|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.2.2012 13:50:05   
mamicka77
jas koristam duel bebe i sum prezadovolna em gi pere ubavo em ne se e isfrlila alergija  a omeknuvac ne stavam

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.2.2012 16:46:36   
Natuska85
Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.2.2012 18:30:33   
jana81
duel obicen prasok vo kombinacija s Duel Baby Care omeknuvac, od prviot den i fala bogu nema reakcija a i zadovolna sum

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.2.2012 19:16:19   
Bethany
Од првиот ден со Ариел и омекнувач Орнел белиот. Неколку пати на почетокот плавев два пати, сега не.

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.2.2012 10:25:00   
Emanuelapp
Бонукс од старт и Семана омекнувач розев. Алиштата не бебето ги перам со нив од кога се роди и немал никаква реакција и не перам со некоја посебна програма.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.2.2012 10:32:15   
Bububebe
Јас користам Duel Baby Sensitive, а омекнувач Duel Soft Lilac .Омекнувачот ми е многу убав,убаво мириса

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.2.2012 10:37:20   
Beatris
Јас сум сменила 100 прашаци од кога е родена, и Ариел, Персил сенситив течен, обичен, Бонукс што не... И со сите малтене исто, разлика мирис! Реакција кај user posted image  - никаква

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.2.2012 12:51:15   
Ikana
JAs od maka ja preshaltav od bonux na duel samo za edno perenje i nisto ne i se sluci srekja!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.10.2012 22:49:42   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).

Натушка каква е таа бебешка програма?
Јас денес си се вратив на Ариел, прв пат му перам на user posted image Се надевам ќе нема никаква реакција на Д. Ќе видам од утре натаму.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 0:21:44   
Natuska85
Од машината си е бебешката програма,има user posted image нацртано во делот каде треба да се уклучи user posted image . Мислам дека разликата е само во дуплото плавењето ништо друго.Сега веќе не перам на таа програма,пошто немам потреба од дупло плавење, а подолго време трае и повеќе енергија троши.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 11:45:24   
Cipi Ripi
Аха, ок. И јас ги плавам 2 пати, така што исто ќе му дојде.
А со Ариел переш сега?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 15:25:55   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).

исто и јас ги уклучувам на опција baby care,и+плавење уште еднаш.а перам со ариел и користам омекнувач Ленор(розов)

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 18:23:00   
Bilence2
Jas go probav toj na DM za.bebinja, bez miris i bez boi e i super e da vi kazam. Pere ubavo flekite od alishtencata gi vadi i belite se vistina beli. Prethodno koristev persil sensitive i toj bese isto tolku dobar. Po malku stavam od omeknuvacot na chicco i sekogas ja pustam masinata na 60 stepeni so dopolnitelno plavenje. Sega bidejki i onaka e vrnezlivo ke pocnam da gi susham vo mashina, pa taka dopoonitelno ke bidat i sterilizirani, pa nema da moram se da peglamuser posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 19:20:23   
Malecka23
i ajs go koristev prasakot za DM za oblekata sto ja kupiv pred da se porodam.Sega koristam persil i omeknuvac felice.MAsinata ja pustam na 40stepeni na bebeski program a posle oblekata direkt u masina za susenja isto na bebeski na kraj ubavo omeknati isprani i ispeglani alistenca i mama odmornauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 22:03:23   
AnnaMolly RR
Користев Персил сензитив течен, ама последнива година цело време менувам. И ништо не му било. А не ни плавам двапати, никогаш тоа не сум го правела.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 22:08:20   
Kockicka
Ne plavam 2 pati od sekogas koristam prasok i omeknuvac kako za nas takov i za user posted image najcesto bonux i eve 10 polni meseci nisto ne ni se slucilo

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 22:08:36   
Cipi Ripi
Анамоли, и од Ариел ништо не му беше?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 22:15:25   
kikicka
Kaj mene od Arielot se nafrli, deka pojak e.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
16.10.2012 22:21:29   
Cipi Ripi
Ехх, се надевам нема да се нафрли. Јас прв пат му исправ вчера со Ариел ама сеуште ништо му немам облечено од тие перените пошто немав време да ги испеглам, го пазам цел ден над него сум пошто вакцина премавме денес.
Инаку до сега не сме имале никаква реакција, ама јас обавезно пеглам се што е на Д. Вечерва ќе ги испеглам перениве, па ќе ве известам утре ако има нешто. тенк ју ол!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
17.10.2012 15:36:00   
moni teo
перам посебно да но ни пеглам ни внимавам на прашокот ни на омекнувачот само првата недела пеглав потоа не и ништо му нема излезено а имаме  9месеци

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
18.10.2012 23:04:49   
Cipi Ripi
Сега за сега, никаква реакција од Ариел.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
19.10.2012 12:04:38   
majka na eva
и јас со ариел перам па нема никаква реакција,а мислам без разлика штое по јак прашокот кога се пеглаат алиштата наuser posted image ништо не му е.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.9.2013 15:38:31   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Да добро ме потесети ми рече течен детергент ама немам искуство ,предлог за кој детергент???
Ми спомна за Нила и незнам кој друг изумив.

Јас еднаш купив Мери мерино и многу ме бендиса. Сега планирам пак да купам и веќе со тоа да и ги перам нејзините алишта. Почнавме да купуваме потемни бои алишта за есенва и гледам избледува бојата од прашокот. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.9.2013 19:43:42   
Bethany
Никогаш до сега немам перено со течен детерџент, баш ми дадовте идеа да купам и пробам, за потемни бои алишта. Баш ќе земам. Благодарам. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
12.9.2013 22:21:31   
Snowhite RR
Јас за темни алишта секогаш користам течен детергент и за нашите значи, зашто со прашакот ми обелуваа и почнав со течен и ништо од тогаш не ми обелило. Купувам течен за црни алишта, не сум врзана стриктно за некоја марка, секогаш различен купувам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?