|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:05:15   
MamaOhrid
Син ми има пет и пол месеци и досега ниту една облека не му ја имам испеглано, ни пелени, ни триалголници. Пу, пу, да не слушне лошото, по телото не гледам реакција. 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:07:38   
Палешка РР
Јас перам со Бонукс и ставам омекнувач бел Бохор. На рака алиштата и ги перам со Нила балзам.
Кога Миа се исфрли на лицето докторката ме праша дали перам со Ариел, затоа што од тој прашак бебињата така реагирале. Не би препорачала Ариел.
А за пеглање - пеглам буквално се што е нејзино, од сите страни.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:10:18   
lukas
znaci so ariel da ne peram poveke...preporacaj mi nekoj detski...od site ovie drugi prasaci da vi kazam sne sum zadovolna...ni duel ni bonuks ni meriks...kazete mi nekoj so ne e jak i so e nezen...pozdrav...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:16:32   
melody
Ovde koristam Roxy bebeski ima za racno i masinsko perenje i e preubav prasok.Se stava mnogu malce od nego znaci 2kg i go  koristev edno 3 meseci , peram sekoj vtor den ,a kako pere nemam zborovi.Se mislam duri i nasite alista da pocnam da gi peram so istiot.Cenava e na 2 kg 7 liri znaci okolu 110 denari, dzabeuser posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:19:37   
zami
Kaj bebinjata vazno e da ne se menuva premnogu cesto prasakot, kako i bilo koe drugo sredstvo za higiena (mleko sampon i sl).

A peglanjeto e dezinfekcija i voedno kontrola na alistata.
Jas pri peglanje gi zabelezuvam site nedostatoci (iskinato isflekano) a i na dvapati mi se ima sluceno da najdam osa vo alista koi se susele nadvor.



_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:20:14   
mami
Аууу па ти поминуваш дури и поефтино од мене..Тој ние што го користиме, бебешкиот од Амвеј има 2,5 кила, чини некаде околу 1500-1600 ден и трае некои 6-7 месеци..А сите алишта ги перам со него, и наши и негови

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:27:51   
melody
Ovde mami prasacite za perenje i omeknuvacite se mnoguu eftini za razlika od MK,sega vidov vo vtornikot promocija na Persil 7 kg so 1 l omeknuvac 15 liri znaci okolu 450 den, a be dzabe navistina i da ne zboram za kvalitetot sto pati podobar od nasive prasoci

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 15:38:04   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

znaci so ariel da ne peram poveke...preporacaj mi nekoj detski...od site ovie drugi prasaci da vi kazam sne sum zadovolna...ni duel ni bonuks ni meriks...kazete mi nekoj so ne e jak i so e nezen...pozdrav...


зошто да не переш со ариел ако до сега немало реакција? ариел е според мене најдобар прашок user posted image Ariel + Ornel Baby Soft = најубав мирис на свет



(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 16:02:33   
lukas
fala.............

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 18:05:28   
Mila na mama
И јас перам со ариел и многу сум задоволна, а кај Мила нема никаква реакција.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 18:15:25   
lilit
Kога Марко беше мал алиштата му ги перев со TIDE според мене најдобар прашок .Беа бели како снег а тие од понежна ткаенина соНила.Омекнувач не ставав а после ленор со бебето

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 18:18:04   
ananikol
Jas mislam da si nastavam so Arilel koga ke se rodi  user posted image  samo so ke gi ostavam povtorno na uste edna cista voda da pominat.
Taka pravev i so sin mi pred 16 godini,ama ne se sekavam koj prasok togas go koristev.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 18:36:19   
topce
со истиот прашок што ги перам нашите алишта ги перам и алиштата на Анастасија.На почетокот ние користевме плав ленор ама некако попрактично ми беше со еден ленор, а тоа е бебшкиот ленор.Алиштата било наши било на дете ги плакнам два пати и ништо не перам на раце.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.3.2010 18:37:01   
bebeeee
hahah

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 10:23:13   
dragana_vane
Nikogas ne sum mu oblekla alista na bebeto nepeglani, i nikogas nema da mu oblecam, nerazbiram zosto da ne se peglaat alistata. Prv pat slusam vakvo nesto. Nasite gi peglam sekogas a kamoli na bebetouser posted image

(Одговор на членот bebeeee)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 10:49:41   
lukas
jas ete pocnav da ne mu gi peglam iskreno i ete fala mu na gosposd se e vo red...tret den veke....pa ke vidime natamu...ke mu gi peglam samo bodinjata so mu se direktno na koza...pozdrav...

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 19:20:26   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Nikogas ne sum mu oblekla alista na bebeto nepeglani, i nikogas nema da mu oblecam, nerazbiram zosto da ne se peglaat alistata. Prv pat slusam vakvo nesto. Nasite gi peglam sekogas a kamoli na bebetouser posted image

da se cudisuser posted image user posted image user posted image
pa i ja ne i gi peglam alistata na Elena ,osven prviot mesec sto se izbudalivuser posted image pa eve super e
btw i moite ne gi peglam,samo gi istresuvam dobro,pa na zakacalka i top,sem nesto sto morauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 19:29:00   
MamaOhrid
Мислам дека нема потреба од пеглање бидејќи така бебето може да стане уште понежно и да се навикне исклучиво на пеглани алишта, па да покажува некаква реакција на кожата кога ќе облече нешто непеглано. А, нели неможе вечно да се пегла? user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 19:29:45   
Cacko
taka e sestro,ne mozeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 22:08:22   
lukas
taka e.....

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 22:29:54   
Mamicka3
Потпис

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.3.2010 22:33:17   
Cacko
user posted image user posted image user posted image
ne tuku potpisuvaj nego staj slikite

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
21.3.2010 11:54:25   
dragana_vane
Mozebi ke se ufrlam vo temava , no neznam kade da pisam. Koga sme kaj perenjeto, na koja temperatura gi perete alistata na bebusot, onie trenercinja, (sareni alista, ) a na koja tetra pelenite osmickite, (belite)? Navistina nekojpat mislam da ne sum ja utnala rabotata?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
21.3.2010 12:02:49   
Палешка РР
Пелени на 90 С, а сите горни алишта на 40 Ц, всушност на рака ги перам за да не се упропастат.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
21.3.2010 12:28:17   
Mila na mama
Јас пелени не сум перела никогаш, а се останато перев и перам на 60 степени со Ариел и нема утка ниту се собрале ниту се изгубила бојата чисти се нема флеки од храна. Омекнувач не ставам, а на рака ништо не сум испрала освен ако не е посебно назначено на етикетата дека мора на рака. Имама чувство дека рачно испранотот никогаш не ми е доволно чисто или доволно исплакнато од прашок.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?