|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс или водење љубов?
6.10.2009 12:22:09   
big_mama817
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Секс или водење љубов?
15.8.2011 15:48:00   
Maca25
мислам секс, затоа што водењето љубов го поврзувам со романтика, со часови поминати во мазење, галење, а сексот некако побрзо се се дешава. башка со мало дете тешко дека ќе се договориме и најдеме време за долго мазење. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Секс или водење љубов?
15.8.2011 15:53:02   
miana
Mislam deka koga e vo prasanje Ljubov - ima mnogu emocii,pa mozam da kazam deka i strasta e zgolemena i pokratko trae,dodeka pak seksot e taka bez cuvstva i nikogas ne sum mozela da gi razberam tie sto imaat seks bez obvrski ( onaka po potreba) se zavisi od momentot..nekogas imas seks a nekogas vodis ljubov..Zavisi do strasta,momentot i mnogu drugi okolnosti..Prvo pricinata koja go predizvikala - dali e privlecnosta momentalna ( onaka vo momentot da mu dojde na partnerot ) ili pak radi reda - deka treba da si ja obavi dolznosta..ili eve primer- cel den se zbori toa - lele vecer vaka ke bide onaka ke bide..I op i sto..vecerta kebide bidejki bilo zboreno a ne onaka spontano..Koga e spi\ontano e nekako poubavo i ispolneto so emocii pa znaci mislam deka mnogumina ke se slozat so mene deka ponekogas vodat ljubov a ponekogas imaat seks...Neli?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Секс или водење љубов?
15.8.2011 22:17:11   
Martins mom
И едното и другото...со истата особаuser posted image user posted image user posted image Зависи од расположението и филмотuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 12:41:18   
miana
Многу секс за среќен брак [27.10.2011 - 21:50 часот]  18 Ако може да им се верува на тврдењата на здравствениот специјалист др.Оз, тајната во долговечниот брак се крие во квалитетниот сексуален живот. Докторот Оз, американски здравствен специјалист кој воедно е и телевизиска ѕвезда, на медиумите им ја откри тајната на својот успешен брак. Тој вели дека клучот за среќа во неговиот 26 годишен брачен стаж е сексот, односно многу секс! Популарниот доктор е во брак со радио водителката Лиса Оз, а во нивната спална соба никогаш нема недостаток на активност. И двајцата велат дека токму тоа е она што го одржува нивниот брак. user posted image Др.Оз (51) им препорачува на брачните двојки да имаат секс најмалку два пати неделно. "Сексот ви помага да живеете подолго. Научно е докажано дека сексот два пати во неделата обезбедува барем три дополнителни години живот", вели докторот во интервјуто за магазинот "Shape". Неговата 48 годишна сопруга се сложува со тоа дека редовниот секс е многу важен дел од нивниот брак: "Многу е потешко повторно да го разгорите пламенот на страста откако тој еднаш ќе се изгасне. Поедноставно е ако постојано го одржувате разгорен. Луѓето мораат да се трудат да ги направат интимните односи составен и редовен дел од својот живот". Др.Оз и Лиса имаат четири деца, и и двајцата можат да се пофалат со успешен брак, иако имаат и многу успешни кариери. Судејќи според сите нивни животни околности, изгледа дека од оваа брачна двојка може навистина многу да се научи.
[назад]


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 28.10.2011 14:00:36 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 12:57:15   
anedespo
Cist zivotinski seks. Brzo i efikasno. 

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 13:07:30   
lilicka
Водење љубов секако,ма да у последно време е секс на брзинка...user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 13:48:28   
dostickage
]ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Cist zivotinski seks. Brzo i efikasno. 
[/quote]

kulturno user posted image

znam za so prais muabet user posted image

iako go preferiram ona vtoroto so vodenjeto ljubov ama koga se ima vreme a i volja za toa

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 16:03:28   
Natuska85
Во последно време секс,кај се има време за водење љубов со маловоuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 16:15:19   
Marija_L
Во секој сличај водење љубов, ама кога нема време сексот е мајката. Да се олабавиш малку и да се изрелаксирасuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Секс или водење љубов?
28.10.2011 20:15:54   
Maca25
секс...не се наоѓа време за водење љубов...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Секс или водење љубов?
29.10.2011 9:50:47   
AnnaMolly RR
Секс на екс user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Секс или водење љубов?
29.10.2011 10:25:28   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

секс...не се наоѓа време за водење љубов...user posted image user posted image user posted image


Ај агри user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Секс или водење љубов?
29.10.2011 15:42:46   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

секс...не се наоѓа време за водење љубов...user posted image user posted image user posted image


Ај агри user posted image



Ми туuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Секс или водење љубов?
29.10.2011 22:04:16   
Annet
ни секс ни екс хахаха легнувам и незнам ништо,спијам како мечка хахахахахахах
стварно нема време ....

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Секс или водење љубов?
30.10.2011 0:47:15   
mila mama
Се вративме пак на водење љубов после една година од породување, за кое сум многу среќна. Мислев дека тоа е минато свршено, ама се радувам дека не е така user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Секс или водење љубов?
30.10.2011 14:19:20   
Martins mom
Комбинирамеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Секс или водење љубов?
13.12.2011 14:09:14   
Melanija RR
Секс или водење љубов?Според мене исто нешто во смисла физички во емотивно сосема различни.Со човек кој го сакаш и те сака е водење љубов.Самиот збор секс ми звучи некако ладно и никогаш не го користам.
Затоа водење љубоб е најубавото нешто меѓу двајца кои се сакаат


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Секс или водење љубов?
13.12.2011 16:32:37   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Комбинирамеuser posted image

potpis,na postot vo zavisnost od toa kolku sme umorni t.e koga zaspale deciteuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Секс или водење љубов?
13.12.2011 16:46:27   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Комбинирамеuser posted image

potpis,na postot vo zavisnost od toa kolku sme umorni t.e koga zaspale deciteuser posted image



Такоџе и ние нешто зачестивме со сексот ама во МКни тргна водењево љубов хахахаuser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Секс или водење љубов?
21.12.2012 18:27:56   
Simona_k
Mnogu poveke sakam da vodime ljubov...no nekogas toa ne me zadovoluva kolku samiot seks.
Se zavisi od situacijata...user posted image
No 80% sum raspolozena za vodenje ljubov no sakam da uzivam vo sekoj moment so partnerot da go pocuvstvuvam

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Секс или водење љубов?
22.12.2012 0:44:42   
mmbucko
More so covekot sto go sakam i sto me saka se si sakam :))))))) Toa sexot e jaka rabota posle podolga pauza kolku da se najadeh nabrzina a posle vtora majka natenane :)))))). Normalno koga ke se najde vreme. Sea so 3-ve deca SE sakam samo neka se slucuva pocesto :))))))

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Секс или водење љубов?
6.6.2014 1:45:01   
Defne90 RR
Кога како и зависи пред се од децата.Ако спијат долго време без да се будат и да плачат,тогаш си водиме љубов и тоа онака полека полека со емоции и чувства.Ама ако стануваат често од спиење и плачат,тогаш гледаме да си ја завршиме набрзина работата.Мада во последно време некако повеќе е само секс,немаме време за водење љубов.Ама се надевам откако ќе потпораснат и повторно ќе си спиеме во исти кревет повторно ќе водиме љубов како во деновите кога се уште бевме дечко и девојка.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Секс или водење љубов?
13.8.2014 15:16:12   
Mila mamicka
Зависи од ситуација и од расположение. Почесто водиме љубов, а понекогаш може и да падне секс на брзинка. Сепак, додека е со личноста која ве исполнува, не е важно дали е едното или другото, се додека го имаuser posted image

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Секс или водење љубов?
30.11.2014 21:27:28   
scared RR
Водење љубов дефинитивно, тогаш ја чувствувам љубовта меѓу мене и мм, ма да и сексот набрзинка не е лош user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?