|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Папа тест
18.4.2015 10:18:44   
scared RR
Јас носам во Хистолаб, за 500 денари. резултати за 2-3 дена. Мислам тоа чекање од 2 месеца за резултат ми нема смисла, ќе шизнам до тогаш user posted image

Инаку кажаа дека пап тестот е бесплатен за сите жени од 24 до 50 години. Ама напразно кога се забоираваат со резултатите.

< Поракaта ја уредил scared RR -- 18.4.2015 10:20:43 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Папа тест
27.4.2015 13:47:37   
anaana
Објавено на April 20, 2015
Нов циклус организиран скрининг за рано откривање рак на грлото на матката

Министерството за здравство годинава продолжува со организиран скрининг за рано откривање карцином на грлото на матката во рамки на кој жените на возраст од 24 до 35 години треба да се јават на бесплатен преглед со ПАП тест кај својот матичен гинеколог со цел рано откривање на малигно заболување кога можноста за спасување или продолжување на животот е голема.
Д-р Јованка Костовска информираше дека од 2012 година е почнат организиран скрининг за рано откривање на карцином на грлото на матката со тригодишен интервал, кога се опфатени жените на возраст од 24 до 35 години, во 2013 година со скринингот биле опфатени жени од 36 до 48 години, а во 2014 година жени на возраст од 49 до 60 години.

Во текот на оваа година, повторно, се опфатени жените од првата возрасна кои имаат можност да направат бесплатен пап тест кај својот матичен гинеколог

ova go najdov na min. za zdravstvo
dali navistina imalo opredeleni godini koga imalo razlicni grupi na zeni za koi pap testot bil bez pari?
i po ova sto citam vo 2015 bez pari e za tie od 24-35 godini.
dali toa znaci deka vo 2016 nema da bide bez pari za niv tuku za tie od 36-48?


(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Папа тест
27.4.2015 17:04:37   
lukajana RR
Anaana јас кога правев пап тест пред неколку дена истото ми го кажаа и не платив зашто спаѓав во таа група иако не е во ред за жал изгледа на овој принцип ке функционира пап тестот во иднина

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 103
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?