|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
[Анкета]

Колку старо дете би сакале да посвоите?


Помало од 6 месеци
  62% (17)
До две години
  14% (4)
до 5 години
  14% (4)
до 10 години
  3% (1)
до 14 години
  0% (0)
до 18 години
  3% (1)


Вкупно гласови: 27


(Последен глас : 8.3.2013 17:13:42)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку старо дете би сакале да посвоите?
29.8.2010 16:55:06   
agnes77
 Ако одлучите да посвоите дете, колико старо дете би сакале де посвоите?   

< Поракaта ја уредил Палешка -- 29.8.2010 18:00:24 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
29.8.2010 19:42:20   
mama26
do 5 godini.od pricina sakam da me znae kako negova majka,a ne zena sto go odgleduva.moze zvuci sebicno ama toa e vistinata.znaci da se sakame isto kako da sum go rodila.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
29.8.2010 22:47:39   
amelbebe
koga bi posvoila dete bi bilo pomalo od 6 m  bidejki obozavam bebinja,srcinja seuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 7:08:01   
agnes77
mama26 i amelbebe, благодарам за одговореuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 10:35:30   
anedespo
Па меѓу 2 години и 5 години. веќе се самостојни и полесни за чување, а секако ќе те запаметат како родител, зашто уште се мали.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 17:58:05   
sinolicka
koga bi mozela da biram uste odmomentot koga ke se rodi da ne ispustam ni edna sekunda od negoviot razvoj,i bi mu ja pruzila istata ljubov i vnimanie kako na moeto dete

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 21:13:51   
Bogdancanka
кога би посвоила дете би сакала да биде помало од 6 месеци...заради тоа што би сакала секој момент на растење, развивање,првите движења,првиот збор се да доживеам заедно со негоuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 21:26:58   
betpet
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

кога би посвоила дете би сакала да биде помало од 6 месеци...заради тоа што би сакала секој момент на растење, развивање,првите движења,првиот збор се да доживеам заедно со негоuser posted image


Се согласувам со горе наведеното.
И јас и мм бевме подготвени доколку не се израдувавме со нашето сонценце Теодора и овој пат, тоа да го сториме на начин што ќе си посвоиме некое мало детенце и да го усреќиме, пружајќи му топлина, љубов и мир со нас.Мислам дека обострано го сакавме тоа, но за возраста во која да биде тоа мало детенце воопшто не сме разговарале. Но и за овој вреден чин никогаш не е доцна.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 23:09:33   
lukas
bi posvoila od 6 meseci i pomalo sakam ona sto ke bide moe da si go gledam na moj nacin i da znam deka nema da mi e nezz kako da se izrazam maceno ne e vistinkiot zbor nezz sakam da kazam sakam da si go zagledam na moj nacin i sakam da se povrzeme uste od malo,a 2 godisna vozrast veke raspoznavaat..pozz nezz ova e moe mislenje.koga bi posvojuvala bi posvoila pomalo od 6 meseci..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 23:13:49   
Viktori
мене не би ми сметало и поголемко да е. Гласав до5.
Нема да си имаме проблеми понатака со лаги и вистини. А и комшии и злобни луѓе. А ќе биде големко доволно за да знае дека не сум Мама што го оставила, туку Мама што го земала откако го оставиле.

П.С + и нема пари за пелени да трошам user posted image user posted image user posted image (се зезам за ова)


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
30.8.2010 23:27:40   
lukas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
3.9.2010 11:12:03   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

П.С + и нема пари за пелени да трошам user posted image user posted image user posted image (се зезам за ова)user posted image user posted image user posted image

мени ми је тешко одговарат на прашанје, пошто прује неколико година и јас сам мислила, да желим мало дете, кад смо писали баранје за посвојуванје написали смо до 3 години, сега знаем дека нема границе ... чекамо дјевојчице и нема везе колико година имају, у срцу су наше засекогаш

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
24.11.2010 10:51:44   
misticia
гласав до 18 години - затоа што кога би одела на чекор да згрижам дете без родители, не би го направила тоа за себе туку веројатно за детето

можеби да немав свои деца поинаку ќе размислував и веројатно ќе сакав на детето кое ќе го земеме да му бидеме родители од почеток па до крај на детството

а воопшто не би посвојувала затоа што има кој да посвојува

не би „крадела“ од некој што не може да има свое дете и сака да посвои - но никогаш не вели никогаш - ако дојдам до таква ситуација во животот годините нема да ми бидат важни

< Поракaта ја уредил misticia -- 24.11.2010 10:52:35 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
1.12.2012 9:52:19   
zzaa
koga bi posvoila dete bi sakala toa da e bebence od nekolku meseci user posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
1.12.2012 13:41:54   
Melanija RR
Од сегашна гледна точка без дете би посвоила до 6 месеци.Како што пиша Богданчанка РР сакам да гледам и уживам како ќе расте.
А кога би посвоила а да имам свое би било од 2 до 5 години кога се учат животните навики.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку старо дете би сакале да посвоите?
1.12.2012 15:56:22   
Mihaela 2010
Poznavajki kolku dolgo se ceka za da posvois dete,ima luge po 10 god cekaat,taka da treba i na godinite da se misli...da sum na ovaa vozrast sto sum,bi sakala dete od edna godinka...no ako vekje stanuva zbor za luge od 40 god bogami 4-5 god bi bilo idealno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

IMINJA
Evgenija D

KOI SE POUBAVI IMINJA

VESNA (90%)

MENDE (10%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!