|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Носење поjас во бременоста
8.3.2015 19:43:23   
tea 88
I jas pocnav da nosam mider za trudnici i mn sum zadovolna. Go prasav i Tase i maticnata mi rekoa moze, ubavo e da nosis deka so bliznaci. Mojot e kremov i vnatre ima kako parce koj se prilagoduva prema stomakot i tocno.stega kade sto treba a gore miderot e polabav. Iako lezam celo vreme maticnata rece bil ubav za muskulot go stegal i bebeto da ne.se spusti mn nisko.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Носење поjас во бременоста
8.3.2015 21:08:24   
gina
tea od kade tie e miderot ili pojas e

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 11:51:47   
nadez vera ljubov
tea 88 i mene me interesira za minerot za trudnici kaj go nabavi,cena ,dali ima golemini ili e edna standard dali miderot e so nogavcinja kako klasicen mider ili?blagodaram

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 17:02:29   
jasmina 25
gina toj kremaviot zemi go beliot ne cini...

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 17:38:49   
gina
ete deneska uspeav da si zemam pojas za trudnici
jasmina 25 go zedov kremaviot bel nemase imase eden kako mider so nogavici

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 18:21:54   
nadez vera ljubov
gina od kaj go zede miderot i koja cena,? dali i toa preku socijalno ili privatno?

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 18:27:36   
gina
nadez vera ljubov go zedov preku socijlno pojas za trudnici i plativ 124 denari maticniot opst mi dade upat za na hirurg toj mi dade potvrda za vo socijlno tamu mi dadao eden list i so toa pojdov vo prodavnica za ortopedski pomagala

< Поракaта ја уредил gina -- 9.3.2015 18:28:09 >

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 18:55:26   
nadez vera ljubov
izvini gina dosadiv samo da prasam hirurgot sto pisa na izvestajot ili isto kako sto e objasneto vo pogornite postovi ,ama pogore e objasneto za pojas ne za mider ili toa e isto te molam pisi kako pisuvase na tvojot izvestaj od hirurgot

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 19:44:49   
gina
nadez vera ljubov mene mi pisuvase 026 dg.GRAVIDITAS ama vo socijalno me vratija posle mi pisa isto kako kaj jasmina 25 i denes pak me vrati od socijalno pa mm odese kaj hirurgot odnovo mu pisal dg k42 th pojas za trudnici i togas vo socijlno e prifatil sifrata
se skapav od motanje jas neznam kako im raboti sistemot ama bitno zavrsiv rabota
ima eden mider so nogavici i pojas koga ce pojdes si biras sto sakas

< Поракaта ја уредил gina -- 9.3.2015 19:47:23 >

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 21:09:13   
tea 88
Miderot e kako gakicki , kremov ne gledam velicina sigurno se standard. Jas prvo koga go oblekov ne znaev kako treba da stega si pomisliv ovoj mene labav mi e voopsto ne me stegase. Jas mislev treba gore da stega, a toa si stega parceto tocno prema teloto. I legnav i vednas oset_iv deka me stega dolu kaj sramnata koska tuka nekade ne mozes ni prst da provnes od sto e stegnato a i taka.treba, polesno se vrtam od edna na druga strana, i nekako mi go krepi stomakot iako po cel den lezam. A vie sto dvizite na site vi preporacuvam mider ili pojas da si zemete obavezno.

Zaboraviv da pisam deka mi e pozajmen.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.3.2015 21:21:09 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Носење поjас во бременоста
9.3.2015 21:27:14   
nadez vera ljubov
fala zenski na objasnuvanjeto ce probam i jas da zemam mider zdravje drugata nedela

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Носење поjас во бременоста
20.3.2015 12:52:47   
nadez vera ljubov
deneska bev vo socijalno da prasam za mider, pojas za trudnici za sifrete mi vika sifrete se ovie ama kompjuterot ne gi prifaca. mi vika ti ako sakas donesi potvrda ama ne gi pominuva kompjuterot.hahaha se iznasmeav ova samo vo tetovo go ima divi zapad.po se izgleda ce go kupam privatno

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Носење поjас во бременоста
20.3.2015 14:16:17   
Bethany
Nadez vera ljubov, i jas sum vo Te
aj pa pisi kade kje go kupis da znam.
Moja maticna mi veli deka toa ne e nesto sto ptrporacuva ama zenite mnogu go falat, im olesnuval dvizenjeto i prijatelka edna mi go preporaca pa sepak sum na um da go zemam.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Носење поjас во бременоста
20.3.2015 16:57:49   
nadez vera ljubov
Jas ce odam na 31 mart Kaj petanovski i ce go prasam dali da go zemam inace Kako Sto razbrav vo slavej vo kompleksot Bazar prodavnica za ortopedski pomagala neli i miderot ili pojasot treba da e ortopedski namenet za trudnice. Inace preku socijalno mozelo samo pojas obicen ne za trudnice kakov neznam

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Носење поjас во бременоста
20.3.2015 17:24:41   
Hopeful RR
Јас стварно не знам веќе како да стигнам до појасот. Матичната ми се изначуди и не знае ни каков упат да ми даде за хирург и ме убедуваше дека треба упат од матичен гинеколог. Со каква дијагноза ве пратија на хирург, мепковци? Преку глава веќе, на крај ќе си го купам приватно...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Носење поjас во бременоста
21.3.2015 11:26:07   
jasmina 25
hopeful i jas se cudev zosto od hirurg no taka bilo citaj pogore imam objasnato kako dojdov do pojasot isto i gina sega brzo zede...

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Носење поjас во бременоста
21.3.2015 16:38:36   
Bethany
Ми позајми една пријателка појасот и еве сега го носам.
Првин не гледав некој ефект, и не знам баш колку можам да го стегнам. На упатството пишува благо затегните, што знам јас колку е тоа благо, се плашам да не претерам.
Ама инаку помага при движењето, го држи телото во подобра положба па со самото тоа е некако посигурно чувство.
Ќе видам пак понатаму деновиве.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Носење поjас во бременоста
21.3.2015 23:19:11   
gina
Hopeful neznam sto dijagnoza pisuvase jas koga go prasav ginekologot toj mi rece kaj opstiot ce pojs tie davat uputi i koga i kazav na maticnata odma znaese mislam dega pisuvase za trudnici nesto deka treba da nosis a hirurgot samo potpisuva mene ne me ni prasa samo problem pravea vo socijlno za sifrata

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Носење поjас во бременоста
6.7.2015 13:46:00   
Keti333
Здраво на сите мајки!


јас сум бремена со трето, ниско го носам и докторката (гинеколог) ми препорача да носам појас. Одговорите од форумов ми беа многу од помош но не верувам дека ќе одам со упат и преку социјалноза да земам појас. Денес бев за проверка на Д- димери на Клиника и се измалтретирав.Инаку сум во 29 недела.

Сакав да ве прашам, бидејќи темева е отворена од поодамна, дали некоја од вас веќе се има породено или нема потреба од појас, па би сакала да го купам или позајмам од некоја од вас. Секако, имам уште 8 недели до 37 недела но не мислам да купувам нов појас.

ве молам пишете ако некоја од вас нема веќе потреба од појасот,

Поздрави - со лесно на ситеuser posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Носење поjас во бременоста
6.7.2015 14:13:37   
Melanija RR
Здраво Keti333 и добре дојде на Рингераја

Се надевам дека некоја user posted image ќе види и ќе ти пише за појасот. Се читаме и во другите теми ,како што е
Трудници во третото тромесечје V- од 27. до 40. недела

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Keti333)
Непосредна врска до пораките: 45
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?