|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
22.8.2014 16:35:10   
deluxe
Меланија ,зошто во водата растораш Ц витамин??

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 726
   RE: Козметика за новороденче
17.9.2014 19:58:26   
Dilina
Мамички, ние уште од раѓање за газето користиме пудра од бекутан и ништо друго, ја бањам со шампонче бекутан, и ставам на косичето па после од таа пења ја бањам по телцето. После бањање ја мачкам и масирам со бекутан рибина маст и си ужива во масажата (тоа ни е најубав дел од денот хехе)
Е сега ме интересира пошто тук тамо знае по некое брумче да и излезе... ама не обрнувам мн внимание зошто ми е страв да експериментирам со др козметика... па пишувам за да ве прашам дали дали е ок да игнорирам едно две мали брумчиња или да мењам козметика? Да напоменам, од јекодермот и се сушеше кожата, а од павличева и искачаа огромни бубулици како загноени баш ко на возрасен...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: Козметика за новороденче
17.9.2014 21:35:34   
Melanija RR
Ако брунчињата се губат не верувам да е од козметиката.На кој дел од телото се појавуват?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 728
   RE: Козметика за новороденче
18.9.2014 0:49:07   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Меланија ,зошто во водата растораш Ц витамин??

Сега го видов постов deluxe RRuser posted image
Зошто водата е хлорирана и ја суши кожата а сувата кожа упива одма .М по бањање го ставаме во бањарка затвараме и отвараме капка вода нема.Ц витаминот регенира, исто сум чула можело со јаболков оцет

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: Козметика за новороденче
18.9.2014 19:16:38   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ако брунчињата се губат не верувам да е од козметиката.На кој дел од телото се појавуват?


Па нема определено каде се појавуваат... на меше позади увце на раче ноџе, и тоа една до две макс. и за макс, два дена ги снемува...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: Козметика за новороденче
18.9.2014 20:07:51   
Melanija RR
Ништо ,тоа од топло може да е .Штом не е широка регија не е ништо

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: Козметика за новороденче
2.12.2014 14:36:52   
caciana
Ajde sea mene mi treba user posted image
Kozmetika koja sto ja koristime za vnuka mi koja ima 1 mesec e BEKUTAN, No kaj bebuska se javuva alergija..celoto telo i e nafrleno so crveni mozolcinja... Vlazni maramcinja ne koristime poveke ni zabranija..koristime neparfemirana pavloviceva. No seuste go koristime losionot za telo i samponot bekutan. A sega morame i niv da ne gi upotrebuvame. STO DA ZEMIME??? SO STO KE GO KAPIME DETEVO?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: Козметика за новороденче
23.2.2015 12:49:10   
Maja06
Dragi mamicki! Ve molam za sovet! Sinko moj ima tri meseca megutoa na odredeni delovi na teloto kako sto se obrazite, kolenata, laktite kpzata e premnogu suva i so sitni bruncinja kako naezena! Koristam i jekoderm i krema so neven i kupka i bubchen probav i i hipp megutoa nisto ne ni pomaga kozata e pak suva! Sovet Vas i Vasa preporaka sto kozmetika bi ni pomognala? Vi blagodaram

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: Козметика за новороденче
23.2.2015 13:23:22   
sandriana RR
Пишав во темата за егзема, ама ај и тука може ќе се најде како искуство - за сува кожа кај некои дечиња помага Нивеа крема за бебиња, за осетлива кожа, и чини околу 150 денари.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: Козметика за новороденче
23.2.2015 13:55:02   
Melanija RR
Maja06 кожата може природно да е сува, но допринесума топлина ако е повее облечено, поретко бањање без бришење, и минимални средства за бањање а често влажнење на кожата барем 2 пати во ден со крема по избор но за сува или осетлива кожа козметика.Маст од невен е ок за проба,но ете пробај 2 пати во ден. А дали на добир е како рапава што велат како кокошка?Муабетот ми е дали го има видено педијатар?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: Козметика за новороденче
23.2.2015 15:35:42   
Maja06
Da da kozickata e rapava! go banjam preku 1 den i stavam mast i po nekolku pati vo denot ama pak isto! Da go vide pedijatarot i mi rece za jekoderm ili da najdam nesto sto kr mu odgovara!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: Козметика за новороденче
23.2.2015 16:18:11   
nataly86
Ние имавме како рапаво на ноџето на подколеницата...и така си стоеше по извесно време видов како да почна да се шири..сличајно дома имав мустела baby cold cream беше тестер...три дена мачкав и го снема...ни сама неможев да поверувам дека го снема...Мустела ја фалат многу малку е поскапа ама по се изгледа вреди за парите...Види во аптека побрај тестер ако има ефект ке купиш ако не џабе да не трускаш пари..

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: Козметика за новороденче
1.3.2015 14:35:23   
lolla RR
Засега користиме Логона купка и шампонче, јекодерм за после бањање за масажа. А за газе, ставам Др Павлович павловиќрва, мустела со цинк или веледа по потреба. Влажни - памперс сенситив мада со вода и памук поубаво се одмива каканко.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: Козметика за новороденче
30.3.2015 15:40:16   
hopeless
Јас користам само купка на Хип.
Никогаш не сум користела масла или беби млека за тела.
А за газето, бидејќи се мачиме со црвенило подолго време, по многу пробани креми, сега ја користам мустела со цинк и само таа малку ни го ублажува црвенилото.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 10:27:16   
Malecka23
Na M mu zemav mlekce za telo Corine de farm a za banjanje imav od Mila chicoo kupka.No detevo ima mn suva kozicka i kako isip po teloto.Vcera mu bese prvoto anjanje doma kupiv i Mustela S i so jekoderm go mackav ama nekako epten mi izgleda kako presecen.Isto i na glavceto ima.So Mila ne sum se sretnala so vakov problem pa sega ne znam sto da probuvam.Sovet?

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 11:17:03   
sandriana RR
Malecka, како мислиш пресечен?

Илина имаше исип по газето и препоните, и јас првите недели ја бањав само со сапун за бебиња Бекутан и вода, и ја мачкав со еозин. Мачкав и Јекодерм, кратко време. Кожата се исчисти за 2-3 недели.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 11:19:09   
marchi
Malecka23 stavaj detska vitaminska krema Od bekutan, mnogu pomaga veruvaj, i ne koristete mnogu kozmetika za dete. Najmalku pudra za gazeto. Nas od apteka ni preporacaa da ne upotrebuvame zasto e na hemiska baza i ne se mnogu od korist. I pedijatarot toa ni go potvrdi. Sto pomalku toa podobro. Nie osven sampon bekutan koristime. Za crveno gaze mackame kantarionovo maslo.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 11:51:22   
Malecka23
Osipce ima naverojatno alergija e baram taka mi rece pedijatarot od prasina prasak itn.A ova sto e presecen e od suvata kozicka sto ja ima do toj stepen se gleda preseceni linii na vratceto na racinjata na nodzinjata.Na nekoi mesta ima i bruncinja crveni a na sredina so belko.Pudra ne koristime gaze mackam so detska vitaminska i toa prethodno sto pisa v

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 12:52:13   
lukajana RR
Малечка23 твојот М е многу мал може ке ја обновува кожичката,кај мене на Ј цела кожа и се излупи и и се обнови во првите недели.И беше сува и се перутеше па се лупеше ,да не е нешто такво,јас мачкав млеко за бебе Бубкен и брзо се оправивме,откако и падна првата кожичка веќе немавме проблеми со кожата никакви

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 13:12:10   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Na M mu zemav mlekce za telo Corine de farm a za banjanje imav od Mila chicoo kupka.No detevo ima mn suva kozicka i kako isip po teloto.Vcera mu bese prvoto anjanje doma kupiv i Mustela S i so jekoderm go mackav ama nekako epten mi izgleda kako presecen.Isto i na glavceto ima.So Mila ne sum se sretnala so vakov problem pa sega ne znam sto da probuvam.Sovet?

Malecka23 и на синко првите недели цела кожа му се излупи и му се обнови. После секое бањање го мачкав со јекодерм и го бањав со маслено средство бекутан. Немој да го бришеш бебето со пешкир само тапкај го или на уште водена кожа мачкај го. Ќе се обнови кжата не е страшно тоа.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: Козметика за новороденче
10.4.2015 13:59:37   
Ilina87
Мустела и Еуцерин се најдобри за сува кожа. Посебно сум задоволна од маслената купка на еуцерин.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: Козметика за новороденче
18.5.2015 10:07:15   
Malecka23
Za mustelata i jas potpisuvam deka e super.Gledam stavaat i vit C vo vodata ke go probbam i toa da vidam posto na M mn mu se susi kozickata.Dal e od vodata dal e od chicoto.Inaku i M e alergicen na bekutan.Mu staviv edas detska vitaminska i odma se isfrli,A i Mila isto se nafrlase

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: Козметика за новороденче
2.6.2015 21:08:18   
kokicekokice
Na pocetokot kupiv Mustela sapunche, losion za telo i krem za lice od obichnata hidrantna linija.Iskreno mirisot na kolekcijata mi e mnogu jak za bebe,me potseka na teshka hemikalija.Zato sega se prefrliv na Weleda i sum pozadovolna-em mirisa ponezno i sto e najvazno e organska kozmetika. Vo vrska so Eucerin-oni imaat bebeshka linija na kozmetika za suva koza megjutoa bar docsega nemam sretnato kaj nas da se prodava

< Поракaта ја уредил kokicekokice -- 2.6.2015 21:12:25 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: Козметика за новороденче
2.6.2015 22:27:12   
Melanija RR
kokicekokice nema Eucerin posebna linja za bebinja, samo nekoi proizvodi za nameneti i za bebinja. Del od proizvodite na linijata Eucerin AtopiControl se tokmu takvi, i kaj nas gi ima

Vaka pisuva:Eucerin AtopiControl krema pogodna je za odrasle, djecu i dojenčad od 3 mjeseca nadalje.

Weleda e l od proizvoditemegu najpoznata organska kozmetika

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: Козметика за новороденче
3.6.2015 8:22:07   
lukajana RR
Ние не сме имале проблем со кожата до сега и многу не сум бирала козметика којзнае каква ама сега кумата ми донесе пакет производи на Еуцерин и многу ми се допаднаа,одма се приметува разлика на кожата.Пакетот е купен во странство и декларациите му се на англиски,кај нас изгледа уште нема такви колекции или јас не сум сретнала можеби
user posted image
Тоа е оваа колекција сосе пајчето само спакувана во торба и е многу убава

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 3.6.2015 8:24:44 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?