|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации за остварување на правото за И...
7.8.2015 12:07:18   
LoveableMe RR
Јас денес поднесов документи за ИВФ до ФЗО, па за неколку недели ќе чекам да ме известат за ваучер, па од есен ќе видиме што ќе правиме, дали прво на природен па потоа за некој месец ИВФ, или директно ИВФ ќе видиме зависи од консултациите што ќе ги направиме.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Информации за остварување на правото за И...
7.8.2015 12:36:05   
bibi ribi
Со среќа LoveableMe user posted image
Имате одлучено кај кој доктор?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Информации за остварување на правото за И...
7.8.2015 12:39:27   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi ribi

Со среќа LoveableMe user posted image Имате одлучено кај кој доктор?


Се мислиме меѓу Њуборнклиник (заради новите методи кои ги нема во РМ на друго место) и д-р Петановски, Ремeдика каде што бевме претходно. Ќе видиме...


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 7.8.2015 12:44:33 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Информации за остварување на правото за И...
7.8.2015 14:03:16   
Hopeful RR
Ајде со среќа, што поскоро да стигне ваучерот! user posted image


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Информации за остварување на правото за И...
7.8.2015 18:18:12   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Јас денес поднесов документи за ИВФ до ФЗО, па за неколку недели ќе чекам да ме известат за ваучер, па од есен ќе видиме што ќе правиме, дали прво на природен па потоа за некој месец ИВФ, или директно ИВФ ќе видиме зависи од консултациите што ќе ги направиме.


so sreka Loveableme

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.8.2015 10:59:46   
Kvisko
Loveable со среќа. Се ближи времето за славење.
За Newborn убаво провери ги зашто некако статистиките за успешност ми се прилично чудни. На едно место пријавуваат стапка од 90% успешност што е невозможно. Каде и да решиш имаш огромнна поддршка од мене.

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.8.2015 13:50:52   
kapina
Tocno li e ova za new born oti ako ne uspee invitroto ne ti naplakaat nisto samo ako uspee pred nekojden edna prijatelka mi go kaza toa i posle vidov i na nivnata strana ne prasuvam za mene jas imam pravo na uste eden vaucer ke go iskoristam samo uste imunoloskite treba da gi napravam inace ivf ke go pravam pak kaj dr lazarevski nekako ne mi se menuva doktorot ako dotogas ne se sluce nekoe cudo posto pijam veke aspirin b kompleks vit d folna kis od 5mg i metformin 500 ovaa terapija ne ja primav pred invitrata i plus bromergon i eutirox sto redovno gi pijam i pred invitrata loveableme srecno na 29 sept imam zakazano na endokrinologija togas ke odam i na imunologija

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.8.2015 17:32:47   
SOLE
LoveableMe, со срека user posted image ајде што побрзо позитивен одговор

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.8.2015 19:21:09   
Pinky30
LoveableMe
so SREKJAAAAA sto poskoro dobivanje na vaucerot i pocnuvanje so terapija i naskoro da se raduvame tuka site zaedno user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.8.2015 19:25:42   
Pinky30
Jas ke pustam dokumenti na 21 avgust pa se nadevam deka za 3 nedeli ke go dobijam i zdravje septemvri posle toj ciklus bidejki pijam kontraceptivi ovie 3 meseci i cim dobijam ciklus ke brojam 21 den no pred 21-ot den treba da zakazeme kaj Petanovski i da pocneme so terapijam zdravje tamu oktomvri ke bide...samo prvo vaucerot da go dobieme...Kazete mi treba li da podnesam otpusno pismo od prethodnoto ivf?

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 10:37:30   
mimidjon
Девојки ве молам за помош од Фондот ме известија дека ми бараат дополнителни документи Да се достават потврди од подрачната служба и изјава за обиди .Така имаат напишано а што е ова кој да го разбере ???

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 11:03:40   
Hopeful RR
mimi, за жал, не знам за што се работи и најдобро да се јавиш и да прашаш. Телефоните ги има на сајтот, а и наназад во дискусиите овде. Се надевам не е нешто комплицирано и дека наскоро
ќе ти одобрат!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 11:32:28   
mimidjon
И се јавив но и таа докторката незнаеше што точно бараат user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 11:39:06   
Hopeful RR
Ц ц ц... пробај на другите броеви, стварно не знам како може вака...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 11:46:57   
mimidjon
Таа Изјава што ја бараат сигурно е тој образец 4 (И-IIC) о тој мислам и го доставував а таа потврда се вадело од фондот за здравство кај црвен крст (и тоа не ми е јасно каде е)user posted image А зошто би ми барале потврда кога они се фонд за здравство заредм немат увид во систем дека јас немам користено досега ваучер за инвитро .Лелеее закон е државата наша.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 12:52:38   
LoveableMe RR
Mimidjon, дaли ги дoстaви четирите oбрaзци нa Фзo зaеднo сo другaтa дoкументaцијa? Едниoт oд нив гинекoлoгoт ти гo пoтпишувa и гo пријaвувa електрoнски, a другите ти и сoпругoт. Види дa не зaлутaле тие oбрaзци, oди вo пoдрaчнaтa кaде ги пoднесе дa видиш штo стaнaлo? Пa пишиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 13:18:28   
Hopeful RR
mimidjon, тие канцеларии им се во центар. Го поминуваш Зелен пазар, на раскрсницата кон Дос/Кисела Вода вртиш лево (кон Олимписки базен) и одма првата уличка десно е Фзо. Не знам дали добро ти објаснив, инаку лесно се наоѓа.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.8.2015 13:43:45   
mimidjon
Ке се снајдам здравје од понеделник или вторник ке одам со една пријателка од Скопје ке ме оправе user posted image Не сум сигурна за таа изјавата дали сум ја ставила докторката тогаш ги разгледа документите и ништо не ми рече дека фали.Фала ви многу ке ви пишам што ке направам другата недела.Убав викенд да си имате ситеее :*

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.8.2015 16:56:48   
mimidjon
Девојки ги дадов и тие два документи што ми ги бараа од фондот,прво бев кај црвен крст горе доле ,шалтер,канцеларија знаете како оди тоа па срека се погоди една од мајка родена и ме оправи.Не сум требала од тој фонд кај мајка тереза да ги поднесувам док.туку кај црвен крст во тој.Азошто тогаш ми ги примија док.таму незнам.Ако не примаат док.требало да ме вратат.Комисијата не беше таму за да се видам со некој од нив,сите биле на терен.Сега се мислам што ке биде со моите док.ке ги спојат ли ,ке го гледааат ли предметот ке видиме од утреке барам некој на телефон user posted image ке досадувам шо да праам од 26 ти почнувам со инекциите здравје треба да го имам ваучерот.

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.8.2015 21:45:49   
SOLE
mimidjon, ајде не се секирај сега ке се среди и наскоро ке го добиеш ваучерот.штом друго не фали добро е. Пофали ни се кога ке го земеш. А каде ке го правиш инвитрото, кај кој доктор, и прво ли ке ти биде?

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.8.2015 23:09:25   
mimidjon
Sole,oбaвезнo ке се пoфaлaм,првo ми е ,имaм 28 гoд,сo дијагнозa aзoспермијa,дoктoр Миткo Ивановски Систинa

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Информации за остварување на правото за И...
19.8.2015 12:00:30   
evoksi
Еве и јас тука да се пожалам: Откако ми ги вратија документите во јули, ги доставив двата документи што им фалеле уште на 5 август и еве денес пак се јавив (одвај добив) ми рекоа дека уште не ми се разгледани, да се јавам околу 1ви.

Има ли некаде на друго место кај што може да се јавиме да се праша што е работава, какви се вашите искуства?

До денес го допивам микрогинонот, се надевав дека ќе имам веќе ваучер ама ништо user posted image

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Информации за остварување на правото за И...
19.8.2015 14:24:02   
mimidjon
evoksi,за жал таква е ситуацијата .И јас сум во иста ситуација.Сејавив да прасам за дополнувањето дали го разгледале а дополнувањето како и погоре што имам пишувано беше изјавата никакви испитувања што би ми промениле нешто за терапијата .И јас исто пијам микрогинон и на 26 ти сум на преглед и ке му објаснам што и како е работата па ке видам што ке ми каже за понатаму.Јас незнаев дека комисијата прави групен одмор,никаде во ниедна иституција освен во произвотство нема вакво нешто .АЛООО Фонд за здравство групно на одмор па и јас работам во државна фирма и не трпи работата ако еден оди на одмор еден мора да остане да работи.Немам зборови ....Ти најдобро консултирај се со докторот и види он што ке ти каже.

(Одговор на членот evoksi)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Информации за остварување на правото за И...
19.8.2015 19:20:23   
kapina
Ama i vie ste mi cudni realno cekaj dobij si vaucer pa posle pocni so terapija sega jas i dvata pati ne pocnuvav so terapija pred da dobijam vaucer moze ke pobaraat uste nesto plus od fondot

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Информации за остварување на правото за И...
20.8.2015 10:40:23   
evoksi
mimidjon, тебе ти рекоа дека се на групен одмор?
Мене не ми рекоа така, претходната недела ми рекоа не сте влезени во групата за на 18, ќе видиме за после 24, а вчера ми рекоа не сте влезени за во следната група, ќе видиме за на 1ви. Јас пробав да објаснам дека еднаш веќе се разгледувани документите, дека само се доставени двата документи што ги бараа (доставени се под исти архивски број од јуни), ама теткицава ми рече дека немало врска тоа, пак се разгледувале сите заедно.

А за документи што враќаат мислам дека баш е тоа секој со својата среќа. Јас втор пат поднесувам и ми ги вратија заради тоа што не ставив 4Д и ПАП тестот не ми беше оригинал. А напишав на него дека оригиналот е кај нив поднесен првиот пат.
После мене едно девојче напиша дека исто не поднела 4Д втор пат па и одобриле. Значи тоа за жал е како се расположени во моментот

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?