|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 0:19:42   
viksa
јас најпрво Петар го бањав само со Eucerin сапунче а потоа почнав и да го мачкам со Eucerin млеко за сува и чуствителна кожа. Многу сум задоволна

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 0:28:07   
sweety***
jas mojata kerka veke edna godina ja kapam so mustela gel i so mustela mleko za telo inaku na gazeto i stavam pavloderm a letovo koga se vcrvuvase na cazeto i stavav od mustela krema za crveno gaze user posted image vo pocetokot pocnav da i go brisam gazeto so bekutan vlazni no ne i odgovaraa i se vcrvuvase i preminav na pampers so aloe vera i seuste gi koristam tie i sum mnogu zadovolna sepak pampers e pampers jas voopsto ne im veruvam na makedonskite proizvodi kako bekutan.ete pred nekoj den gazeto i se vcrvi zosto svekrva mi ja izmila so bekutan sapunce znaci voopsto ne i odgovaraat.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 12:15:14   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Кога ке ставиш еозин на лице ја суши многу кожата и не е убаво...мислам во принцип тоа е средство за да ги исуши брумчињата ама за на лице не е убаво да се става...а го носевте на лекар да видите од што мус е брумчињата? да ви дадат соодветна терапија..


Епа имаше брумчина по телото и ни дадоа Еозин, потоа му се појавија на челото и малку на лицето, и бидејќи никој не ми кажа дека не е за на лице, пробав му ставив малку и нема никаква негативна реакција, додуша ни позитивна немаше, еве сами од себе му поминаа

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 12:17:44   
mami
И мене едната докторка не ми кажа да не му ставам на лице, затоа матичната кога не виде ке не утепаше...Дури и се чудеше како можела другата да не ни каже дека не треба на лице и само ке сме му ја влошеле состојбата..

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 12:18:37   
ikipp
nie penaten koristime,super e

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 14:28:57   
BILJANA_G
Uste od samiot pocetok ja upotrebuvam kolekcijata na Becutan.I seuste taa ja koristime.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Козметика за новороденче
2.3.2010 20:27:16   
Bile
Calata kolekcija na Bubchen ja koristam i sum zadovolna.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Козметика за новороденче
18.3.2010 21:23:39   
Палешка РР
Со каков крем го мачкате вашето бебенце секојдневно? Јас после капење сеуште ја мачкам со Јекодерм, но се мислам не е веќе толку мала, да не треба да сменам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Козметика за новороденче
18.3.2010 21:24:52   
pacuvce
Мене Бојан од Јекодерм ми се исфли после два дена мачкање кога се вративме од болница и од тогаш го мачкам со Бекутан и многу сум задоволна...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Козметика за новороденче
18.3.2010 21:25:48   
Cacko
abe jas od kaj 2 meseci vise pocnav so mleko becutan da ja mackam,a 1 nedelno si ja mackam so jekoderm.taka mislam da praam bar do 1 godina

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Козметика за новороденче
18.3.2010 21:26:15   
Палешка РР
Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Козметика за новороденче
18.3.2010 22:09:08   
MamaOhrid
Јас му ставам Јекодерм секој ден после капење и планирам да му ставам до година. Газето сега до 6 месеци му го мачкам со Павловиќева оригинал, а сега планирам да преминам на Бекутан витаминска маст. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Козметика за новороденче
19.3.2010 0:03:25   
Матеа
Јас ја користам колекцијата на Мустела и сум многу задоволна а и user posted image е задоволен user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Козметика за новороденче
19.3.2010 11:38:04   
mis.
Јас користам крема косили многу ми се допаѓа целата колекција.Ме потсеќа на детството.

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Козметика за новороденче
19.3.2010 11:43:44   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?


Јас ти кажувам дека ја користам од некаде третиот ден откако си дојдовме дома,значи некаде од една недела старост и немаме никакви проблеми...Веројатно се зависи од кожата на детето...Со напомена дека се користи обичната Бекутан крема,затоа што на почетокот мм купил од Бекутан кремата со цинк и кога отидовме кај педијатарот таа веднаш примети дека кожата му е премногу сува...Тогаш ми рече да користам само обична Бекутан крема,а оваа со цинк во случај да му се исфли газето или сл....Фала Богу за сега се е ОК!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Козметика за новороденче
19.3.2010 11:43:45   
Maca25
Од прв ден ја бањам со Mustela, закон е. Пред скоро 2 месеци почнав да ја мачкам со Бекутан масло или Бубхен млеко за тело.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Козметика за новороденче
19.3.2010 14:03:58   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?


Јас ти кажувам дека ја користам од некаде третиот ден откако си дојдовме дома,значи некаде од една недела старост и немаме никакви проблеми...Веројатно се зависи од кожата на детето...Со напомена дека се користи обичната Бекутан крема,затоа што на почетокот мм купил од Бекутан кремата со цинк и кога отидовме кај педијатарот таа веднаш примети дека кожата му е премногу сува...Тогаш ми рече да користам само обична Бекутан крема,а оваа со цинк во случај да му се исфли газето или сл....Фала Богу за сега се е ОК!!!


Јас ниту еден ден ја немам мачкано со Јекодерм. Ја бањам со сапунчето од Бекутан, а потоа ја премачкувам со Бекутан масло, па сјае ли сјае, сончкор мамин. И досега воопшто немала проблем со кожата по телото, само што од цинк кремата на Бекутан и` се нафрли газето и веднаш ја џитнав.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Козметика за новороденче
12.4.2010 10:40:54   
BILE.F
Јас за почеток купив Mustela за тело и коса, јекодерм за после бањање, и павлодерм со невен и камилица за газето!
Па ќе видам како ќе бидам задоволна!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 19:25:21   
viksa
не сум сигурна дали ова е правилно место за моето прашање, ама јас сепак ќе ве прашамuser posted image . Каква заштитна крема користите за вашето бебе кога го изложувате на сонце? Мислам на секојдневно изложување на сонце а не кога го носите на одмор или планина

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 19:34:21   
April
истата крема како и за на одмор...лани користев бекутан и бев задоволна, има фактор 30 и 50...

< Поракaта ја уредил April -- 29.4.2010 19:39:48 >

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 19:49:21   
***Lide***
nie kupivme kolekcija BEKUTAN a pavloderm za gazeto i jekoderm za na telo po kapenje

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 20:02:34   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: viksa

не сум сигурна дали ова е правилно место за моето прашање, ама јас сепак ќе ве прашамuser posted image . Каква заштитна крема користите за вашето бебе кога го изложувате на сонце? Мислам на секојдневно изложување на сонце а не кога го носите на одмор или планина


Ние користиме Бекутан заштитен фактор 50.

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 22:52:47   
sinolicka
bubhem 50 ama i bekutance sme koristele i toa e ok

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Козметика за новороденче
29.4.2010 22:54:46   
Rossana
Do sega samo becutan koristime uste od prviot den.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Козметика за новороденче
12.5.2010 22:19:48   
marina82
Koi proizvodi od mustela gi koristite. Dali ko koristite gelot za kapenje od 500 ml, so pumpica i losionot za telo od 300 ml. so pumpica. Kolku ste zadovolni od ovie proizvodi, i kako se dvizat cenite, kade se najetini?

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?