|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 20:25:43   
sandriana RR
Е и јас да честитам на Бетани за прекрасната новост user posted image - пријатно изненадување, нели? user posted image
Со лес да си ја минеш бременоста, и уште полесно раѓањето (фаќаат мои благослови, знаеш user posted image )

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 21:31:13   
LoveableMe RR
Бетани прекрасна вест, имај убава и лесна бременостuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 22:04:08   
Felly RR
Bethany, ептен ме изненади, ама преубава вест!!! Честитки, те user posted image и имај си најубава бременост и здраво и живо бебенце!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 22:33:54   
Snowhite RR
Betany ептен ме израдува да ти кажам, честитки и со лесно да ти врви бременоста. Колку убава вестuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Бремена сум!!!
8.10.2014 23:46:55   
Dilina
Еееееј баш убава вест! Со среќа Бетани! Лесно да пројдде бременоста! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Бремена сум!!!
9.10.2014 8:32:17   
Bethany
Фала ви женски за убави зборови. Навистина беше изненадување - пријатно. :)
Господ ме изненадил.

Сандриана фаќат твои благослови него шта :* сите твои благослови нека ме стигнат user posted image
Нека бидат благословени сите што сакат и чекат.


< Поракaта ја уредил Bethany -- 9.10.2014 8:33:12 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Бремена сум!!!
9.10.2014 8:42:17   
Tanjat7880
Bethany,cestitki I od mene I imaj si ubava bremenostuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Бремена сум!!!
9.10.2014 17:05:38   
Cvekelencule
Bethany cestitki i od mene imaj si ubava bremonost Gospod da mi te izraduva so se so mi ti srce saka pozdrav i se najubavo ...!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 9:13:49   
mommy_angels RR
Ohoooooo prekrasna vest user posted image user posted image user posted image user posted image Bethani da si imash ubava i lesna bremenost

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 11:25:12   
Bethany
Фала ви милички, веќе ве има неколку по ред што треба да се пријавите, така дааа... ќе ја следам темава user posted image user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 12:38:55   
kapina
Betany Cestitki

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 14:54:57   
Ilina87
Bethany, имај убава и лесна бременост!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 15:12:19   
Mila mamicka
Еве и јас да се пријавам на темата - и јас сум бремена со второ. Ја терам 8мата гн, бев на гинеколог, има срцева акција и ептен сум среќна. Планирано пред одмор, реализирано на одмор, сега ни останува да ги броиме месеците до породувањето. Значи со Бетани и Миахела2010 тука некаде ќе ни бидат дечињата, врсници. Им посакувам на сите кои сакаат да останат бремени, да им се оствари овој сон. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 16:41:54   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Еве и јас да се пријавам на темата - и јас сум бремена со второ. Ја терам 8мата гн, бев на гинеколог, има срцева акција и ептен сум среќна. Планирано пред одмор, реализирано на одмор, сега ни останува да ги броиме месеците до породувањето. Значи со Бетани и Миахела2010 тука некаде ќе ни бидат дечињата, врсници. Им посакувам на сите кои сакаат да останат бремени, да им се оствари овој сон. 

user posted image user posted image user posted image samo napred devojki!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Бремена сум!!!
10.10.2014 18:15:21   
Mihaela 2010
Auuuu mila mamicka so srekja i so lesno neka tie...breee povlekov noga eptenuser posted image
Plodna godina

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 9:43:43   
Felly RR
Михаела 2010, навистина повлече нога за втори бебињаuser posted image user posted image user posted image
Леле, навистина се радувам за сите вас, Честитки Мила мамичка, со лесно нека ти е!!!! Ќе си имаме многу рингерајчиња врсничиња user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 10:31:18   
sandriana RR
Честитки Мила мамичка, со лесно да си ја истераш бременоста user posted image .
Навистина прекрасни вести деновиве user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 10:48:50   
kapina
cestitki mila mamicka

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 11:01:39   
LoveableMe RR
Честитки мила мамичка, имај убава и лесна бременост, имаш многу рингерајчиња за дружба. user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 11:22:20   
Bethany
Честитки Мила мамичка user posted image Ти посакувам бременост да ти биде лесна и прекрасна.
ќе се дружиме user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 13:00:53   
AnnaMolly RR
Лелеееее убавини невидени, еј!!!
Колку убав месец на Рингераја! СИТЕ да ве видам да следите пример по овие мамички и до крајот на годинава да ја преплавиме Рингераја со нови user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Бремена сум!!!
11.10.2014 19:50:09   
Snowhite RR
Убавини, уште една убава вест уште една трудница на рр. Честитки мила мамичка, со лесно да ти мине бременоста, се најдобро и ајде ова нека ви биде мотив на сите што не можете да се решите за второ детеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Бремена сум!!!
13.10.2014 8:01:17   
Mila mamicka
Девојки, ми го разубавивте утрото. Ви благодарам на сите на честитките, и ги охрабрувам сите мајки кои се со едно детенце, да се решат на второ. Децата се нашето најголемо богатство. Мило ми е што има трудници во првите месеци како мене, па ќе можеме да споделуваме искуства.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 10:07:21   
anaana
Cestito na site novi idni mamicki.... so lesno :)

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Бремена сум!!!
14.10.2014 10:42:44   
Hopeful RR
Честитки Mila mamicka, со лесно втора бременост, секој ден нека ти биде уживање! user posted image
Ни се зголемува друштвото за врсничиња user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?