прво ти беше тешко што не можеш да забремениш, си направила се за да останеш трудна и сега оп, се те боли.Е тоа е...а кога ќе се породиш ке ти биде тешко со двете деца, ама тоа е животот. Па како инаку ќе кажеме дека сме живееле ако не сме осетиле мака.Ајде малку позитивно, тешко е, ама не е вечно, ке помине,за некој месец ќе имаш нови слатки маки, две англечиња покрај тебе.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:19:41   
caci8
da takae elena ijas mislam taka pa nidoaga ubavo i edvaj ki caekam
hahah


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.8.2009 18:58:11   
none
daj boze da ne me boli nisto a da sum bremena samo kicmata malku i mnogu mi e zesko,eve  cetvrti den lugje nemam sega samo trcam i gledam a pusam kako turcin,i samo vikam ajde da ti se losi ne pusiuser posted image taka bar mi bese porano koga abortiravuser posted image user posted image

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?