|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Папа тест
4.2.2010 18:21:21   
srcence_25
Fala mother:) Se nadevam deka se ke bide dobro! ustvari taa ima nekoj problem so koskite pa mozebi toa nesto promenuva i vo matkata ili vo grloto na matkata....se si e povrzano! Daj boze nisto da ne bide! Ke vidime so ke kaze doktorot...a toj e sitnicar do maksimum so znaci go proveruva sekoj detal:)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Папа тест
5.2.2010 9:57:23   
Cacko
pravam ednas godisno,i fala bogu do sega sve bilo super.posleden pat pravev 40 dena otkako se porodiv,taka da imam uste pola godina do nareden pregled.mislam deka sekoja zena treba da si go zapazuva redot i barem 1 godisno da go pravi

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Папа тест
5.2.2010 9:59:54   
mami
мене само што ми заврши па ке се јавам да си закажам за следен петок. јас го правам на 6 месеци, дека имам проблем со кандидата и чисто рутински

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Папа тест
5.2.2010 10:08:39   
Mammy
Е мами, и јас сум нон стоп со кандида, и докторката ми рече дека кандидата најчесто се јавува кај активни жени - не во сексуална смисла, туку во смисла на енергични жени.
Така да со кандидата ни преостанува само вечна борба..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Папа тест
5.2.2010 10:16:15   
mami
мореее, да и се сневиди веќеuser posted image ме мачи од првиот момент кога почнав со сексуални активности..ужасно. мислам дека првите три години бев нон стоп на терапија. Катастрофа. Дури едно време гин. се сомневаше да не имам алергија на кондомите...и сега секои 6 месеци Пап и барем еднаш годишно терапијаuser posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Папа тест
14.2.2010 0:42:32   
^SARA^
Pred dve godini mi otkrija ranica na grloto na matkata (koja nikako ne se povlekuva) i sega go pravam redovno na sekoi 6 meseci .vcera go pravev i se nadevam na dobri rezultatiuser posted image

_____________________________

*** Верувај во себе ***

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Папа тест
14.7.2010 20:01:43   
mareto
zdr na site
dali nekoj mozi da mi kazi kako se pravi pap testo kako se ispituva jas prv pat odam?so ke mi pravat kako i kolku vreme se vrsi ispituvanjeto pozzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Папа тест
14.7.2010 20:05:46   
Viktori
маре, се зема брис од грлото на матката и толку! Се испитува на микробиологија (мислам беше) и ти се јавуваат за 2 дена. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Папа тест
14.7.2010 23:10:49   
Maca25
марето, не е ништо сташно, а ни болно, а редовна проверка може живот да спаси. затоа без страв да си одиш на испитување утре. пиши ни како си поминала. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Папа тест
16.7.2010 14:21:45   
mareto
pozzzzzzzz
si pominav na redot sega ke gi cekam rezultatite

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Папа тест
17.7.2010 11:08:30   
Idna mamica
Дали може некој да ми каже дали Кандидата е една од причините за неплодност,доколку не е,дали може да предизвик абортус во бременоста?Јас ја имам,веке 3 години,сум користела вагиналети,ништо не помогнало. ХЕЛП user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Папа тест
17.7.2010 13:12:20   
Idna mamica
Досега сум правела неколку ПАПА тестови од кои првиот(непосредно откако ја изгубив невиноста) покажа раничка на грлото на матката која ми ја отстранија со ласер а останатите ПАПА ми биле одлични,капка роса!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Папа тест
28.7.2010 9:04:29   
anedespo
Јас редовно еднаш годишно го правам тестот. Еднаш покажа ЦИН1 но докторката рече дека од што дојам има влијание. Наредната контрола за 6 месеци беше одлична. 

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Папа тест
28.7.2010 9:39:03   
vesna1
Mamicki, devojcinja obavezno ednas godisno da pravite PAPA test. Jas posle prvoto poroduvanje pred 9 god. ne otidov 5 god. na ginekolog. Primetiv deka pocnav da krvaram pri odnos i mnogu me bolese krstot na kicmata(toa se znaci). Otidov znaci posle 5 godini na lekar, mi zema papa i rezultatot bese CIN3. Odma me pratija na biosija i rezultatot pokaza carcinom in situ(vo poceten stadium). Vednas konizacija i za moja sreka rezultatot bese dobar ne bese prosireno vo vnatresnosta na matkata i pominav samo so toa. Odtogas dva pati godisno obavezno pravam PAPA test. Lani ostanav bremena i ja rodiv Marta znaci toa ne e nikakva precka za bremenost. Koga bev vo bolnica nema da veruvate imase 3-4 mladi kako mene na koj konizacijata pokazala rasiren rak na vnatre i im ja vadea matkata.
Ne si igrajte, nema stram se raboti za zivot.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Папа тест
20.10.2010 13:35:32   
linak
Јас редовно на секои 6 месеци правев пап-тест кај мојот матичен гинеколог,но некако не ми се допаѓаше неговиот однос кон пациентите,се кажуваше на брзина,не објаснуваше многу,само првиот пат кога отидов(пред 3,5год)ми направи комплетен преглед со ехо,а потоа само брис ми земаше за пап-тест.Затоа решив да отидам кај друг гинеколог кој важи за еден од најдобрите,кај него направив комплетен преглед и ми кажа дека имам многу секрет дури и како крвав малку,и раничка на грлото на матката која баги се проширила.Кога ме гледаше на ехо ми кажа дека дека имам задебелување на ѕидот на натката околу 2 цм и мал полип на матката.Ова ми дојде како шок,но тој ми вели едно по едно ке се реши се.Најпрво ми даде вагинални таблети,и сумамед таблети за пиење за да се санира секретот а после тоа да ми земе брис за пап,за раничката која е прилично голема предложи да се гори(има ли некој искуство со ова,мене ми е страв да не е болно тоа горење на раничката).За задебелувањето на матката исто така да се направи киретажа,и ова незнам како оди и се грижамuser posted image Толку многу работи ми се собрале,но се надевам дека се ќе биде во ред,бидејќи сеуште не сум мажена и немам родено.Многу се исплашив од сево ова.user posted image    

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Папа тест
20.10.2010 14:44:18   
mama26
za kotek sum zatoa nepisuvam ovdekauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Папа тест
16.10.2011 19:21:21   
Snowhite RR
Еве дознав нешто дека за жени на возраст од 30-50 години, до нова година бесплатно земаат брис за папа тест и за микробиологија мислам, ама не сум сигурна, па можете да го искорисите периодов и да си направите папа тест, јас наредниот месец ќе одам, посекако бев во план да направам еден преглед на гинеколог заедно со брисеви, така да ова ми е добредојдено, барем ќе заштедам една илјадаркаuser posted image
Ако знае некој повеќе инфо нека пиши


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Папа тест
16.10.2011 19:29:26   
vida
Do pred da se porodam retko pravev pap ama bitno na sekoj pap pokazuvase kandida.5 meseci posle poragjaj otidov i napravivZa castenje sum prv pat u zivotov testot mi e super nema nisto.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Папа тест
16.10.2011 21:25:50   
AnnaMolly RR
Јас следнава недела одам на комплетен гинеколошки преглед, нормално и Пап ќе права. На претходниот пред 5 месеци ме извадија од памет, ми покажа дека имало ХПВ и бев на типизација, па излезе дека нема траги од ХПВ. Сега уште еднаш ќе ги повторам тие тестирања.

Инаку, првиот Пап тест го направив после пораѓање. Пред бременоста само еднаш бев на гинеколог и толку user posted image Ама сега си одам редовно и правам два пати годишно Пап тест.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Папа тест
24.4.2012 18:42:06   
milakunis
Може ли да ми препорачате гинеколог(жена) кај којшто ќе можам да направам контролен ПАП а да имам резултати за 2-3 дена,најдоцна една недела? И колку чини? user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Папа тест
24.4.2012 21:59:08   
Lalence
АнаМоли истото ми се случи и мене,на пап тестот покажа дека имам хпв, а кога направив типизација покажа негативно.Инаку папот го правев во Ремедика.

(Одговор на членот milakunis)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Папа тест
15.5.2012 21:35:09   
Sajna
DAle posle PAP imate krvarenje ili kafen iscedok ?? pred eden mesec pravev PAP mi pojavi cin1 i eve sega pak kontrolen bris mi napravija pa se nadevam na ok rezultat pozz

(Одговор на членот Lalence)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Папа тест
15.5.2012 21:46:21   
oliva
jas deneska praev pap kaj maticniot,kolku pari vi zemaat vas na maticen za pap?

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Папа тест
15.5.2012 21:48:16   
kapina
mojot papa test go zemav vcera i bese ureden kako i prethodnite sto gi pravev 

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Папа тест
15.5.2012 21:52:51   
kapina
mene ne mi zemaa ni denar besplatno bilo za tie zenio sto se rodeni od 1978 do 1988 godina ovaa godina ne trebalo da plakaat besplatno bilo

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?