|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бричење или депилирање?
12.9.2011 13:54:34   
kikicka
dajte lek nekoj bre zeni koga se brcam pod pazuvite mng se frlam od bricot i mi se pravat potkozni ,obicno se depiliram pod pazuvi ama sega nemozam ovde nemam salam depilator

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 3:13:16   
ikki
kikicka a da probas so krema za depiliranje

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 3:18:12   
ikki
inaku 4itam deka eve tie sto se bremeni ne se depiliraat. Zasto ne?
pa jas prv pat intimna depilacija napraviv dodeka bev bremena, i od togas navamu postojano.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 8:19:11   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

dajte lek nekoj bre zeni koga se brcam pod pazuvite mng se frlam od bricot i mi se pravat potkozni ,obicno se depiliram pod pazuvi ama sega nemozam ovde nemam salam depilator


И јас додека се бричев со еднократни жилети многу се нафрлав! Ама за еден роденден на мм му донесоа два исти Gillette Fusion бикчиња и еден мене ми го даде. Почнав со него да се бричам под пазувите и ниту еднаш не сум се нафрлила. А тој трае дооолго време. Едно шест-седум месеци користам еден патрон, па после си купувам и си ги менувам жилетите само.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 8:59:59   
mila28
Исто и јас се депилирам, 25 недела сум и сега за сега добро поднесувам, можам да кажам дека и помалку ме боли. Неможам да се бричам никако..од стомакот доле ништо не гледам, а и со депилација потоа сум мирана 4 недели најмалку.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 9:29:02   
kikicka
ne biva od site bricevi se frlam imam na wilkinson toj rozeviot bash za zeni de i pak,ke stavam kantarion pa ke vidam,inace i jas cela bremenos se depilirav mislam deka i posledna depilacija mi beshe pred termin 1nedela ama podrasnav :D bidejki ja nadnosiv uste 2 nedeli.

a kremata neli e stetna za pazuvi ili? ne sum koristela bash znam ima i nekoj penja kade sto go gore vlaknoto ama me strav kozata da ne ja izgoram

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 9:49:03   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

ne biva od site bricevi se frlam imam na wilkinson toj rozeviot bash za zeni de i pak,ke stavam kantarion pa ke vidam,inace i jas cela bremenos se depilirav mislam deka i posledna depilacija mi beshe pred termin 1nedela ama podrasnav :D bidejki ja nadnosiv uste 2 nedeli.

a kremata neli e stetna za pazuvi ili? ne sum koristela bash znam ima i nekoj penja kade sto go gore vlaknoto ama me strav kozata da ne ja izgoram

user posted image не се грижи нема да ти ја изгори кожата, ти чим си се депилирала таму тогаш немаш гајле. Слободно земи си ќе го прочиташ упатството и без гајле ќе се издепилираш. Само најпрво доколку имаш некакви ранички од претходното бричење почекај да ти се залечат за да не направиш поголем проблем т.е да не го изиритираш местото непотребноuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бричење или депилирање?
13.9.2011 9:53:20   
kikicka
da da toa cekam sekoe leto site ragoleni jas pametnata na teknko bolero ,nemozam da imam normalen pazuv :D

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бричење или депилирање?
14.9.2011 21:37:23   
temjana
девојкиии кажете ми лек за тие проклетите поткожни влакнаuser posted image сега со машинката се поминував и упм лом ми се нозете. само да не биде лекот да ги корнам со пинцета зосшо од така рани сум целата од козметичар таа една г... ме зuser posted image и ми направи поголем проблемuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бричење или депилирање?
14.9.2011 22:18:11   
kikicka
nezz so da ti kazam i jas cel vek maki macam so tie edni potkozni,stavi bebeshka pudra,koga ke se banjas so tupferot pomini pjojako za da se otrgni malku kozata ,neznam stvarno i ja sum Katasrofa

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бричење или депилирање?
15.9.2011 11:39:27   
Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

девојкиии кажете ми лек за тие проклетите поткожни влакнаuser posted image сега со машинката се поминував и упм лом ми се нозете. само да не биде лекот да ги корнам со пинцета зосшо од така рани сум целата од козметичар таа една г... ме зuser posted image и ми направи поголем проблемuser posted image


Za da nemas potkozni mnogu zavisi od tipiot na kozata i od tipot na jacinata na vlaknoto no isto taka golem faktor e i nacinot t.e. tehnikata po koja se ostraneti vlaknata, zatoa e mnogu bitno da se odbere vistinskiot kozmeticar koj ke znae na prav nacin da gi odstrani vlaknata,za sreka nemam golem problem so podkozni vlakna no sepak postojat vo tekon na obrasnuvanjeto no imam edna finta da ja narecam sto mi ja kaza kozmeticarkata moja dokolku dojde do podkozni: redoven piling ili pak na oblasta vo koja se podkoznite vo teko na tusiranje blago da se pomine so tipicna "turpija" za peti taka da so blago trienje na kozata doaga do odstranuvanje na mrtviot sloj od koza koja poprecuva vo pravilniot rast na vlaknata se nadevam ke probas i ke ti pomogne.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бричење или депилирање?
15.9.2011 12:25:26   
temjana
ајде ке пробам со турпија, бидејки со пилинг не ми успева сум пробала. Инаку имам многу тенки влакна, бела сум доста и навистина немам некој голем проблем со влакнетост, но затоа во последно време со подкожните мака мачам. Како и да е фала ви многу на советитеuser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бричење или депилирање?
15.9.2011 14:09:46   
miana
Inaku jas za potkoznite razbrav deka CRNATA MAST od apteka e lek..Go mackate denes i utre nemate maka..-probejte i vie

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бричење или депилирање?
15.9.2011 14:12:16   
kikicka
kakva e taa crna mast ?ima li dr ime da ja pobaram ovde vo HR

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бричење или депилирање?
15.9.2011 16:45:20   
Olivia
Crnata mast se koristi za vnatresni vlakna onie koi se zaglaveni dlaboko pod kozata kaj koi postoi moznost za vospaluvanje i infekcija no ne se koristi vo slucaj kaj podkoznite vlakna koi se veke na povrsina a ne mozat samo da go probijat mrtviot sloj od kozata, no dosta poalbi sekako za ovaa mast vo pokompliciranite slucaevi.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бричење или депилирање?
13.3.2013 7:24:57   
arh_diz
Definitivno depiliranje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бричење или депилирање?
13.3.2013 7:46:42   
Ikana
Понекогаш и двете, понекогаш само бричењеuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бричење или депилирање?
13.3.2013 8:18:25   
Tanjicka
sum poveke za depiliranje ali koga nemam vreme i bricenje doaga vo obzir

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бричење или депилирање?
13.3.2013 8:41:26   
blond
Поради проблематичните влакна што ги имам, повеќето се текни и не можат да ја пробијат кожата, морам да се бричам. Ако се депилирам, бројот на поткожните влакна се зголемува за 100% user posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бричење или депилирање?
29.3.2013 23:59:44   
Bilence2
Јас во животов 5 пати дали сум се избричила и не го сакам тоа. Се депилирам сама со апаратче на нозе а интима со ладен восок(рол он со ленти). Никогаш не сум била на депилација на козметичар, некако срам ми еuser posted image не можам да го надминам срамот, а се токмам да одам оти ми е смачено веќе сама да се депилирам, стално утињам по некоја регијаuser posted image .

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бричење или депилирање?
30.3.2013 1:20:21   
Snowhite RR
Зошто да се срамиш, па не се соблекуваш гола, сепак гаќичките ти стојат и само ги трга на местото каде депилира

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бричење или депилирање?
30.3.2013 11:27:47   
Bilence2
Имате ли искуство со шеќерна паста? Слушнав доста пофалби за гој метод, а поефтин и поприроден бил. Плус тоа за разлика од восо ите овде се тргаат влакната во правец на расгење на влакната па се проретчувале се повеќе и повеќе. Има некои клипчиња на youtube синоќа гледав, па има и рдцепт за приготвување дома. Сте пробале ли вие?

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бричење или депилирање?
30.3.2013 13:50:46   
zzaa
Se depiliram so depilator na nozete i racete,ako ostane nekoe kratko vlakno sto nemoze da go fati depilatorot go fakam so cupalica,a pazuvite i intimata gi bricam.A Bilence2 ova sekerna pasta na serbet se misli neli?imam taka so serbet ednas probaano mnogu odamna uste sredno bev so edna drugarka se ispogorevme se napraviv cela plikovi i posle edvaj se izmi serbetot se lepev celata.mozebi i ne go napraviveme kako treba i mnogu topo go stavivme.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бричење или депилирање?
30.3.2013 15:09:56   
Bilence2
Оваа шекерна паста се прави топка како пластелин, не треба да е течна како шербет и ја месиш со прстите и после со рака ја нанесуваш спротивно од растот на влакната а тргаш во правец на растење на влакната. Има клипчиња на youtube. Ама не знам дали за во домашни услови некој пробал да ми ксже искуство.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бричење или депилирање?
1.4.2013 1:30:33   
Snowhite RR
Јас имам пробано и тоа по рецептите од јутјуб, ама само еднаш и не планирам повеќе. Се вадат влакната да, ама многу време одзема и сама нема да можеш секаде да се издепилираш, според мене не вреди кога за 150 ден за 15 мин ќе ме направат „тасма“user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?