|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.7.2010 23:30:20   
Палешка РР
Интервјуто на Јања за Босанската Рингераја ТУКА

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:11:39   
agnes77
Драге пријателјице ... добили смо информацијо, да комисија цјело време ради само нас нису обравнавали, ... али у петак 23. 7. онии су нас коначно обравнавали али ... комисија није потрдила предлог центраuser posted image user posted image user posted image
 
све каже да они мисле, да ми нисмо доволјно добри ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:15:48   
beki RR
Дали јас добро разбрав, ве одбиле?

Не ми се верува.Многу ми е жал драга Агнес.Има ли шанси за жалба?

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:19:43   
Палешка РР
Што зборуваш Агнес????? Не е можно!!! user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 27.7.2010 12:20:24 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:20:57   
Bogdancanka
STO!!!Stramota kako ne im e stram ne mi se veruva!!!Bas mi e zal milauser posted image user posted image user posted image
imate pravo na zalba ili?



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:31:07   
vesna1
Lele Agnes ne mi se veruva. Ama nisto cudno vo nasava drzava, znaci ve obavestile deka ste izbrani, i cekale da podmitite pari i ako ne se slucilo toa gi dobile drugi koi platile. Ova e javna tajna vo Makedonija, sramota, mnogu sramota.
Mnogu, mnogu mi e zal i se nadevam nekoja sledna prilika ke bide. Zatoa mozebi trebase da angazirate advokat barem da ti kazat na cisto treba da platis tolku i tolku. user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:40:43   
nadica
агнес мила нема зборови кои би те утешиле во овој момент  user posted image user posted image user posted image user posted image  баш ми е зал user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

имате ли право на залба

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 12:57:22   
Nade
Se nadevam mdeka poskoro ke se reshi vo vasha korist navistina nema smisla user posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 13:07:20   
agnes77
ne znam što da kažem ... da sam ja prije znala za taa javna tajna ... nikada ne bih poslala dokumente u MK ... možda zaista nije mi usuđeno, da bidem mama ...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 13:08:47   
Палешка РР
Лично јас се шокирав од веста, останав без зборови, незнам што да напишам user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 13:14:05   
agnes77
на крајот све е моја грешка, пошто бев многу наивна, мислила да е доволјно да си добар човјек ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 13:17:06   
nadica
агнес мила немој ни да помислиш дека е твоја грешка и дека не си добра за да бидеш мајка
ти си една прекрасна личност и секако дека ќе постанеш мајка и ќе бидеш одличен родител user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 13:55:11   
Bitolcanka
Агнес, мила, не ми се верува што читам user posted image user posted image user posted image user posted image Навистина какви нечовечни суштества постојат - се' ќе направат за пусти пари user posted image user posted image user posted image За мамичка имаш време да бидеш - верувај. Има и други места за посвојување, други начини, ќе ти се исполни желбата, ќе бидеш најдобра мамичка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:28:49   
vesna1
Agnes milicka, mnogu mi e zal za tebe. Neznam dali ke ti pomogne(imam slusano od moja drugarka koja raboti kako socijalen rabotnik) da probas da posvois pogolemo detence 2-3 godinki,bidejki za bebinjata ima mnogu konkurencija. Sto ako e pogolemo, i ako znae deka ne si mu prava majka bitno e da go cuvas kako majka. A veruvam deka ke znae da go ceni toa.
Ti posakuvam sto pobrzo da dojdes do edno detence.user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:37:47   
Simona`s mom
Vesna,kolku sto procitav vo slucajot na Agnes se raboti za 2 2godisni romski devojcinja,za koi ne veruvam deka vo Makedonija ima golem interes znaejki gi predrasudite kaj nas..ova navistina revoltira,osobeno koga znaeme deka so mito verojatno bi uspeale..
Agnes,ne ocajuvaj,dali ima sansi za prigovor?
Ti posakuvam da uspees vo ona najmnogu sto go sakas..

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:45:08   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Simona`s mom

Vesna,kolku sto procitav vo slucajot na Agnes se raboti za 2 2godisni romski devojcinja,za koi ne veruvam deka vo Makedonija ima golem interes znaejki gi predrasudite kaj nas..ova navistina revoltira,osobeno koga znaeme deka so mito verojatno bi uspeale..
Agnes,ne ocajuvaj,dali ima sansi za prigovor?
Ti posakuvam da uspees vo ona najmnogu sto go sakas..



Мислам не заебавајте каков живот ќе им понуди системов наш во кој никакво право не можеш да уживаш!!! додека децата со родители ќе одат на фалултет затоа што мама и тато платиле 2000 евра они никогаш нема шанса да имаат!!! Мислам кого залажуваат дека почитуваат закон!!! Овци не сме, фала пријатно!!!
Македонија е се, ама најмалку социјална држава!
(се извинувам за вулгарноста, намерна е, заслужуваат и бетер!)

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.1.2011 14:29:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Simona`s mom)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:45:41   
Тања РР
Леле навистина се разочарав. Не знам дали сум повеќе тажна или лута. Срамота!

Агнес те молам не очајувај. Немам зборови со кои би ти опишала колку ми е жал и колку се срамам што сум македонка во моментот.user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Simona`s mom)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:46:37   
agnes77
vesna1 djevojčice su romkinje i stare između 2 i 3 godine ... i u mom srcu več su moje nije važno koliko godina imaleuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 14:53:33   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Немам зборови со кои би ти опишала колку ми е жал и колку се срамам што сум македонка во моментот.user posted image user posted image



Јас не се срамам што сум Македонка ич!
Ама и те како се срамам што сме овци и што дозволуваме идиоти да ни ја водат државава, што ги научивме дека радосно даваме, за да си завршиме работа, што е јавна тајна, ама сите си ја поддржуваме оти нели нема да чекам јас една недела, туку ќе си платам и готово!
До нас е! Сите! Уште и се фалиме некогаш, како сме нашле врски! А од такви, патат чесните и искрените!
Да се запалат бе на плоштад, друг пат да не им текне!!!



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 15:07:15   
niki
Да пишувам сега дека сум изненадена, би лажела, не очекував ваков исход, но знаев дека така на крај ќе излезе, баш поради се она што го навела Виктори...

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори



Јас не се срамам што сум Македонка ич!
Ама и те како се срамам што сме овци и што дозволуваме идиоти да ни ја водат државава, што ги научивме дека радосно даваме, за да си завршиме работа, што е јавна тајна, ама сите си ја поддржуваме оти нели нема да чекам јас една недела, туку ќе си платам и готово!
До нас е! Сите! Уште и се фалиме некогаш, како сме нашле врски! А од такви, патат чесните и искрените!
Да се запалат бе на плоштад, друг пат да не им текне!!!




потпис за се ова

Агнес, глава горе, ти си добар човек и прекрасна личност, ова е едно искуство за тебе и еден трн на патот до мајчинството, ќе успееш и ќе бидеш мајка, ако не овојпат на следниот обид, не се предавај...
И јас ќе прашам имате право на жалба иако можеби и тоа нема да помогне, ноuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 15:12:49   
agnes77
заиста превише јас и мм смо наивни, мислили, да су лјуди добри и поштени, и да би све урадили да би дјеца добили добар дом и родителје ... али јас нисам разбирала цирилице, нисам рабирала мк јазик то то што су ми причали, јас сум верувала, нисам знала за македонске јавне тајне ... нека бог отпусти лјудима који си нас увукли у таа ситуација ...јас никада нечу мочи ...


не знам што можемо урадити и какво право имамо, али покушат чу прикупити информације што можемо да урадимо, ми смо се веч обратили на наша амбасада и они знају све што се догаѓа.

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 27.7.2010 15:15:41 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 15:37:38   
vesna1
Agnes, bori se so site sili sto mozes da napravis. Jas bi dosla vo Makedonija i bi otisla vo nekoja od televiziite kako A1,kanal 5 i bi dignala golema glama. Kaj nas rabotite se resavaat samo ako viknes mediumi. Neka se doznae javno koj gi zel bliznacinjata i po koi kriteriumi komisijata ocenila deka ne ste sposobni za roditeli. Sramota, golema sramota. Moze ke uspees so zalba i so objavuvanje na slucajot vo mediumite da go povlecat resenito i da ti gi dodelat tebe. Vo sekoj slucaj ne se otkazuvaj.
Bori se i ako mozeme nekako da ti pomogneme ti stoime na raspolaganje.
P.S. Pred nekoe vreme imase emisija na nekoja od televiziive za posvojuvanjeto deca vo Makedonija kazuvaa barale i do 10000 evra. Moras da dignes glama ili slucajot ke se zataska.
Ti posakuvam mnogu sreka.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 15:39:45   
skvo
Agnes procitala sam tvoju pricu na ringeraja.ba, i sada citam ovo...tako mi je zao...neopisivo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uma...mamina sreca stigla je 05.10.08.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 16:40:40   
Annet
точно е весна тоа што го кажуваш.во последно време само преку медиумите може човек да го добие тоа што го сака.многу ми е жал агнес.ама надежта последна умира,само силна воља и напред,дедо боже ке помогне мила user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 27.7.2010 16:41:20 >

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 17:54:39   
Maca25
ова е навистина срамота што се случува. немам зборови.
агнес мила, не знам што би те утешило во моментов, навистина ми е жал, многу жал. искрено се надевав дека ти и мт летово ќе станете родители. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?