|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
27.2.2010 10:40:01   
BEBICA
Ke probam Eca i so led.Fala vi mnogu.
Iskreno malku me isplasi sbajlevo.Ona se normalno funcionira da ne ja vidov nemase ni da znam.
Do sega nie vadime zabi bez nekoi poteskotii sem sto znae ete vo son da ja zaboli i tolku a mi se ima i sluceno i dve zapcinja i da neprimetam deka i izleguvaat.Eve od levata strana e poteceno crveno a od desnata malku e plavo a ne e crveno dvata katnici se spremaat da izbijat.Dole i izlegoa dvata poleka.

Uste ednas fala vi mnogu.Me smirivte da ne se sekiram tolku.
user posted image user posted image user posted image steuser posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Првото запче
27.2.2010 10:42:06   
Adrijana
Eeeeeeeeee pa moze i Eva ke vadi zabce, epten mnogu ligavi, si ja stava rakata vo usta i dzvaka, ja griza i cuclata koga pie mleko+ja butka na strana, a i vreskajki mi se budi,mislite deka toa moze da se simptomi za vadenje zabcinjauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Првото запче
27.2.2010 12:45:09   
Mamicka3
Незнам дали е до запчиња и кај мене многу се лигави и кога ќе стисне со непцата на прст баш и боли а и секој 4 ден купувам цуцли.Наместо да пие од шише, тој ги гризе и го проширува дупчето.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Првото запче
27.2.2010 12:47:08   
BEBICA
Mamicka3 mozes da ocekuvas zapce cim taka pravi.Dusicki kolku gi boli bre.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Првото запче
27.2.2010 12:58:10   
BILJANA_G
Nie mnogu maki ne izvidovme so zabite.Prvoto zapce na Angela i nikna na 9 meseci.I drugite brzo ispadnaa.Sega gi ima site do cetvorki.A za petkite mislam deka e rano,koga ispagaat tie?Dodeka i ispagaa zapcinjata ja mackav so mast sto ja kupiv od apteka nameneta za toa i bolkata mislam deka mnogu se namaluvase.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Првото запче
27.2.2010 13:03:38   
BEBICA
Dentinox N user posted image Otopina i gel za ublažavanje bolova kod nicanja zubi Aktivna tvar
lidokain, polidokanol Ostali sastojci
tinktura kamilice (Chammomile matricaria)
Bez šećera i konzervansa

Indikacije
Teškoće i bolovi prilikom nicanja zubi.Djelovanje
Dentinox N omogućuje bezbolno i lako nicanje prvih zubića i mliječnih zubi u cijelosti, a kasnije i kutnjaka. Sprječava upalu desni, upalu sluznice usne šupljine i pojavu boli.Način primjene
Kapnuti 2-3 kapi ili malo gela nanijeti na čist prst, komadić vate ili vatirani štapić te lagano premazati i protrljati djetetove desni ili zubiće na mjestu nicanja. Postupak ponoviti 2-3 puta dnevno, najbolje nakon svakog hranjenja i navečer prije spavanja.
Dentinox N se prema potrebi koristi do potpuna nicanja svih mliječnih zubi, uključujući i kutnjake.




_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Првото запче
27.2.2010 13:04:17   
BEBICA
Ova jas koristam za Monika neverojatno dobri se ovie kapki. Na baza na kamilica.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:09:44   
Natasha5
Луге морам да ја споделам оваа радост со вас на Јана денес и излезе првото запче мислам денес го видов и сум пресрекна.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:11:09   
Natasha5
а вечер ке се частиме во барот ве повикувам а сега да ја заспијам

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:12:04   
Mila na mama
Ај честито да ги наредите со лесно сите бели здрави убави како бисерчиња.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:20:55   
BEBICA
Ajde cestito i od mene mila sekoe zapce altance da i bide i lesno da gi vadi da ne primetis ni ti ni Jana.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:50:49   
mami
Нато нека и се нижат бели како бисерчиња...Ееее нашето прво рингерајско бебе стигна и запче да вадиuser posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:53:42   
mother 29
хехех купи и нешто белко....со лесно да си ги вади запчињатаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Првото запче
27.2.2010 18:57:59   
Natasha5
фала ви на сите многу а баш денес бевме излезени со мм и и купив поди бело со шари и кога дојдов дома ја ранев ми се насмеа и што да видам,пресрекна сум а уште посрекна што јас го видовuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Првото запче
8.3.2010 14:10:54   
Adrijana
luge kazuvajte sto da pravam, od sabajle od kako stana place i ic ne e raspolozena, zaspa na dva pati po 15 min, i celo vreme ja drzam, dolnata zlabinka i e malku  zacrveneta, i toa kaj trojkite poveke.Sigurno se zabcinjata, i obrazite i muceto i se crveni, ama ne znam so da i pravam, a se maci od sabajle, posle ke i go kupam toa gelceto, ama do togas ne znam stouser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Првото запче
8.3.2010 14:12:53   
mami
Имаш дома коцки мраз? Земи со една намачкај и ги непцата, моментално ке и ги смрзнеш и нема да ја болат...Или дај и некоја играчка да гризе нешто рапаво

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Првото запче
22.3.2010 15:58:00   
melody
Konecno kaj kerka mi pred dva dena  izleze prvoto zabce i sum mnogu sreknauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Првото запче
22.3.2010 16:05:27   
matushka
Neka i e cestito zapceto, znaci prvoto zapce e stvarno eden od najubavite momenti... da i izlezat u drugite so lesnicko i da ne mora nikogas da odi na zabaruser posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Првото запче
22.3.2010 16:07:46   
melody
Fala mnogu matushka od tvoja usta vo bozji usiuser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Првото запче
26.3.2010 17:14:10   
Еца
Сега се појави првото запче, а до него ѕирка и другоuser posted image user posted image user posted image затоа душичка имала температура пред некој ден и денес има проливче 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Првото запче
26.3.2010 17:17:51   
***Lide***
lele kolku ubavo da i se zdravi i beli kako biseri user posted image
kaj nas koga ke izleze prvo zapce se pravat kravajcinja ukraseni so sareni bonboni i sutlijas ima vo Sk takva tradicija?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Првото запче
26.3.2010 17:21:16   
mis.
ајде Еца нека и се нижат како бисерчиња,сега трк во продавница по нешто бело.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Првото запче
26.3.2010 17:43:14   
Maca25
Честито за првото бисерче!!!
Нина пред некои 10 дена го извади 9 запче


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Првото запче
27.3.2010 21:32:10   
Maca25
денеска извади нина уште едно запче: долна денсна четворка. Пуна уста заби има сега

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Првото запче
29.3.2010 11:25:45   
Еца
леле со Мартина немавме никаков проблем,ама Мила еве ја само кака и цица и малку водичка, со сила по две три лажички да и дадамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?