|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 11:00:56   
miana
Браво, честитки...... Ке си имате убава дружба, ке оживеат старите теми user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Честитки до сите нови трудници ...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 12:13:59   
vezilka RR
Женскииииии, честито и со лесно да си бременувате и раѓате!!!!

Михаела, нејќела сама да бременува, хихи па ја фрлила мајата на друшките ррајки. Ако, само фрлај ти и понатаму.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 12:21:10   
Melanija RR
Mila mamicka имај лесна бременостuser posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 16:53:34   
blond
Еве ме и мене, 8+1 бремена, со потврдена срцева акција. Втор обид за второ user posted image , се надевам овој пат успешно до крај :)
Честитки до новите мешковци.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 19:33:29   
Mihaela 2010
Blond cestitki i so lesno, e ova be devojki mi se svigjauser posted image ..mislam deka temava zadnjive nekolku meseci e naj aktivnauser posted image
Blond samo pozitivni misli bez sekiracii..ti posakuvam se najdobro..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 19:38:54   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Еве ме и мене, 8+1 бремена, со потврдена срцева акција. Втор обид за второ user posted image , се надевам овој пат успешно до крај :)
Честитки до новите мешковци.

user posted image user posted image user posted image
Честитки ОГРОМНИ!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 21:44:57   
Melanija RR
Ова е година на втори бремености и user posted image user posted image blonduser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Бремена сум!!!
15.10.2014 12:04:59   
sandriana RR
Најмногу се радувам кога ќе ја видам темава на врв од листата дискусии user posted image .
Честитки блонд, со лесно да си ги истераш месеците до гушкање на бебето user posted image .
И секој ден да читаме овде по една нова РРајка исчекувалка со насловнава реченица, се согласуваме, нели ? user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Бремена сум!!!
15.10.2014 12:15:34   
Felly RR
Честитки Блонд и од мене!!! Ти посакувам user posted image лесни и безгрижни месеци!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Бремена сум!!!
15.10.2014 22:52:50   
Snowhite RR
Me nema nekolku dena i op nova trudnica. Blond cestitki i so lesno neka ti e, so zivot da euser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Бремена сум!!!
16.10.2014 7:56:29   
Mila mamicka
Блонд, честитки и од мене. Се множи друштвото на врсничиња помеѓу рр-чињата. Баш ми е мило.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Бремена сум!!!
16.10.2014 10:44:18   
miana
Мореее да бегам јас од мажми периодов не е лошо, како пошло, се се фаќа user posted image
Браво бе Р-рајки, само напред, ајде чекаме уште трудници да се јават !! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Бремена сум!!!
30.10.2014 14:23:53   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Defne90 ,МММ27, princessa, anaana, moni teo , Goddess*, Annet , rina13, mosa .Gardenia , mama_06


Женски фала што ме мислите,Гардениа е тука ве чита постојано,само не сум активна на пишувањеuser posted image ,иии трудно сум 32 недела,па кога ќе имам време повеќе ќе ви пишам во соодветните теми user posted image .Поздрав до ситеuser posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Gardenia аааааааааааааа ама ќе те утепам user posted image леле многууу се израдував ,те очекувам да пишеш за месец и нешто user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Гарденија мааааааа! Ќе те тепам! Почесто да не дружиш и нека расте меше! user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Бремена сум!!!
30.10.2014 14:42:57   
LoveableMe RR
Jeeeeeeeeeeeeeeeee, убава вест, уживкај и за некое време пиши ни!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Бремена сум!!!
30.10.2014 15:06:56   
Mihaela 2010
Gardenia mnogu ubava vest,trebase porano da ja spodelis so nas...epten mi e milouser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Бремена сум!!!
30.10.2014 21:11:39   
Bethany
Гарденија, прекрасни вести!!!
Да си имаш лесна бременост до самиот крај и здраво живо бебенце. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Бремена сум!!!
31.10.2014 9:45:12   
Felly RR
Гардениа, миличкаааааа, прекрасни вести, ептеееееееен се израдував. user posted image user posted image user posted image Те очекуваме за брзо да ни пишеш и за малото рингерајче, заедно да се радуваме!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Бремена сум!!!
2.11.2014 22:31:53   
Defne90 RR
Мила мамичка,Гардениа и Блонд честитки и имајте си убава и лесна бременост женски.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 16:26:00   
Felly RR
Рингерајки мои мили, морам со вас да ја споделам најубавата вест. И тоа баш во месецот кога воопшто не се ни надевав. Бремена сум 7 недела, а денес го слушнавме и срценцето. user posted image
Не можев ни да посакам новата година да ми почне поубаво. Посакувам оваа година да биде плодна година на РР, и сите што посакуваат да си се израдуваат со user posted image user posted image и РР да ни биде повесела со уште многу бебиња. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 16:35:57   
kapina
Felly cestitki

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 16:48:23   
Hopeful RR
Felly RR, честитки!!!!! user posted image user posted image user posted image

Имај убава и лесна бременост, и здраво и живо бепче! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 17:18:56   
lukajana RR
Честитки и од мене,прекрасна вест.Кога ја видов активна темата помислив на тебе или на капина,сепак сум погодила

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 17:33:23   
Bethany
Wow, super Feli user posted image
Cestitki najgolemi! Navistina ubavi vesti! user posted image
Da si imas lesna i najubava bremenost user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 17:33:35   
sandriana RR
Се во свое време user posted image Честитки Фели, со лесно да ја минеш бременоста, а на крајот на летото да си гушкаш најубаво мало човече user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Бремена сум!!!
16.1.2015 17:36:16   
Ilina87
Честитки Felly, имај убава и лесна бременост!!! user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?