|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Перална
21.4.2010 18:29:48   
riba79
masinata izgleda miuser posted image e gotova,pa denes gledav masina na HAIER .Sakav da prasam dali imal nekoj iskustvo so taa marka...?pozdrav

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Перална
10.5.2010 12:29:18   
profesorica
е не земавме нова туку татко ми ни ја поправи старата- фала богу ни заштеди 20 илјадарки- супер.вчера пуштив три машини едноподруго и задоволна сум со себе- онака мерак ми пеше после толку време да пуштам повторно машина- за променаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Перална
5.1.2011 14:58:01   
mosa
jas imam Samsung wf-f 1061 4.5 kg. elektronska e.i da ne cue bog do sega sum zadovolna od nea.1200 vrtezi na centrifuga i allistat gi vadi skoro suvi.dve godini ja koristam i  ne i fali nisto,a jatrvami sega skoro si kupi bosh pa ne i ja isfrlala vodata,pa ne i zemala prasakot i slicni.neznam na kogo kako ke se pogodi.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Перална
5.1.2011 15:12:02   
Pepelaska *
И ние купивмне Самсунг ама уште не е отпакувана здравје да се преселиме, сенадевам ќе биде послушна, а овде кај свекрва ми имаме вирпул и засега е добра имала еве 10 години ама во последно време голта чорапи и ситни крпи па периме на рака, ама за тоа е крив мм не ја среди ко што треба гумата

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Перална
5.1.2011 15:18:44   
mami2
Пепелашка и јас го имав истиот проблем кај свеки со старата машина. Купи вреќички за перење од крупна мрежа со патент.Ситните работи стави ги во неа,не се мачи на рака. Ги има во Супер тинекс, во кинескине продавници, оние се` за 99 денари и сл

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Перална
5.1.2011 16:23:26   
penelopa
CANDY машина за перење и сушење- проверена марка, одлично ме служиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Перална
30.1.2011 0:36:16   
Natuska85
Ние имаме на Беко со 1000 вртежи, 7 кг, електронски дисплеј има и супер ни е.Ги пуштам алиштата на 800 вртежи,белите некогаш и на 900 и за еден ден се сушат

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Перална
26.9.2011 10:53:59   
rehana
moram da kupam masina za sadovi, ama sum ogranicena so pari, od tie sto gi gledav najeftina e favorit 10.500 den imate li nekoe iskustvo?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Перална
26.9.2011 20:20:37   
Snowhite RR
rehana овде можеш  да прочиташ искуства за машини за садови

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Перална
3.10.2011 13:00:04   
rehana
lele se izvinuvam, mesto masina za perenje alista sum napisala masina za sadovi,....inaku zemav beko,  za 2 dena isprav 6 turi alista , bidejki se preselivme so maloto vo nov stan i imase eptem krpi sto cistev za perenje. dobra e sega za sega.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Перална
2.4.2013 17:13:20   
Kockicka
Ajde malku da ja aktiviram temata vo potraga sum po kupuvanje za novata domicka se od bela tehnika no nekako naj tesko mi e da se odlucam za marka na peralna :) Dali nekoja ima iskustvo so Samsung eco bubble. Sto mislite za perenje so ladna voda :)

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Перална
3.4.2013 12:12:05   
meU87
Ние пре 8месеци ја земавме оваа ....
Искрено душата и ја извадивме, а има и премногу опции, како дупло плавење која ми е од голема корист за алиштата на Л.
За центрифугата да не правам муабет полу дуви ми ги вади. Презадоволна сум, супер е, иако не очекував зошто неделно не сме пуштиле помалку од 6 перални. Значи буквално душата и ја вадиме.
Гледам сега е намалена 3000ден.

Админ: Линкот не функционира.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 4.4.2013 11:01:07 >

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Перална
8.4.2013 13:46:35   
Annet
Мене ми треба помош од вас,јас денес прв пaт ја пуштив да пере новата машина,нова е и денес ја сефтосав,и не ми ја фрла водата,а претходно сум пуштала секој ден слична на овааа..цел ден и се вртам и се мислам......Дали некоја од вас имала ваков проблем или можеби првиот пат си има некој принцип,штознам,ете извадени се шипките внатре што стојат,демек убаво е наместена,само пра[окот го прими и 3 часа само врти,сега ги извадив ја прекинав,и стои врелата вода внате..Што да правам,до толку ли сум бееее лелеее:))))))

< Поракaта ја уредил Annet -- 8.4.2013 14:01:02 >

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Перална
8.4.2013 14:09:28   
dostickage
Annet, jas imam dve iskustva so vakva situacija, ne si sama user posted image
I za  dvete situacii se rabotese za stara masina.
Prviot pat si ja izvadiv vodata so lonce i si gi izvadiv alistata. Dojde majstor i iskoci deka programata ne rabotese. Ova se slucuvase samo na 30 stepeni koga perev. Posle vise ne perev an 30 stepeni.
Drugata situacija isto kaj stara masina ama druga ne ovaa, iskoci deka filterot bese zapusen. Go iscisti mm i si funkcionirase.
A za nova trk menjaj ja duri e pod garancija.Ne znam sto bi mozelo da bide.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Перална
8.4.2013 14:43:09   
Annet
od svadba poklon e nema garancija dodeka ja stavivme pomina garancijata aaaaaa hahahhaahhahaha

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Перална
8.4.2013 14:47:07   
dostickage
majstor togas ti e spasotuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?