|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пегла
5.3.2010 11:42:38   
profesorica
мајка ми има нео и не е задоволна баш

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пегла
5.3.2010 11:46:37   
Annabel
Ej Мис, добро ме потсети, имам таква ќесичка од Минел....баш ќе ја пробам. А во Tинекс ќе си побарам дестилирана вода сега.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пегла
5.3.2010 11:48:40   
mis.
да за такви зборев на минел пробај а дестилирана вода имаш и во бензинските пумпи.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пегла
21.10.2010 21:25:03   
Annet
ровента се за мене најубави пегли

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Пегла
28.12.2010 11:18:37   
malinka
Zdravo ja procitav temava i me zainteresira , jas imam pegla TEFAL ja koristam 5 godini i povece ,megutoa nikogas ne mi bilo jasno kako moze da se iscisti bigorot sto se sozdava vnatre,ako nekoj probal so nekoe strestvo i imal uspeh neka pise .Inace od peglava sum prezadovolna pegla super.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Пегла
28.12.2010 11:39:33   
Calypso
Јас сум од Северин задоволна, имаат убави производи, се' што сум користела досега од нив се покажало добро, па досега и пеглата. А инаку и Moulinex имаат одлични пегли, само немам видено во последно време од нив. Не знам како се чисти бигорот, ама среќа, не остава флеки на облеката туку испаѓа како зрнца од дупчињата на пеглата. Така е со moulinex пеглата од мајка ми, а овдека откако ја купив Северин пеглава, користам само дестилирана вода за неа.

(Одговор на членот malinka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Пегла
28.12.2010 21:30:46   
Maca25
ако не сакате бигор на пеглите, само дестилирана вода користете.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Пегла
28.12.2010 23:09:38   
Natuska85
А водата што ќе остане во пеглата ја оставате внатре до следното пеглање или ја истурате user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Пегла
28.12.2010 23:34:44   
Џесика
јас обично ја оставам, мада секогаш ми останува многу малку, ама тоа дека имам опција self-cleaning... не дека и некогаш сум ја чистела, а инаку во право е Маца, единствено дестилирана вода не фаќа бигор

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Пегла
28.12.2010 23:47:39   
lukas
roventa portokalova od baba nasledstvo i koska e ne ja menvam za nisto,imav neo poklon za svadbata i ja dadov na sestra mi..ama eftina neo okolu 500-600 den.ja vidov bas vo tehnomarket,nezz pa ja nemam prasano sestra mi dali e arnauser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Пегла
28.12.2010 23:49:45   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

А водата што ќе остане во пеглата ја оставате внатре до следното пеглање или ја истурате user posted image


јас обично ја истурам, и дестилирана и обична.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Пегла
5.1.2011 14:41:53   
mosa
jas imam VIVAKS pegla od koja sum prezadovolna.inaku kosta 5000 denari ne protekuva od nikade.odlicna e.ja koristam skoro 2 kodini i pu pu da ne ja urocam.super e. ne koristam destilirana voda tuku ima kopce za samocistenje pa posle nekolku peglanja ja cistam so toa kopce.ja uklucuvam na parea ivodata si istekuva bigor nema.kaj vas nema li samocistenje na peglite.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Пегла
5.1.2011 15:36:04   
Natuska85
Моса и мојата има самочистење,ама плис објасни ми како да ја исчистам не прочитав во упатството тогаш а сега ме мрзи да го барам.Ако можеш во кратки црти пиши ми како

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Пегла
5.1.2011 16:25:13   
penelopa
Пегла имам незнам што марка е но видов има акција старо за ново па ќе ја однесам старата, ќе доплатам и ќе се земам нова Филипс user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Пегла
8.1.2011 23:53:24   
mosa
Моса и мојата има самочистење,ама плис објасни ми како да ја исчистам не прочитав во упатството тогаш а сега ме мрзи да го барам.Ако можеш во кратки црти пиши ми како

Natuska 85 otkako ke zavrsis so peglanjeto ke ja  isklucis peglata,no ne od steker  tuku na pocenata pozicija,ke ja uklucis na parea i ednostavno ke stiskas na kopceto za samocistenje.Vodata ke pocne da istekuva samo  odvreme navreme ke ja protresuvas peglata.koga ke istece vodata iskluci ja peglata.i tolku.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Пегла
9.1.2011 11:37:22   
Natuska85
Фала ти Моса баш ќе пробам

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Пегла
27.1.2011 15:32:14   
mosa
nisto nema problem

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Пегла
27.1.2011 15:38:19   
Olivia
Jas koristam Philips so site mastrafi i ok mi e,  ama moram da iskomentiram kako na mama peglata stara preku 20 godini nema bolje mislam deka e na gorenje ama mnogu e ostetena nadvoresno pa nisto ne se cita ama bitno pegla  ,tezi mnogu ama imam custvo deka sama mi gi pegla alistatauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Пегла
15.7.2011 15:43:41   
AnnaMolly RR
И мојата е Филипс на пареа, бела со зелено. Супер ми пегла, ама не секогаш ја користам пареата. Најчесто нормално пеглам без вода.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Пегла
15.7.2011 15:57:48   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna_mama

Јас се изначитав на интернетов како да ја изчистам пеглата за алишта и пред некој ден го направив следново:
-ја пребришав плочата со смеса напрвена од 2 лажички сода бикарбона и 1 дестилирана вода
-потоа го наполнив целиот резервоар со дестилирана вода и го испуштив од пеглата...е сега резервоарот не знам како да го изчистам од внатре..читав се ставало бел оцет ама па ми е страв да не мириса пеглата после тоа..?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Пегла
21.10.2011 13:52:24   
nadica
имав пегла на тефал ама ми се расипа па морам да си купам нова дајте предлог каква да си купам да пегла добро и да има прифатлива цена

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Пегла
21.10.2011 14:09:37   
kikicka
nadica razgledaj gi peglite so kotli mng se ubavi majkami ima i ja goristi so godini porano bea poskapi bidejki nemashe mnogu izbor ama sega ima pa sigurno i ke ima nekoja prifatliva cena,inaku vo veles vidov takva so salonot na leov sp prifatliva cena.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Пегла
1.10.2012 13:59:12   
Luci
Женски јас дома ја заuser posted image пеглата и сега треба да купам нова ама поима немам каква! Имав Филипс на пареа, ставав секогаш вода, на почеток обична а после дестилирана, ама веќе е скоро уништена, слабо пегла, не ја испушта пареата...Башка што цела е излепена од доле...уфф ја мразам. Сакам нова, по квалитетна, дајте идеја, цената не е важна

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Пегла
2.10.2012 12:30:45   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso
А инаку и Moulinex имаат одлични пегли, само немам видено во последно време од нив. Не знам како се чисти бигорот, ама среќа, не остава флеки на облеката туку испаѓа како зрнца од дупчињата на пеглата. Така е со moulinex пеглата од мајка ми, а овдека откако ја купив Северин пеглава, користам само дестилирана вода за неа.


Јас имам ваква пегла тука во новава дома, ни ја дадоа поклон кај што ги земавме шпоретот и машината за перење, ама не е на пареа.Досега само еднаш пробав да пеглам чаршафи и не ми пеглаше баш убаво или не знаев да ја наместам, [sm=zmeden.gif
ај ке пробам пак па ќе ви кажам
Кај свеква ми имавме северин прекрасна пегла беше , мн убаво пеглаше, ама се расипа, јас имав една нео од свадбата, па и ја дадов нејзи не пеглаше баш нај нај,а оваа за мене ја оставив

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 2.10.2012 12:32:22 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Пегла
2.10.2012 12:47:15   
mama toci
Luci,philips bi trebalo da e kvaliteten brend,verojatno ti se zapusila od bigorot.Jas imav severin,isto taka mi bese zapusena.Staviv voda i alkoholen ocet odprilika,ja pustiv na najsilno na terasa i stiskav na kopceto za parea,se pomaciv okulu polovina saat,ama peglata mi e sega kako nova user posted image .Za da ne ti mirisa na ocet potoa naponligo 2-3 pati rezervoarceto so dest. i povtori go procesot.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?