|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пегла
2.10.2012 12:52:07   
temjanuska75
Јас пред да се породам решив да си купам убава пегла. Претходно имав на северин, земав намерно лесна да не ме боли раката и се заuser posted image , и покрај пареата морав да стискам и да пеглам од двете страни, многу брзо се извалка плотната и тешко се чистеше.
Си земав Rowenta, околку 4500 денари, на пареа со ласерка плотна и самочистење, презадоволна сум, тешка е, убаво пегла и користам само дестилирана вода ( ако во упатството пишува дека се користи вода од чешма) скопската вода ептен е бигорлива. И плус си купив навлака за даската на Vileda ја платив околку 600 денари и пеглам само од едната страна, бидејки навлаката ја рефлектира топлината. Бидејки пеглањето ми е една од најомразените домашни обврски сега сум пресреќа, зошто брзо завршувам со пеглањето.( а малку сум забегана сакам да биде испеглано убаво без да се познава ниедена линијаuser posted image ).

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Пегла
2.10.2012 13:00:47   
Luci
И ставаше мајка ми оцет и ја чистеше ама јок бе, не бива никакоuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Пегла
2.10.2012 13:18:51   
mama toci
И ставаше мајка ми оцет и ја чистеше ама јок бе, не бива никакоuser posted image

Епа тогаш плаче за нова user posted image . Шала на страна,добро размисли си пред да купиш,подобро земи си некоја квалитетна,отколку потоа да се нервираш.За пегли знам дека најдобри се на Ровента и Тефал.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Пегла
2.10.2012 15:28:58   
Maria
Јас имам на Северин и ептен сум задоволна.Кога ја купив се пишманив што не ја купив таа на Филипс,бидејќи се двоумев,ама ете ми се погоди,барем сега за сега.user posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Пегла
18.10.2012 9:35:34   
Pepelaska *
Вчера добив поклон пегла Тефал, е сега пишува горе на етикетата Ровента ама незнам дали е таква.Многу е лична да ти е мерак да пеглаш, само уште мерак да добијам сега user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Пегла
18.12.2012 8:56:49   
Luci
Конечно вчера си купив нова пегла на Тефал, уште не сум ја пробала, планирам денес приквечер. Има тест период 15 дена и ми рече продавачката ако не ја бендисам да ја донесам да ја замениме

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Пегла
18.12.2012 10:55:42   
Pepelaska *
user posted image
luci,ако е ваква супер е

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 18.12.2012 10:56:44 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Пегла
18.12.2012 13:21:43   
Luci
По лична е мојатаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Пегла
23.1.2014 11:11:12   
Tanjat7880
Devojki,posle 13 godini ljubov peglata shto ja dobiv kako svadben podarok mi otkazuva,slabo pegla.Rowenta e od tie starite,kopce na vrtenje za temperature I tolku.
Vreme e za podnovuvanje,i so ovie novive shto rabotat na parea ama ic nemam iskustvo.
I edno prashanje,za tie shto koristat pegla na parea,kako se cisti dnoto koga ke zalepish neshtouser posted image .
Imate li skoro kupuvano,koja marka ja odbravte,shto treba da ima takva pegla,kakvo da bide dnoto..iskustva molam

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Пегла
23.1.2014 13:24:27   
Defne90 RR
E ova e mojata pegla.Jas licno mnogu sum zadovolna od nea.Ja imam kupeno pred 4 godini i ne bese mnogu skapa.Ednas imam zalepeno obleka i ja iscistiv taka sto ja pustiv da gree i pominav preku dolnata povrsina so eden mnogu krut i debel materijal sto ne moze da se zalepi i se iscisti.Lesna e za odrzuvanje epten.
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Пегла
23.1.2014 13:34:17   
Defne90 RR
E ova go ima po nea;
Organ za rasprskuvanje,
Otvor za polnenje voda,
Kopce za parea,
Kopce za rasprskuvanje,
Brojac za parea,
Zastita na kabelot,
Svetlo za temperatura,
Mat sad za voda,
Termostat za regulacija na temperatura,
Samo cistenje(self clean),
Nivo za maksimum,
Ploca so otvori za parea,
Merilo za voda.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Пегла
23.1.2014 13:37:00   
Tanjat7880
Defne,nemozam da vidam koja marka e?!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Пегла
23.1.2014 14:22:23   
Defne90 RR
Johan Tip E-228

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Пегла
23.1.2014 15:53:30   
elenak
Леле јас имам една Горење, на поклон добиена абе ужасна е. Толку е ужас што дури и завеси морам да пеглам на најјако.user posted image Вчера ми се расипа фала Богу, ама па денес земав од кај мајка ми и по навика на најјако залепив едно џемперче на ќерка ми.user posted image И сега каква да купувам кажувајте!

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Пегла
23.1.2014 16:01:05   
Defne90 RR
Isto i Tefal se dobri ete takva istata kako vo postot na Luci pogore.Sveki ima takva i taa isto e prezadovolna.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Пегла
23.1.2014 16:59:37   
nataly86
И јас има Тефал скоро 6 години и ептен сум задоволна..топло ја препорачувам

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Пегла
23.1.2014 21:47:36   
Tanjat7880
I eve me mene so skroz nova ROWENTA peglauser posted image neznam dali da se smeam ili da placam.
I se izraduvav de,ko svemirski brod mi e od segde pushta po neshto,de parea,de eksra parea de prska..
I zamislete,cenite na istava marka zavisat kade e proizvedena peglata,edni se germanski a drugi se kineski I cenata im e upola poevtinauser posted image
Jas zemav germanska,koshtashe 4000 denari a imashe I za 2000,vremeto ke pokaze dali sum pogreshila

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Пегла
23.1.2014 22:59:33   
Defne90 RR
E ae so zdravje da si ja koristis peglata,ne bi trebalo da ne e kvalitetna,mislam sepak germansko proizvodstvo.Zatoa i cini duplo poveke.Sigurna sum deka ke te sluzi mnogu mnogu godini.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Пегла
23.9.2014 13:11:49   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

И јас има Тефал скоро 6 години и ептен сум задоволна..топло ја препорачувам


Јас имам исто Тефал скоро три години и засега навистина сум задоволна како ги пегла алиштата, сама се чисти од бигор, има многу опции за температура пареа и сл., така што и Тефал е мојот избор.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Пегла
23.9.2014 13:16:46   
lolla RR
Исто како Лавбл, откако зедовме Тефал се преродивме, со претходните многу потешко одеше пеглањето.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Пегла
23.9.2014 13:44:24   
Melanija RR
Ајде пишете тој Тефал кај го има и што пари е user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Пегла
23.9.2014 13:53:05   
Felly RR
Јас имам две пегли што ми се поклон од свадбата, и сега за сега теи ги користам, а не се некој марка и многу се слаби. Кошули кога пеглам посебно мислма дека по 100 пати ги поминувам. Ама дури работат, ќе ги користам. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Пегла
24.9.2014 13:22:22   
Snowhite RR
И мојата е тефал ама не сум баш задоволна, зашто ми се валка долу и ми остава црно на алиштата и плус не пушта пареа и вода, сега ја исчистивме убаво и почна пак да пушта пареа и да прска водата, ама пак за брзо се валка не знам зошто, алиштата ги земам од жица и веднаш ги пеглам зошто толку се валка не разбирам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Пегла
30.11.2014 20:26:30   
scared RR
Имаме пегла на Max германско производство, прилично евтино ја зедовме, а одлично не служи user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Пегла
30.11.2014 20:48:08   
blond
Mojata e so poseben kotel za voda. Ne ja koristam cesto zosto i trebaat okolu 10tina min da zagree, a najcesto peglam vo brzanje user posted image osven na tenane vo nedela koga peglam kosuli na mm. Inaku za kosuli pocesto mi e koristena od svekrva mi edna stara pegla, bez parea, ama mnogu zagreva i dobro pegla vlazni alista.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?