|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Градите во бременоста!
30.8.2013 0:14:02   
Snow Queen
Последнава недела секое сабајле, како мали жолтко бели топчиња (исто како гурулки на очите после спиење), такви ми се појавуваат. Кај вас има нешто такво? Нормално ли е? подобро речено...како засушена лимфа, ете такава боја и толку тврдо, некое попроѕирно некое си е бело.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Градите во бременоста!
4.9.2013 17:55:33   
snowbool
Mi se zgolemija gradite i mene dva broja a sega sum pet i pol meseci , inaku i onaka imav golemi gradi i samo sto ostanav bremena pocnaa da se zgolemuvaat duri ne mozev da disam , i navecer ne mozev na stomak od niv da spijam , posle se naviknav ama si ostanaa golemi i sekoe kilo sto se zdebeluvav na pocetok samo vo gradite i vo ramenicite,,,, ne znam samo se plasam za doenjeto kolkavi li treba da stanat ako sega se volkavi,,ocajna sum samo za niv user posted image

< Поракaта ја уредил snowbool -- 4.9.2013 17:56:43 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Градите во бременоста!
11.3.2016 15:55:03   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MotherA

Здраво на сите мајки и идни мајки.

Сакав да ве прашам дали на некоја од вас и се случило да има вовлекување на кожата на дојката, како мала линија, вдлабнатика за време на бременоста? Јас имам таква вдлабнатика на долниот дел од градата, бев да се снимам на ехо затоа што се посомневав на најлошото но немаше ништо. Па сакав да ми кажете дали некоја од вас имала ваков симптом поради промените на градите во бременост. Иако ехото не покажа ништо, јас сеуште чуствувам страв. Ви благодарам :):)



_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Градите во бременоста!
17.12.2016 12:43:28   
sesilia
Sakam da prasam nesto. Jas sum vo mn rana bremenost 4plus 5 , gradite me bolea mnogu i mi bea podueni a otkako mi docnese 1 den i napraviv test mi splasnaa i skoro i da ne me bolat minimalno:( denes pravev beta hc 563 . Dali e ova normalno ? Maticnata mi veli da chekame uste 2,3 dena :(

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Градите во бременоста!
17.12.2016 16:20:59   
Bebence 15
Na koj den pravese bhcg? Dali prethodno go imase ispituvano ili ova prv pat e? Nemora nisto strasno ova da znaci, i mene eden den mi prekina nagonot za povrakanje i gradite mi bea kako izdisani nikakva bolka nemav ama eve sega e pak dobro :)

(Одговор на членот sesilia)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Градите во бременоста!
17.12.2016 16:23:39   
sesilia
Bebence beta hcg pravev 4 ned i 5 dena. A gradite prestanav da gi osekam samo sto napraviv poz test i bev na pregled.

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Градите во бременоста!
17.12.2016 17:20:14   
Bebence 15
Ti pisav privatna poraka

(Одговор на членот sesilia)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Градите во бременоста!
17.12.2016 17:35:06   
sesilia
Prati mi ja uste ednas nemam nisto dobieno.

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 58
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?