|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 12:12:18   
penelopa
Нема Фрош производи во Мк? Хммм чудно. Јас го користам бидејќи нема хемикалии, е био разградлив и не ја дразни детската кожа. Пепелашка ако нема реакција кај твојот син јас не би го менувала прашокот.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 13:38:16   
ole2004
Peram so Ariel aromatherapy,gi plaknam 2pati i obavezno gi peglam.Mene mi kazaa omeksivac da ne koristam do1godina.Dali vie koristite i od koja vozrast na bebetouser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 13:51:00   
luna*
уште откако се родени децата перам со Ариел...ставам и омекнувач Ленор или Орнел. Секогаш сум им ги перела нивниоте алишта одвоено од нашите и секогаш се поминати со пегла...и фала Богу никогаш немале алергиска реакција

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 14:01:52   
mami2
До сега перев со Ариел, повеќе од пет години во континуитет, ама нешто како да не ист како порано, не вади флеки....го сменив со Факс пред три дена па ќе видам како ќе биде.
Омекнувач за првото почнав да ставам после година, така планирам и за второто бебе. Користев Чико затоа што сите останати омекнувачи иако имаат бебиња на етикетите и пишува сензитив не се тестирани дерматолошки и алерголошки.

Пенелопа Фрош има во Мк ама само детергенти за садови, абразивно средство, за под и сл., јас многу задоволна од нив и ако ги увезат и оние за алишта сигурно ќе ги пробам по твоја сугестија и  со самото тоа што другите производи се добри

(Одговор на членот luna*)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 14:08:24   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: ole2004

Peram so Ariel aromatherapy,gi plaknam 2pati i obavezno gi peglam.Mene mi kazaa omeksivac da ne koristam do1godina.Dali vie koristite i od koja vozrast na bebetouser posted image

Jas ne koristam omeknuvac i prasok stavam , pomalku koga gi peram alistata na user posted image .


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 14:20:13   
ole2004
Blagodaram Arh diz,i jas stavam pomalku prasak,a za omeksivac ke pocekam posle 1godina.Mislam pomalku hemikalii podobro za user posted image  

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 14:48:20   
mila mama
Peram so Ariel, na 40, 60, a ako me fatat ludite ponekogas i na 95 stepeni user posted image Obavezno plaknam 2 pati i peglam odnadvor i odvnatre. Za kebencinjata koristam i ommeknuvac za da ne se elektriziraat, pa plavam 3 pati.

< Поракaта ја уредил mila mama -- 31.1.2011 18:09:31 >


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 17:54:44   
Snowhite RR
Јас еднаш купив од тие гел капсулите од Ариел, значи како ги испраа алиштата немам зборови, сите флеки ги изваде, нема потреба ни од омекнувач ни ништо, е сега се малку скапичкиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 17:57:32   
Snowhite RR
За омекнувач ТУКА имам дискутирано

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.1.2011 18:25:37   
mamicka_26
Јас алиштата на бебушот ги перам со Нила течен детергент и многу сум задоволна,а не ставам омекшивач и многу убаво мирисаат и нормално после обавезно пеглање.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.6.2011 10:01:35   
Felly RR
До пред извесно време и јас перев само со НИла, ама сега почнав со истиот со кој ги перам нашите алишта. user posted image има речиси 18 месеци.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.6.2011 10:27:44   
AnnaMolly RR
Јас перам со Персил сензитив течен детергент и Чико омекнувач уште од првиот ден. Еднаш плавам, не ја враќам машината двапати. Во последно време не ни пеглам освен нешто ако е ептен изгужвано user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.6.2011 10:42:22   
mama26
poseben prasok za bebe?? hm....perev so ist prasok ne mi e jasno zzasto poseben prasok osven ako imam poveke pari pa sve posebno za negouser posted image .se sto e pominato niz voda ili fateno so raka ili masina bitno cisto da e..toa se bara za bebe

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.6.2011 11:09:38   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

poseben prasok za bebe?? hm....perev so ist prasok ne mi e jasno zzasto poseben prasok osven ako imam poveke pari pa sve posebno za negouser posted image .se sto e pominato niz voda ili fateno so raka ili masina bitno cisto da e..toa se bara za bebe


Zaradi alergii i kontakten dermatitis. jas perev so Teo bebe prvite meseci, a posle se vrakav na standard prasok.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.6.2011 11:16:56   
mama26
ok jas sum nemala takov problem i od start pocnav so obicen prasok..e sega normalno ako se pojavi alergija e drugo 

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.6.2011 15:38:52   
Melanija *
Moze li nekoja mamicka da mi kaze kakov prasok i omeknuvac bi bil pogoden ili najblag za kozata na edno predvremeno rodeno bebence. Mi e strav duri i od vozduhot sto ke go dopirauser posted image
Mislev da koristam Teo bebe i  chicco omeknuvac, ama citam deka i tie predizvikuvale reakcii, ne znam sto bi mozela da koristam za nea.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.6.2011 15:48:49   
Natuska85
Меланија еве и тука ќе ти пишам,пошто знам како се чуствуваш.Јас користам бонукс прашок,оној кој што си го користевме со мм и чико омекнувач,со што ги плавам по 2 пати.сега за сега не се појавила никаква реакција кај user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.6.2011 16:09:07   
Melanija *
Ti blagodaram Natuska. Veruvam deka taka ke bide najdobro user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.6.2011 16:25:18   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija *

Moze li nekoja mamicka da mi kaze kakov prasok i omeknuvac bi bil pogoden ili najblag za kozata na edno predvremeno rodeno bebence.



Кај нас уште во првата недела се јави некое црвенило на кожата, и матичниот педијатар ми препорача да перам со НИла прашак што е за волна, дека тој бил  најнежен. А за омекнувач ако се мислиш - може и без него да поминете првите месеци. И како што ти пиша Натушка плави ги по 2 пати сите алишта, и мислам дека нема да имате проблеми.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.6.2011 18:22:41   
bebe82
mamicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija *

Moze li nekoja mamicka da mi kaze kakov prasok i omeknuvac bi bil pogoden ili najblag za kozata na edno predvremeno rodeno bebence. Mi e strav duri i od vozduhot sto ke go dopirauser posted image
Mislev da koristam Teo bebe i  chicco omeknuvac, ama citam deka i tie predizvikuvale reakcii, ne znam sto bi mozela da koristam za nea.



Moeto bebe ne e predvreme rodeno, ama ima osetliva koza i nie koristime Persil sensitiv, tecen detergent, so bebence e na ambalazata.
Za omeksivac nikako, nas pedijatarot ni potencirase deka omeksivac ne se koristi za mali bebinja i se pusta alistencata dva pati da se plavat.

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.6.2011 9:53:32   
dostickage
da da,nikako omeknuvac za tolku malo dete.Jas koristev tecen detergent za moeto opredvreme rodeno bebe i dva pati plavenje na alistata.Dosta raboti i na raka gi perev od pusti strav koa kje mi tekne :)))

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.6.2011 9:56:08   
dostickage
i obavezno eglanje od dvete strani

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.6.2011 10:59:14   
Calypso
Јас перам со Первол за осетливи алишта, и тоа не секогаш на 95 степени, некогаш и на 60 степени. Никогаш не сум ги исплавила два пати, туку машината си ја оставам да пере нормално, па фала му на Бога, немаме досега никаков проблем. Ама секогаш ги пеглам, тоа не го пропуштам. Планирам да поминам на Персил Сензитив, ама изгледа ќе почекам некое време, оти не сакам и не е препорачливо да користам омекнувач.


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
5.7.2011 23:10:54   
parel
Dali nekoj go probal noviot DUEL za bebe? baby sensitive?
Jas peram so persil sensitive i meknuvac ORNEL BABY SOFT ili FELCE AZURA za bebe. I dvata se dobri, a teo bebe kade moze da se najde?

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
5.7.2011 23:15:23   
Annet
jas sega go kupiv Duel Bebe.Ubav e,nezno misrisa i malku staviv ,a ubavo ispra na 40 C,baska i ne e skap;-)

(Одговор на членот parel)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?