|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
15.12.2010 16:41:57   
Annet
многу бев збунета денес на гин,се го изнапрашав докторотuser posted image среќна и збунета.само уште никој од домашните не знае освен мм,ајде кажете ми вие од вашите искуства кога им кажавте на најблиските?.прашувам затоа што некој вика после 2 месец,некој одма,не сум суеверна ама ме интересираuser posted image а јас сакам на целиот свет да се пофалам хахаххаха.аха и уште да ви кажам по улица се враќав на кај дома и се смеев ,леле ако ме гледасе некојјј ххахахаххахахах

< Поракaта ја уредил Annet -- 15.12.2010 16:43:13 >

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
15.12.2010 16:56:02   
Pepelaska *
Аннет прво Честитам! Да си имаш лесна бременост и најубаво user posted image .

Јас кога дознав на гинеколог дома отидовме кај мене со мм ( не бевме земени уште ) и тој им кажа на моите ќе бидете баба и дедо, после кај неговите им кажавме, на работа им кажав за да не ме замараат веќе user posted image , а и кој да ме прашаше да не има нешто ново си кажував не сакав да го кријам животот на моето бебе во мене.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
15.12.2010 17:18:27   
Annet
фала ти Pepelaska### user posted image мислам дека така е најубаво како што сте направилеuser posted image ама јас изгледа ќе преспијам прво вечер да ми легне новово на психата па утре здравје Боже ќе ги информирам сите,и да сакам неможам да кријам повеќе user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Аннет прво Честитам! Да си имаш лесна бременост и најубаво user posted image .

Јас кога дознав на гинеколог дома отидовме кај мене со мм ( не бевме земени уште ) и тој им кажа на моите ќе бидете баба и дедо, после кај неговите им кажавме, на работа им кажав за да не ме замараат веќе user posted image , а и кој да ме прашаше да не има нешто ново си кажував не сакав да го кријам животот на моето бебе во мене.


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
15.12.2010 20:44:16   
Natuska85
Јас кога ги видов моите user posted image најпрво истрчав кај мм се тресев цела од возбуда и почнав да плачам,да се гушкаме.По некое време се јавив кај мајка ми и и кажав дека ме фатило магијата од неа,пошто и она била user posted image на свадбатаuser posted image .Па кај на мм најблиските дома се јавивме. И така цел ден дома си седевме сабота беше си се гушкавмеuser posted image .Почекав до среда да ми потврди и докторот официјално и почнав да се фалам на кој ќе стигнам,неможев да ја чувам радоста во менеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
15.12.2010 22:10:20   
mamicka_26
Кога дознав дека сум бремена уште не бевме земени со мм, а дознав на денот на неговиот роденден.Тој беше на работа и после прегледот отидов право кај него на работа зошто неможев да додржам да не му кажам или да му кажам преку телефон.Мислам дека дека тоа му беше најубавиот подарок за роденден!user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
3.2.2011 17:37:43   
mosa
prvin si napraviv test koj pokaza deka sum bremena otprvin bev sokirana a mm me guskase silno od sreka,bev srekna no i zbuneta i mi se vrtea trista prasanja vo glava.potoa otidov na ginekolog koj ja potvrdi mojata bremenos iako znaev deka treba da im kazam na mojte,no neznaev sto da ocekuvam od nivnata reacija sepak bev presrekna i mi olsni koga im kazav osobeno zosto mm mi se iznasmea prevo.i sega sto planirate ?me prasa otkako fino mi se iznasme.potoa si uzivav vo bremenosta.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
3.2.2011 17:40:03   
mosa
prvin si napraviv test koj pokaza deka sum bremena otprvin bev sokirana a mm me guskase silno od sreka,bev srekna no i zbuneta i mi se vrtea trista prasanja vo glava.potoa otidov na ginekolog koj ja potvrdi mojata bremenos iako znaev deka treba da im kazam na mojte,no neznaev sto da ocekuvam od nivnata reacija sepak bev presrekna i mi olsni koga im kazav osobeno zosto mm mi se iznasmea prevo.i sega sto planirate ?me prasa otkako fino mi se iznasme.potoa si uzivav vo bremenosta.
ne bevme zemenino ni se blizese godisnica(5godini)pa nemase podobar poklon za taa prigoda od ovoj

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
4.2.2011 11:37:55   
skorpijana
bese vistinski sok koga mi kaza:
-bremena si ali toa ne e se.Ima li nekoj vo semejstvoto biznaci?
-Da ima dedo mi na majka mi tatko e bliznak.
-e ubavo i ti noses bliznaci.
vo toj moment ne bev svesna sto mi kaza duri koga izlegov od ordinacijata se osvestiv deka mi kaza dve i doma edno tri dobro mi odi matematika aauser posted image user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
4.2.2011 13:14:35   
ole2004
Posle 6godini cekanje,pravev IVF i se nadevav na user posted image .Na datumot koga trebase da dobijam malku prokrvarev,se razocarav i user posted image  cela nok.Sledniot den nemav nisto,kupiv test za bremenost,no mi bese strav da go upotrebam.Posle 2dena go upotrebiv i vidov blediuser posted image .Bev presrekna i user posted image od radost.Koga mi potvrdija vo Sistina mislam deka ke poletav od radost i srekauser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
4.2.2011 13:16:40   
strelec 8
za prvoto zaedno go pravevme testot so mm.i dvajcata se izrauvavme koga gi vidov user posted image .duri uste go cuvam testot so tie dve crtki.a za vtoroto ginekologot me sokirase so vestya oti sum bremena.mnogu bevme zbuneti so mm i prviot den samo molcevme i se prasuvavme koga i kako.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
7.1.2013 0:54:04   
Fiao
Ние откако година и пол се обидувавме за дете, јас останав бремена. Тоа беше периодот кога се решивме да ја реновираме куќата и искрено речено, јас толку бев посветена на куќата што проблемот со забременувањето, ненамерно дојде на секундарно место. Баш тогаш се случи (обично и така бива user posted image ). По 2 недели се решив да напраам тест (си имав дома тестови, бидејќи си правевеме дете па си се проверував од време на време). За прв пат тестот беше позтивен. Го прифатив тоа многу лежерно со голема недоверба, па како оправдание си реков овој тестов сигурно бил изложен многу на сонце (бидејќи плакарчето кај што ми стоеја беше карши прозорот), па отидов и си купив нов од аптека. Е откако и тој беше позитивен тогаш почна да ме фаќа трема и сериозна паника. Мм сирот дозна на најнеугледниот начин, но сепак беше пресреќен. Во целата таа возбуда наместо да му се јавам, јас седнав на четот на gmail и му реков ајде тата треба да частиш user posted image .
Се разбира не сфати, ни првиот, ни вториот пат, уствари он воопшто не ни помислил на тоа па ми вика: Што?! Положи испит? user posted image
Кога малку повеќе му подобјаснив ми се јави по телефон буквално д'ткајќи од возбуда user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
12.8.2013 21:59:52   
Melanija RR
После точно 3 години обидување , дијагнози и се и сешто, и на изненадни user posted image чуството во моментот кога ги видовме со мм user posted image беше неверување.Беше околу 22и30 часот и викам абе нема шанси нешто си утка со тестов ништо не ми е ,а мм се смее вика абе си му викам не сум бе.
Утре одам на крв па ќе видиш му викам.И утре дента резултати на меил со висока голема бета викам не е можно утре одиме на ехо user posted image .

Трет ден трета среќа user posted image и видовме точка на екранот.
Секој ден неверојатно чувство со кулминација во третиот ден 26.12.2012 година user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Какво беше чувството кога дознавте дека с...
13.8.2013 9:18:14   
mommy_angels RR
ех Меланија,а после седум години тортура и многу лоши случувања притоа,природното забременување ми беше чудо.Кај вас ти не си верувала,а јас утрото направив два теста и откако се осигурав му вртам на мм дека неможев да дочекам до 5 саат и му кажувам "јас правев тест и позитивен е" , а тој мене "КАКОВ ТЕСТ "??? user posted image user posted image user posted image ,ми го снема јадно маже, 5 минути си молчеше на телефон user posted image user posted image сеуште се смееме за тоа

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?