|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Замерки, сугестии и предлози
6.4.2010 22:19:14   
STRUMFETA
Cestitki za noviot dizajn.Moram da recam deka e prekrasno.Poubavo ne ni mozelo da se osmisli,samo vreme e za pozivi boi.Sekoja cest.



Juser posted image RINGERAJA

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Замерки, сугестии и предлози
6.4.2010 22:21:07   
BEBICA
Ooooooo pa koga ja to vidimmmm.
Pa gde si ti zlato.....


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Замерки, сугестии и предлози
14.5.2010 13:45:31   
elle
Имам еден предлог!
Многу ми се допаѓа календарот за развој на бебето по недели во текот на бременоста, еве предлог да се направи исто и за развој на детето по недели по рагањето.
Таму да може да видиме што да очекуваме од нашите најмили...
Многу ли барам?user posted image


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Замерки, сугестии и предлози
10.6.2010 18:55:40   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Имам еден предлог!
Многу ми се допаѓа календарот за развој на бебето по недели во текот на бременоста, еве предлог да се направи исто и за развој на детето по недели по рагањето.
Таму да може да видиме што да очекуваме од нашите најмили...
Многу ли барам?user posted image



_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Замерки, сугестии и предлози
10.6.2010 19:36:56   
nadica
не е многу јас ќе се договорам со палешка и ќе го направам тоа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Замерки, сугестии и предлози
2.9.2010 0:38:31   
lukas
neznam dali ima vakov predlog na rr no sepak jas ke si kazam,ubavo ke bide da koga ke objavam negde nesto vo nekoja tema mi stigne poraka deka nekoj vratil posle mene ,kako izvestuvanje nesto,pp primer..i nemoze li da se napravi nesto kako chat,samo prasuvam mozebi e glupavo...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.3.2011 9:09:58   
babyhope
Поздрав до администраторите, но морам да дадам една замерка на следново: Темата од Забременување- Неплодност и туѓа бременост е ЗАКЛУЧЕНА! Тоа воопшто не ми се допадна, а особено начинот на кој е тоа направено. Имено Администраторот Виктори поради НЕГАТИВНАТА ЕНЕРГИЈА во последните неколку постови реши да ја заклучи темата, со тоа не лиши од можноста сите други кои имаме потреба да ја искажеме дури и нашата негативна енергија да го направиме тоа помеѓу нашето рингераја семејство. Не сакам да навлегувам како тоа се е исперципирано од другите, но лично мене многу ме погоди фактот што тоа не се направи во консултација со другите РР-јки, оние на кои оваа тема многу им значи, е секојдневен дел од нашиот живот и сите со внимание ја следиме.
Се надевам дека грешката ќе биде исправена, а највеќе помош во решавањето очекувам од модераторите на темата  Забременување- Arh_diz и Bogdancanka. 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.3.2011 11:15:16   
Pepelaska *
Може не е мое да се мешам , ама според мене вчера таа тема отиде во други крајности оговарање и обвинување на други личности кој сака да има деца кој не, а мислам дека целта на РР не е ширење на негативна енергија по форумите туку напротив позитивна, место на кое ќе се пишуваат желбите на оние кои очекуваат user posted image а не осудување на други луѓе (дури и такви теми има за ослободување на таквата енергија ) искрено јас вчера кога читав се вознемирив а камоли некој кој се обидува да добие user posted image и наместо на поддршка , на позитивна мисла и убав збор налетува на тоа што вчера се пишуваше.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.3.2011 11:33:41   
AnnaMolly RR
babyhope, темата со право е заклучена. Замисли што ќе се случеше ако темата останеше отворена и се разгорат дискусии и караници? Рингераја е место за позитивни работи, за поддршка на тие кои имаат потреба од нејзе, но во никој случај не е место за карање.
Верувај дека за сите е добро што темата е заклучена и Виктори убаво си ја затвори.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.3.2011 11:35:00   
Viktori
Имаше реакции на темата по приватни пораки до мене. За да не дојде до лични пресметки темата е заклучена, ама не избришана. Значи само за да се смират страстите.

и бејби хоуп, не ја затворив темата затоа што на мене така ми текнало, туку биди сигурна дека било во консултации со модераторите кои биле онлајн + Тања...




< Поракaта ја уредил виктори -- 24.3.2011 11:39:37 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.3.2011 12:00:35   
Viktori
еве да не има жалби и поплаки, темата ќе биде отклучена. Секое офтопик мислење ќе биде избришано. Гледајте да не се движи темата кон членови од форумот.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.6.2011 9:34:50   
Octavia
Ми се одмили VIP со ова појавувањево на секои 5 сек на екран user posted image . Разбирам реклама, ама ова е напад, не рекламирање. На секое кликање (па дури и без да кликнам) прави некој рефреш и ете ја рекламата.... кај мене барем има спротивен ефект, веќе го пцујам VIP...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.6.2011 9:43:28   
Yummy Mammy
Ako nesto me nerviralo kaj drugite internet portali toa se ovie ogromni reklami sto se pojavuvaat na cela strana i go kocat kompjuterot  user posted image
Samo sto na drugite portali se pojavuva ednas, na prviot vlez, a ovde se pojavuva na sekoe klikanje user posted image user posted image user posted image

Neka stavat posteno reklama od strana pa toj sto saka poveke informacii ke si klikne so namera, a ne vaka site da ne trujat...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.6.2011 12:35:10   
blue_blue
мислам дека би било убаво модераторите да ги модерираат темите во насока на тоа што точно треба да има во нив. На пример многу теми се претворени во честитки, бодрење, итд, па ако ти треба информација не можеш да дојдеш до неа во брдото честитки, информации на кого му одобриле што од фондот, итд...Не сакам да бидам разберена дека ова не треба да го има, напротив треба да го има и да може луѓето да си помагаат, но мислам дека би било многу од помош ако се прави разлика меѓу тема која е информативна и тема за бодрење и честитки. Еве на пример, темата вештачко оплодување - нема шанси таму да најдеш информација ако ја бараш, освен ако не ставиш пост па некој ти одговори, а одгворопт гарант веќе го има ама кој знае кај е...Ваков е случајот и со некои други теми. Би било убаво кога еве на пример вештачко оплодување остане само за информации и искуства, а бодрење, инфо кој до кај е со постапка и тд биде друга тема која ќе има свое име...Ова би можело да се нпарави и со други теми.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.6.2011 13:04:33   
vesna1
Strasno ova so reklamava na VIP. Nemozes da kliknes a da ne ti se pojavi. Voopsto ne mi se dopaga.
Ova e maltretiranje.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.8.2011 15:54:47   
zapce
Имам еден предлог, ако сакам да напишам на некоја тема ми треба време да ја најдам во кој форум е, дали би можело да се стави поле за пребарување каде со некој клучен збор ке ти се отворат сите теми кој во насловот го содржат тој клучен збор и побрзо ке дојдеш до темата, а на тој начин ке се избегне и отварање на теми кои веке ги има.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.8.2011 15:58:26   
AnnaMolly RR
Zapce, горе десно на страната имаш празно поле оквирено со жолто, а до него има лупа. Пиши клучен збор и стисни на лупата.
На пример, ако сакаш да најдеш тема за прихранување на бебињата, напиши дохрана, храна, прехранување... Нешто што ти треба да го најдеш. Така ќе излезат сите теми каде што се зборува на таа тема.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.8.2011 15:58:28   
Џесика
Zapce, веќе постои прозорчето за пребарување, горе десно...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.8.2011 16:02:44   
zapce
Леле не сум го видела досега, а јас се мачам пребарувајки по сите теми за да ја најдам темата накоја сакам да пишувамuser posted image , многу ви благодарамuser posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Замерки, сугестии и предлози
30.12.2011 14:29:08   
zozozo
Ovde ne pisal nikoj odamna,pa resiv da pisam jas user posted image .Se izvinuvam sto pisuvam latinica,no ne ni e vo red kirilicniot fond user posted image .Ne treba samo sugestii i kritiki,ajde malku i pofalbi user posted image
Jas sum majka na dve decina Kiril ima 7 god. i Jovan ima 3.5 meseci.Cela moja bremenost pa i ovoj period odkako e bebeto so mene ne znam den da ne procitav barem nesto na RR.Ne mozam ni sama da si poveruvam kolku ste seopfatni koga stanuva zbor za bremenost i bebe,a i za dete(bas sega za nova godina na priredba od uciliste imavme nauceno pesnicka od ovde za Dedo Mraz :)).Vie stanavte moj maticen genikolog,maticen pedijatar,pa duri i moj psiholog,no pred se moja prijatelka koja ima odgovor na site moi prasanja.Ve falam cesto i ne znam da sum sretnala trudnica ili majka a da ne ve preporacam.Retko pisuvam na forumi,no obicno naogam odgovor na problemot pred da pisam user posted image .Luge ve obozavam i vi blagodaram sto postoite... Prodolzete taka,potrebni ste ni.
A moram da kazam deka si dobivme i nagrada RR paket za trudnici prekrasen e,Dobivme i RR paket za novorodence (toj ne ni e stignat,no ne e bitno:))
Em ni pomagate,em ne nagraduvate,pa toa e neverojatno.
Vi posakuvam SREKNA NOVA 2012 i samo prodolzete da bidete uspesni kako dosega.Pozdrav

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.1.2012 13:58:55   
Ikana
Imam zabeleska vo odnos na diskusijata vcera na tema Boelsti koi ni gi nosi gradinkata. Imeno, moeto mislenje kon eden clen bese izbrisano, koe bese protolkuvano kako navreda, dodeka nejzinite zborovi upateni kon mene seuste si stojat na forumot. Da ve potsetam samo deka treba dvajca za tango kako i za raspravija. Jas samo reagirav na toa sto bese kazano vo vrska so mene licno. Ako mojot odgovor go smetate za navreda, sto bese iskren i direkten, togas nejziniot ako e oblozen so malku sekerce i zamaskiran megju redovi e isto taka navreda, pa zatoa izbrisete go bidejki me vregja sto stoi tamu. Ako delite pravda, delete ja ednakvo megju site clenovi. A jas nemam namera vekje da se vrakjam na taa tema, samo gi molam administratorite i moderatorot da reagiraat na sekoja navreda, megju redovi ili direktna. Blagodaram.

(Одговор на членот zozozo)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.1.2012 14:08:55   
Тања РР
Икана твојот пост е избршан затоа што беше поптолно надвор од темата и беше насочен исклучиво кон еден член па не можеше да се протолкува никако поинаку освен директна навреда. За разлика од тој пост, другите постови кои според тебе содржат навреда меѓу редови, се во граници на темата и затоа модераторот не ги има избришано. Не е дозволено моделирање на мислењата на форумот.
Мислам дека треба да ги смириме страстите и да избегнуваме меѓусебни навреди. Ова е форум и нормално (и здраво е!) понекогаш да се „вкрстат мечеви“ во некоја дискусија. Се надевам дека не го сфати тоа премногу лично.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.1.2012 14:18:07   
Ikana
Нема проблем, во иднина ке припазам како се изразувам и да останам на темата, навредена или не.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.1.2012 16:25:45   
kikicka
АДМН да си стави еден број на кој сто ке може да му се прати порака да реагира на време во врска кога на форумот има препукување......и таман на време да реагира додека не стане голема и сите членови би добиле грешна слика за форумот бидејќи прпукувањето станува се почесто user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.1.2012 16:52:49   
Viktori
Се случуваат препукувања и нема потреба од пораки праќање, затоа е форум. + Стрпете се, секогаш кога има некој присутен, мод или ад, реагира и не е крај на светот ако некој се срчка за нешто. Не има многу со различни карактери, и тоа е тоа.

Исто така нема потреба и сите да трчаат и да смируваат, сепак секој има право да го искаже своето мислење, на свој начин, единствено најважни е да се воздржите од лични навреди. Се друго е ОК.

А за пожолчна дебата на форум, погрешна слика може да добие лице што или не видело што е форум или што не е за на форум. user posted image Го има копчето одговори и цитирај, значи секој има право да одговори и да цитира нечие мислење и да одговори по сопствено убедување

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 31.1.2012 16:55:23 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?