|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.10.2011 9:40:23   
Ikana
zenski fala vi mnogu!!! mislam deka samo tie tetra pelenite ke gi vrijam...drugo gledam po vasevo iskustvo i deka ne treba mnogu, so toa sto obavezno duplo plavenje i peglanje :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.10.2011 10:43:46   
Beatris
Ma ne gi vrij ni tetrata, dosta I'm e na 40 ili aj 60, osven ako ne propustila pelenata ispod pa da se pokakani. Inace peglanje i super ke si bidat. I plus nema da ja cekas masinata 100 saati da ispere

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.10.2011 10:00:44   
KRISTIJANA*
Mi treba pomos od poiskusnite mamicki , prvite alistencinja sega ke gi kupuvam , na koj nacin da gi peram , dali so poseben prasak i omeksivac ili user posted image

_____________________________

Само една работа е поубава од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка....

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.10.2011 10:38:11   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: KRISTIJANA*

Mi treba pomos od poiskusnite mamicki , prvite alistencinja sega ke gi kupuvam , na koj nacin da gi peram , dali so poseben prasak i omeksivac ili user posted image

kristijana sekoj si ima svoj nacin na rabota jas licno za mene da ti kazam i gi peram uste od prviot den na raka i taka i ke prodolzam a i peram so DUEL BEBE  a omeknuvac ne koristam ne e preporaclivo do 1 god

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
31.10.2011 11:35:07   
kikicka
Се е индувидуално јас перев во машина на 90 степени се и тетра и боди и шпикозни,прашок мислам дека го користев дуел или јоргован или дуел бебе,исто има и дуел бебе омекнувач,али јас го купував на чико омекнувачот специјален за бебе

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 9:40:52   
Andriance
ja vekje imam napisano deka peram se na 90 stepeni..znachi se...duel baby zasto e 0+ i lenor bel...stavam po malku od dvete..ne kako koga peram moi alista i obavezno na duplo plavenje...tolku...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 10:00:40   
lilicka
И јас и ги перам алиштенцата со Дуел бејби и многу ми се допаѓа+омекнувач Дуел белиот супер се алиштенцата мекички

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 10:09:05   
bombica
Peram se vo masina na 30 stepeni so bonuks i ornel bebeski i posle toa peglam se.Na raka peram nesto sto e novo vo boja za da vidam dali ke pusti

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 12:23:55   
kikicka
ех да и дупло плавење го заборавив,али тоа се до 6 месеци .после не ги плавев дупло,и од 9 месеци и ги перам заедно со нашите.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 12:33:37   
@Mila@
alishtencata na bebushot treba da gi isperam sto preporacuvate,beli vrienje na 90 stepeni tie vo boja na poniska temperatura ,dali da koristam omeknuvac a za prashok zemav persil sensitive so bebence na ambalazata.Normalno se da se ispegla za bebeto.
I imam ushte edna dilema dali se perete na raka mene site alishta sto gi imam za bebeto a bajagi iznakupuvav da gi stavam vo mashina ke mi bide poluprazna koga ke treba beli da peram ke treba prazna da ja pushtam na nekolku dena.kikiki

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
1.11.2011 15:19:09   
kikicka
Вака јас перев кога ќе се насобереа алишта повеќе не уклучував за 5.6 работи,ако и со куп алиштенца ти е празна мајка ми ми велеше бутни една бањарка и готово полна машина.и пери инаку јас сите сите ги перев на 90 и во боја и бели.Па квалитетните се покажаа кои се user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
10.12.2011 18:16:02   
Julence
Zdravo na site me zainteresira forumot, pa da pisam i jas user posted image Od hemiska gledna tocka ne bi trebalo da se javat iritacii na detskata koza od raznite detergenti bez razlika dali se slini ili slabi kako Bonuks ili Ariel se zavisi od samite detski alista deka na denesno vreme pisuvaat deka se 100% pamuk a nema vreska sekako deka se sintetika a sekoja sintetika razlicno reagira na prasocite i na temperaturata na perenje. Se sto pisuva deka se pere na 30 stepeni a pisuva 100% pamuk veruvajte sintetika e. A za omeksivacite se samo zamastivaci oni imaat funkcija da go namalat statickiot elektricitet, a za aromite so gi dodataat moze imaat tie nekakva iritiracka dejnost, stavete oneksivac ama vo mal procent samo da omeknat alistata a ne da mirisaat. Se nadevam nekako pomognav pozdrav do site

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
10.12.2011 20:35:39   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julence

stavete oneksivac ama vo mal procent samo da omeknat alistata a ne da mirisaat. Se nadevam nekako pomognav pozdrav do site


i mene taka mi kazaa od remedika..ako stavam omeknuvac neka bide toa malku kolku za mekost...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Julence)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.1.2012 16:09:50   
fetusce
Jas gi isprav so Duel beby sensitive mnogu se meki i ubavo mirisaat, Od tolku perenje na alistata sto moite iznakupile od jorgancinja pernicinja i obleka sega masinata mi se rasipa , pa ke treba nova da kupime, do togas na raka. 

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.1.2012 18:34:59   
bocence
do 40 dena gi perev na raka so tecen detergent"NILA"asega so nasite so DUEL DAN I Noc omeknuvac od raganje koristev nemase reakcii LENOR summer

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 8:51:32   
vezilka RR
Во моментов перам со MERIX (машината пере де user posted image ) и ставам омекшивач Chicco. Досега не сме имале никаква реакција од било кој прашак, а ги сменив неколку откако се роди Никола, ама вчера слушнав реклама за Duel baby senzitive па се прашував дали некоја го користи, арен ли е? user posted image Дал да го мењам мојов?user posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 9:06:21   
Felly RR
Јас користам Дуел, ама не тој бебешкиот, а везилка, мислам дека и од мерикс има еден бебешки, ако не сакаш да го менуваш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 11:23:20   
Kori
Jas koga bese mala do godinka i perev so persil sensitive i sekogas i stavav chicco omeknuvac i toa e super kombinacija, i ubavo se perea alistata i ekstra bebeski mirisaa, a deca sto se osetlivi treba da se probaat poveke prasoci za da najdete koj im odgovara. Mene ne mi bese osetlivo bebenceto pa nemorase da eksperimentiram. A vnuk mi od sestra mi se isfrlase od prasocive i edna pedijatarka od Remedika ni preporaca dve plaknenja so tecen prasok, probuvajte so mali kutii duri ne go najdete vistinskiot inace-bankrot hahahahauser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 12:05:15   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас користам Дуел, ама не тој бебешкиот, а везилка, мислам дека и од мерикс има еден бебешки, ако не сакаш да го менуваш.


Стварно? Ете колку сум за никаде, јас ако не видам на реклама или ако не ми каже некој, кога идам у продавница го грабам тој што го знам и не разгледувам многу, многу. Епа тогаш сигурно следниот пат ќе го побарам. Благодариме user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 12:13:03   
dostickage
vezle imas Merix so merima decji sapun.toj e bebeski i sum go koristela.super e prasakot.

i jas sum fan na Merix voopsto,gi menuvam kristalna belina i toj so decji sapun.i dvata se super

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.1.2012 12:18:11   
vezilka RR
Ма готово, наредена е работата..го зимам user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
20.1.2012 12:42:02   
janevab
I jas mislam deka Merix so merima detsko sapunce e ubav samo neznam dali go ima kako tecen detergent a inace mi go imaat pofaleno i Merix so bademovo mleko tecen detergent i jas seuste se mislam user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
20.1.2012 12:48:46   
dostickage
Merix so Merima decji sapun nema kako tecen detergent samo obicen.
Kupi si u mala kutija da probas kako ke ti bide.
So bademovo mleko imas i tecen.

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
20.1.2012 13:01:15   
janevab
Fala ti dostickage imam uste nekoj mesec da odlucam ama vo sekoj slucaj mislam dekaa ke bide eden od nivuser posted image pozdravcee

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.2.2012 11:16:18   
Luci
Јас му ги перам најчесто со Ариел, понекогаш со Нила за шарени алишта течниот детергент

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?