|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
5.6.2010 0:38:31   
Snowhite RR
А дали користите пудра, таа во прав што е? Јас имам во колекцијата од бекутан што ја добив за поклон, ама не ја користам, не знам зошто е, Михаил до сега се нема воопшто потпарено и не знам дали да ја користам или да ја чувам за в лето кога ќе биде потопло

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Козметика за новороденче
5.6.2010 1:21:38   
Тања РР
Jaс не користам пудра, има некои истражувања кои укажуваат на штетноста на талкот.
Имено талкот го поврзуваат со некои видови канцер а неговото вдишување може да доведе до тешкотии во дишењето и алергиски реакции.

Не сум сигурна дали Бекутан пудрата содржи талк, можно е да е користено некоја замена како скроб на примерuser posted image


< Поракaта ја уредил Тања -- 5.6.2010 1:24:22 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Козметика за новороденче
5.6.2010 10:24:06   
amelbebe
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Calata kolekcija na Bubchen ja koristam i sum zadovolna.
i seuste ja koristam

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Козметика за новороденче
5.6.2010 23:45:05   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Jaс не користам пудра, има некои истражувања кои укажуваат на штетноста на талкот.
Имено талкот го поврзуваат со некои видови канцер а неговото вдишување може да доведе до тешкотии во дишењето и алергиски реакции.

Не сум сигурна дали Бекутан пудрата содржи талк, можно е да е користено некоја замена како скроб на примерuser posted image



Пишува Состав: талк и прафем. И сегаuser posted image да не ја користам? Прв пат слушам за ова, ај ќе побарам на интернет ако најдам нешто

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Козметика за новороденче
6.6.2010 0:25:28   
Тања РР
А баш се надевав дека не е со талк user posted image .
Јас не би ја користела. Еве ти линк ТУКА и ТУКА а ќе го преведам утре ако имам време, за да биде достапно за сите РР мамички.

< Поракaта ја уредил Тања -- 6.6.2010 0:58:39 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Козметика за новороденче
6.6.2010 15:05:28   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

А дали користите пудра, таа во прав што е? Јас имам во колекцијата од бекутан што ја добив за поклон, ама не ја користам, не знам зошто е, Михаил до сега се нема воопшто потпарено и не знам дали да ја користам или да ја чувам за в лето кога ќе биде потопло


Воопшто и немам ставено пудра на нина. Не знам зошто, еве ја ми стои дома ( и јас имам бекутан), не сум ни помислила да и ставам. Ниту пак јас некогаш сум користела пудра.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Козметика за новороденче
6.6.2010 20:15:01   
marina82
me interesira dali jekoderm  seuste mirisa na ribino maslo, ili go imaat smeneto mirisot? I od koj proizvoditel koristite jekoderm?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Козметика за новороденче
6.6.2010 21:09:11   
Snowhite RR
НИе користевме од Галеника и да мириса на рибино масло, ама мене убаво ми мириса, кога прв пат ми рекоа дека така мириса, мислев дека е некој грд мирис, ама не

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Козметика за новороденче
7.6.2010 12:06:01   
Vanessa Parizov
Jas moeto bebence eve veke tri meseci go banjam so Mustela gel za novorodence so toa pocnaa da go banjaat vo Sistina i jas prodolziv.Vo pocetok ja mackav so robino maslo ,pa jekoderm mast a sega eve nekolku dena so eucerin detskata linija za osetliva koza bidejki ima mnogu suva kozicka pa ke vidam kako ke se pokaze.user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Козметика за новороденче
7.6.2010 12:23:23   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

me interesira dali jekoderm  seuste mirisa na ribino maslo, ili go imaat smeneto mirisot? I od koj proizvoditel koristite jekoderm?


уште мириса на рибино масло, ама не е некој јак мирис. мене ми мириса убаво


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Козметика за новороденче
7.6.2010 12:27:29   
***Lide***
i mene mi mirisa mnogu ubavo kako na plaza:-)user posted image user posted image a ja koristevme do 6 nedeli sega preminavme na bekutan maslo,samponce i penlivo i dobri se

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Козметика за новороденче
16.6.2010 13:48:12   
Палешка РР
Ја прашав докторката за кремите со заштитен фактор и имаше ваква реакција user posted image
Видела возрасна жена со алергија од еден производ за нега на детската кожа при сунчање и ми рече НИКАКО да не сум ја намачкала Миа. Дури се уплашив од нејзината реакција user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Козметика за новороденче
16.6.2010 13:52:20   
elle
па нели се над 6 месеци кремите за сончање,или грешка сумuser posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Козметика за новороденче
16.6.2010 16:22:11   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ја прашав докторката за кремите со заштитен фактор и имаше ваква реакција user posted image
Видела возрасна жена со алергија од еден производ за нега на детската кожа при сунчање и ми рече НИКАКО да не сум ја намачкала Миа. Дури се уплашив од нејзината реакција user posted image



Па како тогаш да ги изнесуваме надвор, кога викаат дека дури и под сенка и кога е облачно зраците се штетни, белким нема цело лето да седиме дома

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Козметика за новороденче
18.6.2010 14:21:34   
brineta88
Ние користиме
user posted image  косили за бањање
user posted image  за газето
Мустела сапунче за миење раце
бекутан камилица за косичето
Е сега сакам да му купам млеко само незнам какво и дали може да му ставам летово или не се препорачуваuser posted image


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Козметика за новороденче
18.6.2010 14:30:34   
Sandric
Pa ko sto e toplo mozebi i nema potreba da go mackas so mleko

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Козметика за новороденче
3.7.2010 1:56:25   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ја прашав докторката за кремите со заштитен фактор и имаше ваква реакција user posted image
Видела возрасна жена со алергија од еден производ за нега на детската кожа при сунчање и ми рече НИКАКО да не сум ја намачкала Миа. Дури се уплашив од нејзината реакција user posted image





Nas pak ni naglasija nikako da ne izleguvame bez zastita user posted image
bez razlika i pod senka da sme

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Козметика за новороденче
3.7.2010 1:59:29   
ananikol
Nie zasega od kozmetika koristime Zwitsal samponce i maslo

p.s. i pavloviceva user posted image  ke zaboravev mnogu bitna rabota

< Поракaта ја уредил ananikol -- 3.7.2010 2:00:34 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Козметика за новороденче
3.7.2010 12:32:52   
Snowhite RR
Јас кога излегуваме редовно го мачкам со крем бекутан со заштитен фактор 50, ми е страв без тоа да излегуваме, дури и кога времето е облачно

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Козметика за новороденче
6.7.2010 8:33:35   
oli_naum
Od samiot pocetok koristam kolekcija bekutan penlivo za kapenje i mleko i krema za teloto i liceto. pred nekoe vreme ( malata ima 3 i pol meseci ) na nozinjata i na racete i se pojavija kako lishai i doktorkata mi rece deka moze da e od kupkata. dali nekoj imal vakvo iskustvo. so jekoderm ne ja imam mackano voopshto.poz

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Козметика за новороденче
15.7.2010 1:32:39   
ikki
Jas koristam bekutan penlivo, jekoderm i orginal pavlovi4eva (ovaa pavlovi4eva im ja prepora4uvam na site posebno onie so 4ustvitelna koza).

(Одговор на членот oli_naum)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Козметика за новороденче
22.7.2010 23:28:52   
dostickage
nivea sapunce,jekoderm,maslo becutan vo vodata i definitivno original pavloviceva-zakon!!!
da napravime dva meseca i kje pocnam da go mackam so nivea mlekce:)

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Козметика за новороденче
23.7.2010 0:24:30   
Isabella
Citam od pocetokot na temava i gledam deka site koristite kozmetika za bebinja. Nie od koga se rodi Izabela pa do sega (ima polni 6 meseci) ja banjame samo so cista voda, nikakvo samponce ni kremi za telo, nisto... Detskata doktorka koga ja prasavme do koga samo so cista voda da ja banjame, rece dodeka ne pocne da mirisa. Nie so user posted image user posted image user posted image ... I navistina, nikakvi problemi ne sme imale so kozata, samo koga na pocetokot imase crveni bubuljicki po liceto, ama sami po sebe si pominaa, so nisto ne go mackavme. A koristime Pavloviceva za gazeto (si kupiv nekolku kutii od Skopje,ja koristev i za mackanje na stomakot vo bremenosta i nemav strii voopsto) ama nemam poveke, pa kupiv Penaten, i zasega gledam deka Pavlovicevata e mnogu podobra. Se prasuvam, dali voopsto ima potreba od hemikalii na neznata i cuvstvitelna bebeska koza?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Козметика за новороденче
23.7.2010 14:16:17   
Sandric
Patronaznata vcera ni rece kupki da ne koristime, tesko se odmivale podobro sapunce. Nie kupivme bekutan ama ne go mijam non-stop so sapunce, samo ponekogas

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Козметика за новороденче
30.7.2010 14:32:22   
anedespo
Само со детски сапун Мерима до големи и ништо друго. Освен павловичева за препоните, вратот и таму каде има набори под рацете). Купките и шампоните кај малите деца и бебиња не можат убаво да се исплакнат и остануваат на кожата. ма колку да е скапо или да тврдат дека е од природни состојки (Чико), сепак содржат хемикалии не се лажете. А за креми со заштитен фактор не знам колку се препорачуваат за бебиња по 6 месеци, за кои воопшто не е ни препорачливо да се изнесуваат на јако сонце само рано насабајле до 10 часот и после 6 часот кога и нема потреба од кремите. Внимавајте со хемикалиите. И кожата ресорбира се што му шлакате на бебето.


(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?