|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
23.4.2014 19:28:52   
kapina
Cestitki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Бремена сум!!!
24.4.2014 9:37:55   
vezilka RR
Ајде честитки и со лесно.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 15:53:37   
Mihaela 2010
Mislam redno bese da pisam na temavauser posted image zenski bremena sum 7 nedela pa moram da ve izvestam.Daj boze da e se vo red i so lesno neka mi e i so gospod napred samo.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.9.2014 16:20:13 >


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 16:13:15   
Bethany
Ехееј од мене честитки и тука. Се ќе биде во ред и ќе си ја тераш бременоста најлесно на свет - знам user posted image user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 16:19:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Mislam redno bese da pisam na temavauser posted image zenski bremena sum 7 nedela pa moram da ve izvestam.Daj boze da e se vo red i so lesno neka mi e i so gospod napred samo.


Честитки Михаела, ова второ така? Се најубаво имај лесна бременостuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 17:05:28   
Felly RR
Михаелаааа, прекрасни вести!!! user posted image user posted image user posted image Честитки и од мене, ептен се израдував, со лесно!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 17:54:45   
sandriana RR
Навистина прекрасна вест - честитки од се срце Михаела2010 user posted image user posted image user posted image
Со лесно и без мака да си ја истераш бременоста, и прекрасно бебче да и подариш на Михаела. Леле, колку ме израдува бре user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 20:12:47   
Defne90 RR
Честитки од срце Михаела за бременоста со убаво и со лесно да си ја истераш и само убавини и среќа понатака.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 20:37:09   
Snowhite RR
Ееее Михаела супер вест, баш ме израдува, честитки и со лесно и се ќе биде во ред само позитивни мисли user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Бремена сум!!!
1.9.2014 21:45:56   
Melanija RR
Mihaela 2010 user posted image со лесно да биде user posted image продолжува мајата за второ дете user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Бремена сум!!!
2.9.2014 9:15:03   
sanjaaaa!
Честитки Mihaela2010, со лесно и се најубаво!!! Уживај максимално во бременоста, најубавиот дел од животот на една жена!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Бремена сум!!!
2.9.2014 9:25:56   
mommy_angels RR
Prekrasni vesti !!!! Mihaela cestitki user posted image user posted image user posted image ,da si imash lesna i ubava bremenost

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Бремена сум!!!
2.9.2014 9:47:23   
Lacrymosa
Честитки user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Бремена сум!!!
2.9.2014 10:07:39   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Mislam redno bese da pisam na temavauser posted image zenski bremena sum 7 nedela pa moram da ve izvestam.Daj boze da e se vo red i so lesno neka mi e i so gospod napred samo.



ЧЕСТИТАМ!!!!! Браво, епетен се израдував..Имај убава и лесна бременост и живо и здраво бебенце што ке ве направи срекни сите user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Бремена сум!!!
2.9.2014 11:04:48   
AnnaMolly RR
Честитки од сесрце, Михаела! Знам дека ќе си имаш најубава и школска бременост, па до година ќе јадеме мекици на Рингераја :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:18:33   
Bethany
Женски, тестот покажа user posted image Морав со вас да ја споделам веста.

Уште пред да го направам тестот знаев дека сум бремена, мада е ова тотално неочекивано.
Толку бевме зафатени месецов, со мм едвај се гледавме, не се сеќавам ни кога го направивме, всушност не ни работивме на бебе, онака опуштени си бевме user posted image

Во секој случај добредојдено е, возбудени сме! Уште сега некој доктор да најдам, ајде ќе прашувам во соодветна тема user posted image



< Поракaта ја уредил Bethany -- 8.10.2014 13:19:25 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:28:26   
bucko mal
Bethany, kakvo prijatno inenaduvanje.user posted image

Cestitki, imajsi najubava I najlesna bremenost, da se izraduvate so zdravo I zivo bebenceuser posted image
Kolku ubavo, epten me izraduva da znaesh user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Женски, тестот покажа user posted image Морав со вас да ја споделам веста.

Уште пред да го направам тестот знаев дека сум бремена, мада е ова тотално неочекивано.
Толку бевме зафатени месецов, со мм едвај се гледавме, не се сеќавам ни кога го направивме, всушност не ни работивме на бебе, онака опуштени си бевме user posted image

Во секој случај добредојдено е, возбудени сме! Уште сега некој доктор да најдам, ајде ќе прашувам во соодветна тема user posted image





< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 8.10.2014 13:29:03 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:36:03   
AnnaMolly RR
Лелееее Бетани колку се израдував!!! user posted image user posted image user posted image

со лесно да поминеш!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:41:39   
Melanija RR
Bethany user posted image да имаш лесна и убава бременост ,многу убава вестuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:53:02   
sanjaaaa!
Честики Бетани, имај лесна и убава бременост! Честитки! Влечи ги за нос сите што бременоста со нетрпение ја очекуваат!user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 13:57:22   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Женски, тестот покажа user posted image Морав со вас да ја споделам веста.

Уште пред да го направам тестот знаев дека сум бремена, мада е ова тотално неочекивано.
Толку бевме зафатени месецов, со мм едвај се гледавме, не се сеќавам ни кога го направивме, всушност не ни работивме на бебе, онака опуштени си бевме user posted image

Во секој случај добредојдено е, возбудени сме! Уште сега некој доктор да најдам, ајде ќе прашувам во соодветна тема user posted image


EEe mozam da kazam deka ova e vest na denot
Bethany srcka od se srce ti posakuvam lesna bremenost kako pesna..dobredojde vo klubot user posted image
Epten me izraduva


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 14:42:01   
nataly86
Честиткиuser posted image user posted image

Баш се радувам на вакви неочекувани бебиња

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 14:47:05   
Hopeful RR
Јухууу, честитки Bethany! user posted image user posted image user posted image

Посебно па што е неочекувано! user posted image Ти посакувам лесна и удобна бременост, секој ден да ти биде уживање user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 15:09:13   
Палешка РР
Честитки Бетани, многу ме израдува!!! user posted image
Имај си убава бременост, живо и здраво бебе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 15:15:49   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Женски, тестот покажа user posted image Морав со вас да ја споделам веста.

Уште пред да го направам тестот знаев дека сум бремена, мада е ова тотално неочекивано.
Толку бевме зафатени месецов, со мм едвај се гледавме, не се сеќавам ни кога го направивме, всушност не ни работивме на бебе, онака опуштени си бевме user posted image

Во секој случај добредојдено е, возбудени сме! Уште сега некој доктор да најдам, ајде ќе прашувам во соодветна тема user posted image



БРАВО, БРАВО, БРАВО...Имај убава и лесна бременост и здраво бебенце user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?