|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Kолку одмор ви следува кога сте на породилно ...
19.4.2010 17:56:18   
kiki riki
Zdr rr ako nekoj moze da mi kaze kolku meseci sleduva porodilno ako si so dogovor na delo??? Ako ja ima ovaa tema pls premestetemeuser posted image user posted image user posted image . I dali nekoj ima informacija za drzaven ispit za odd nastavnik dali se polaga uste ili pa jas razbrav deka go ukinaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ako nekoj ima informacija plssss kazvajte pozzzz

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.4.2010 9:11:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Kолку одмор ви следува кога сте на породи...
20.4.2010 9:22:23   
topce
договор на дело не постои веќе, договорот што ви го даваат ви плаќаат придонеси така да тоа се рачуна дека си привремено вработен тоест на определено време од тука ти следува и годишен одмор по 2 дена за секој работен месец. во ФЗО бараат да имаш 6 месеци непрекинат работен однос за да може да ти исплатат породилно боледување. инаку породилното е за сите исто, 28 дена пред термин и после 8 месеци откако ќе се породиш.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.4.2010 9:12:43 >

(Одговор на членот kiki riki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Kолку одмор ви следува кога сте на породи...
20.4.2010 18:56:05   
Annabel
Абе како нема договор на дело,  може само да е преименуван во Договор за стручни услуги, и тука се плаќа само персонален данок

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.4.2010 9:13:43 >

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Kолку одмор ви следува кога сте на породи...
20.4.2010 21:08:34   
topce
значи договор на дело не постои веќе како опција работодавецот мора на вработениот според законот за бруто плата да го пријави преку агенција за привремени вработувања каде што освен персонален данок му се исплаќа и ФЗО и ПИОМ+ му тече стаж.е сега ако има некој кај кој ФЗО и ПИОМ и стажот му одат преку друга фирма, на пример професорите на факс, а имаат договор за стручни услуги со друга фирма тогаш се плаќа само персоналец на парите кои ги добива како стручен соработник.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.4.2010 9:14:07 >

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Kолку одмор ви следува кога сте на породи...
20.4.2010 22:14:26   
kiki riki
Fala vi mnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image  

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 21.4.2010 9:14:34 >

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?