|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како „брзо“ направивте бебе?
7.4.2009 10:14:37   
Julie1
Како брзо го направивте вашето прво, второ, трето...дете. Дали дојде непланирано, спонтано или беше потребно повеќе да се потрудите па дури и даконсултирате гиниколог?
Колку работевте на вашето бебе?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
7.4.2009 10:17:24   
Aleksandra
Za prvoto dete odma se napravi , a pak za vtoroto dete go modeliravme celi 3 meseci i gotovo......

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
7.4.2009 10:21:11   
Палешка РР
Првото дете го направивме веднаш, не бевме ни свесни што правиме user posted image  user posted image  user posted image
А второто го правиме сеуште, па ако даде Господuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
7.4.2009 10:48:57   
Еца
Па на првото дете поработивме, мислам не дека ни беше тешко, туку едноставно уживавме, а за ова сега што го очекуваме па не се пазевме околу три месеци и ете го на пат еuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
17.4.2009 9:49:29   
niki
Vtoriot mesec od pocetokot na obidite ni uspea. Opusteno i uzivajte u seksot rezultati ke ima porano ili podocna.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
22.4.2009 10:42:07   
Sanja
Браво женичи, брзо сте ги направиле првите дечиња, па и вторите, дај боже сите жени на светот, вака брзо да дојдат до бебе! Ние со мм се уште не сме го направиле нашето бебе, се обидуваме околу 2 години, ама ќе биде и тоа некој ден user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
22.4.2009 17:35:30   
mis.
За првото дете се фати од еднаш а за второто ни требаше 7 месеци.Малку не измачи оваа второвоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
26.4.2009 18:47:14   
mami
od momentot koga resivme deka ke imame bebe do momentot koga ginekologot mi potvrdi deka e tamu vo mojot stomak i srceto mu cuka pomina period od nekoi tri meseci, ne ni se brzase, uzuvavme...a vtoroto zdravje ke vidime, seuste e rano

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
28.4.2009 20:57:39   
Палешка РР
Откако решивме, само по три месеци здогледав user posted image .
Драги мои БРЕМЕНА СУМ user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
28.4.2009 21:00:48   
Еца
user posted image user posted image user posted image леле мајко мила ова мораме да го прославиме,јупииииииииии имаме уште една трудницаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
28.4.2009 22:00:05   
Anushka
dobredojde vo klubot, Paleska!!!
user posted image
veruvaj vo najdobroto i najdobroto ke dojde. Bidi smirena i pozitivna. So sreka!
Jas site tri bremenosti gi planirav. Sepak, za poslednava mi rekoa d-rite deka sansite mi se slabi (mnogu bev bolna + si go operirav mesheto pred nekoe vreme). Tokmu koga prestanav da mislam na bebe... op!
Bev na Saem na kingata vo Belgrad so soprugot... dali e od knigite ili od Jelen pivoto, seuste neznam...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
28.4.2009 22:26:24   
Палешка РР
Фала Анушка и Елена. Се надевам дека нема да бидам премногу каприциозна трудница user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
29.4.2009 8:09:46   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image јухууууу ајде честитки и од мене утринава...уште едно бебенце на пат...супер...ти посакувам смирена и весела бременост

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
29.4.2009 23:18:13   
biljanaM
Палешка имај лесна бременост...па потоа едно мало user posted image



_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
1.5.2009 10:17:49   
Lilipop
Paleska cestitki i od mene, uzivaj narednive 9 meseci user posted image  i pusti go mazot ti da te razmazi maksimalno user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
7.7.2009 23:18:43   
simona
po eden spontan i neuspesena bremenost po celi 5 meseci obiduvanje konecno se sluci i toa da doznaam deka pak sum vo blazena sostojba.Sega sum vo 30 nedela no vo izminatiot period sekogas bev so strav da ne mi se sluci nesto neposakuvano.Sega uzivam vo preostanatiot period i zatoa nema  sto da se razmisluva mnogu,toa doaga samo posebe i se slucuvaat tie slatki nesta

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
7.7.2009 23:25:25   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image Браво Симона за позитивниот став, и драго ми е што ни се приклучи, посебно што си од Пробиштип бидејќи си ми блискуuser posted image (јас сум од Кратово, само мажена во Ск.) Поздравuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
8.7.2009 9:47:50   
Adrijana
Dodeka se resivme so mm da pravimeuser posted image , samo sto prestanavme da se pazime jas odma ostanav user posted image , dosta lesno beseuser posted image user posted image  eve bas denes vleguvam vo 22 nedela i uste ne ni se veruva deka taka brzo napravivme user posted image , zasto ocekuvavme problemi, deka mm imal nekoja operacija kako mal i ne deka nesto ne e vo red so nego no ete postoese toj mal strav , nemoj nesto da ne e kako sto treba, no sto e gospod nikoj ne e.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
8.7.2009 12:33:02   
Iva
Јас до сега сум имала 4 бремености, од кои првата заврши со спонтан абортус, имав еден намерен абортус и две имам родено. Сите 4 пати колку што имам останато бремена се случиле само од еден незаштитен однос. Последниот пат кога останав бремена, гинекологот ми се изнасмеа и ми рече дека сум била секс бомба..........ауууууу срамота си викам. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
14.10.2009 8:50:49   
profesorica
Кај нас од прва бидна.Решивме и го направивме user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
14.10.2009 10:09:33   
mother 29
ние не се пазевме 6 месеци,опуштено и без мисла ..кога ке го направиме?!

и бидна на стара нова година 2007user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
14.10.2009 10:25:32   
nadica
откога решивме да имаме дете до user posted image поминаа 3 месеци сега имаме керка од 13месеци а за второ рано еuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
14.10.2009 10:35:56   
Весна
од прва! user posted image  user posted image  user posted image
Не можев да поверувам, бев убедена дека нема шанси „оп-труп“ да биде работата, ама ете токму утрото на Велигден се појавија user posted image , радости радованести user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
2.11.2009 20:30:19   
Cacko
E kaj nas bidna posle 4 meseci obiduvanje,a vo sustina sme go napravile 2 dena pred svadbatauser posted image sto znaci i kerka mi bila na svadba samo ne sme znaeleuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како „брзо“ направивте бебе?
31.1.2010 13:15:59   
n i twins
Првото дете го добивме веднаш штом го посакавме, а вториот пат се мачевме скоро две години, па се случија близначиња кои сега удобно си седат во моето меше. Во меѓувреме морав да отстранам еден полип и за една вечер во Државна на одделот за неплодност запознав жени кои негубат надеж со години. Полни со позитивна енергија, се тешат и негуваат меѓусебно што ме натераа да се засраман од моето намуртено чело кога влегов таму. На крај ме испратија со благослови како да сме роднини. На сите нив и сите вас ви посакувам што поскоро да му се радувате на големото меше user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?