|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проблеми со менструација
20.12.2010 10:45:37   
babyhope
Драги РР помагајте!!!
Денес ми е 41 ден и уште немамuser posted image .Сабаје направив уште еден тест и беше негативен..А имав толку големи надежи дека со утринска мокрача ќе ми покаже user posted image . Леле ќе полудам, на никого неможам да му објаснам колку ми е тешко, како се чувстувам... Што се случува со мене????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MilaTuti)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Проблеми со менструација
20.12.2010 10:50:11   
Maca25
Оди на лекар. евентулано провери преку крв да не си бремена?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Проблеми со менструација
20.12.2010 14:41:14   
babyhope
Фала ти Macо, но мислам дека ќе чекам да ми дојде. Читав многу на српскиот сајт на РР дека имало доста примери на девојки кои во исчекување на user posted image (кога решиле дека ќе прават user posted image ) им доцнело по доста долго и тоа на психичка база. Кај нас не можев да пронајдам таква тема...user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Проблеми со менструација
20.12.2010 15:41:27   
sesilija
sigurno ima nesto nevoobicaeno zatoa odi si na ginekolkog da si proveris

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Проблеми со менструација
20.12.2010 15:43:19   
arh_diz
Moze da ti docni na psihicka baza , ova ti go pisuvam od iskustvo , posle spontaniot dobiva samo otkoga ke otidev na ginekolog user posted image . No sepak necekaj taka dolgo otidi si na ginekolog

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Проблеми со менструација
25.12.2010 15:43:42   
babyhope
Драга arh_diz, имаше право.На психичка база ми доцнеше и вчера добив.Направив претходниот ден уште еден тест и откако ги немаше 2 цртки се опуштив дека нема да биде ништо ни овој месец. Како и да е, нема откажување..одиме понатаму во Новата година со нови надежиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Проблеми со менструација
2.1.2011 19:00:27   
Hajdi*
Zdravo dragi moi!
Sakam da spodelam edna moja slucka so vas.....Imav rabotno mesto koe me preokupirase i denje i noke, i vo kancelarija i nadvor od nea...bev umstveno preopteretena i zaboravav na sebe i na moeto zdravje...3 meseci nemav mesecen ciklus. Posetuvav ginikolozi, sporeduvav nivni mislenja i site se drzea deka nemam ciklus zaradi stresovite i totalnata preokupacija....Bas ovaj novogodisen period, pred 5 godini, pocnav preterano da krvaram..Prvo bev radosna deka konecno dobiv ciklus, ali posle nekoj den, se zagriziv zasto preterano obilno krvarev, ne osekav nikakva bolka ali bukvalno se natopuvav cela vo krv i mi traese 10 dena...Ne otidov na ginikolog poradi toa sto bea praznici i on ne rabotese...Mi se sredi krvarenjeto i jas ne prevzedov nisto, prodolziv so celosno posvetuvanje na rabotata..I po nekoj mesec zavrsiv na bolnica, imav ogromni bolki vo stomakot, nemozev da izdrzam, se kornev od bolka...Bese podeleno mislenjeto megu doktorite dali e slepo crevo, bubreg ili jajnik, do kraj ne bea koncizni i usoglaseni i den denes se cudam kako neznaea sto mi e...Posle 12 dena terapija bev podobra, pocnav da dobivam boja na liceto i imav mirni noki...I ODLUCIV, DOSTA SO OVAJ ZIVOT...Dadov otkaz od na rabota,se preseliv od drzavata, pocnav da vnimavam na sebe maksimalno, na ishranata,redovno vezbam i do den denes,...I ginikoloski sum sosema vo red!
Sega sum mazena, seuste so mm NE sme vo pohod za nov clenuser posted image , ali naskoro! Sega sum vo fazata podgotovka za zabremenuvanjeuser posted image .
Pozdrav do site, posebno do onie koi se pronajdoa vo mojata zivotna prikazna!

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Проблеми со менструација
3.1.2011 18:43:59   
Agata
Zdravo na site, zdravo i tebe Hajdi.
Samo sto stanav clen,ja procitav tvojata prikazna i se potresov mnogu zasto vednas se pronajdov vo nea.Mnogu dobro objasna vo kava zdravstvena sostojba si se nasla. Da spodelam i jas so tebe deka i mene mi se sluci isto takvo nesto, razlikata bese vo toa sto jas bev zadrzana vo bolnica poveke od mesec dena i go doziveav toa koga veke imav edno dete...Go znam cuvstvoto da ne mozes da se soberes od bolka,a baska na seto toa neznaat da ti kazat sto ti e...Vo mojot slucaj dijagnozata bese deka imav preterano golema nastinka vo delot kaj bubregot i jajnikot.Na kakva terapija bese ti?
Sega imam i vtoro dete, sosema sum normalna ali nikogas ne bi go zaboravila toa patenje

(Одговор на членот Hajdi*)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Проблеми со менструација
3.1.2011 19:46:48   
negla
koga mi doaga menstruacija nekako me pece "dole".dali e toa normalno?toa e samo dodeka mi zatece,a potoa e se normalno.dali ima nekoj slicno iskustvo?

(Одговор на членот Agata)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 17:37:22   
anebebe
Jass zenicki neznam sto da kazam celata sum vo panika vo poslednite 5 meseci imam dobieno 1 i toa so Primolut sega povtorno nemam user posted image bev denes na gin i pak mi dade primolut pravev PAP i mikro i se e ok sega mi rece da ispitam i hormoni , doktorot misli deka e problemot vo hormonite ,koe e vaseto mislenje ve molam pisete zatoa sto stavrno mn se nerviram i neznam sto da mislam, da ne me ostavi zasekogasuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 17:57:18   
negla
jas koga gi polagav poslednite ispiti i jas piev primolut za da dobijam ispiv edno celo i dobiv.doktorot rece deka e toa od stres.mi kasnese 3 meseci a koga dobiv mi olesna!!

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 18:02:23   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: anebebe

Jass zenicki neznam sto da kazam celata sum vo panika vo poslednite 5 meseci imam dobieno 1 i toa so Primolut sega povtorno nemam user posted image bev denes na gin i pak mi dade primolut pravev PAP i mikro i se e ok sega mi rece da ispitam i hormoni , doktorot misli deka e problemot vo hormonite ,koe e vaseto mislenje ve molam pisete zatoa sto stavrno mn se nerviram i neznam sto da mislam, da ne me ostavi zasekogasuser posted image user posted image user posted image


Анебебе ова е редовна појава кај мене. Добивам еднаш во 4-5 месеци, пред да забременам, но и откако се породив. И кај мене се проблем хормоните, како и цистите кои често ги имам на десниот јајник.
Немој многу да се мислиш - испитај ги хормоните.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 18:03:03   
arh_diz
Anebebe da ne ti e na tebe od nervoza sto nedobivas. Sto napravi ispita li hormoni.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 18:36:23   
*miki mami*
Мене ми касни незнам што е а секогаш ми е редовно и од како се породив доби една недела после 40дена никогаш сум немала проблеми со менструацијаuser posted image


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 22:28:56   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

Мене ми касни незнам што е а секогаш ми е редовно и од како се породив доби една недела после 40дена никогаш сум немала проблеми со менструацијаuser posted image




Да не имаме уште една user posted image на рр?user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Проблеми со менструација
10.1.2011 22:38:54   
*miki mami*
НЕ не верувам ке почекам уште малку не верувам да сум труднаuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Проблеми со менструација
11.1.2011 9:09:39   
anebebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Anebebe da ne ti e na tebe od nervoza sto nedobivas. Sto napravi ispita li hormoni.

ne sum ispitala sega otkako ke go ispojam primolutot i koga ke dobijam odam na ispituvanje na hormoni

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Проблеми со менструација
11.1.2011 9:14:33   
anebebe
Анебебе ова е редовна појава кај мене. Добивам еднаш во 4-5 месеци, пред да забременам, но и откако се породив. И кај мене се проблем хормоните, како и цистите кои често ги имам на десниот јајник. Немој многу да се мислиш - испитај ги хормоните
maca 25 lesno li zabremeni so neredovni user posted image jas i za toa mn se nerviramuser posted image doktori , ispituvanja ,hormoni neznam user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Проблеми со менструација
12.1.2011 3:03:31   
Agata
Anebebe,istoto prasanje me macese i mene...I jas nemav redoven ciklus nikogas, a stanav najnormalno majka!Nemoj da se zagrizuvas uste od sega! Pri ciklusot se isfrluvaat NEOPLODENI JAJCE KLETKI....toj proces moze da bide zapren zaradi poveke pricini,stres,nepravilna ishrana,nedostatok na vitamini i dr.Megutoa ne znaci deka ne se sozdavaat jajce kletki TUKU organizmot ne gi isfrluva NEOPLODENITE redovno! Edino kaj doktor treba da ides za da gi znaes plodnite i neplodni denovi, kako mene!
Bidi pozdravena i uste ednas NEMA mesto za griziuser posted image


(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Проблеми со менструација
12.1.2011 3:27:06   
Kijara
Zdravo!
I jas go imam istiot problem so mesecniot ciklus, ne mi e redovne...mi se stabilizira eden period,a sega pak nemam dobieno!
Please pisete iskustva i soveti za stabiliziranje na mens.,Mene licno mi bese podobro posle cajot od majcina dusica, no ispadna kratko trajno!
A dali "primolut" se sekogas efikasni? I dali predizvikuvaat debeleenje?

(Одговор на членот Agata)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Проблеми со менструација
13.1.2011 19:25:39   
Anonimen
ve molam pomognete mi ako nekoj imal slichen problem :trebashe da dobijam pred deset dena ama dobiv pokasno ama mnogu oskudna menstruacija ja ima samo na brishenje ajde nekoj alternativen lek na prirodna baza da mi probie normalno mozno li e ?

(Одговор на членот Kijara)
  Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Проблеми со менструација
14.1.2011 3:04:28   
Anonimen
Lele ve molam pisete nekoj na koj mu se desilo istototo...Dobiv menstruacija vcera, ali isto kako da mi zavrsuva, kapka do dve...nikogas ne mi bilo vaka, inaku dozivuvam pravo macenje koga dobivam, a ovaj pat nisto ne osekav,a mesecov nemav ni seksualni nagoni vooposto!
Sigurno ne sum trudna,zatoa ve molam neka se obrati nekoja koja ja iskontrolirala vakvata situacija i so sto?
Pozzz

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Проблеми со менструација
14.1.2011 10:36:02   
adabejb
Pozdrav,Anonimna
Ne se palsi toa nekogas se slucuva vo ciklusot na zenata...Mi se ima i mene istoto sluceno mnogu oskudna kako da nemam dobieno, se konsultirav togas i so lekarkata mi kaza deka sekoe krvarenje bez razlika na toa kolku e obilno e menstruacija,neli, dokolku nema nekoi drugu predhodni pricini za komplikacii.Moze da se sluci od premorenost ili od nekoja nagla promena kako patuvanje ,stres itn.
Ti posakuvam se najubavo.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Проблеми со менструација
14.1.2011 12:03:45   
babyhope
Исто искуство како го имам и јас Анонимен како адабејб. Понекогш обилно а понекогаш можам да поминам и со улошки за секојдневна употреба. Сепак ако си претерано загрижена, можеш да се консултираш со гинеколог.
Поздрав

(Одговор на членот adabejb)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Проблеми со менструација
15.1.2011 3:18:43   
Anonimen
Fala "adabybe", " babyhope"!! Mnogu mi znaci napisanoto, zasto preselena sum vo druga drzava, seuste se adaptiram i sega-zasega neizvodlivo mi e da izvrsam doktorski pregled! Ja najdov stranicava vo prav moment!
Pozdrav i kaj vas Se najubavo!

(Одговор на членот adabejb)
  Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?